18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

ATP Tennis Kampprogram: Alle kommende turneringer

Opdateret
Anders MaiEkspert Anders Mai
Vis mere
Vis mindre

Roland Garros, Kval. kampe

Dato/tid Resultater TV / By
20/05 10:10 Enzo Couacaud

2-1

Seong Chan Hong

Paris

20/05 10:10 Juan Manuel Cerundolo

2-0

Beibit Zhukayev

Paris

20/05 10:10 Shintaro Mochizuki

2-1

Nick Hardt

Paris

20/05 10:10 Facundo Bagnis

2-0

Tomas Barrios

Paris

20/05 10:15 Dino Prizmic

0-2

Stefano Napolitano

Paris

20/05 10:15 Valentin Vacherot

2-1

Gabriel Debru

Paris

20/05 11:10 Manuel Guinard

2-1

Vitaliy Sachko

Paris

20/05 11:40 Genaro Alberto Olivieri

1-2

Gabriel Diallo

Paris

20/05 11:45 Dominic Thiem

2-1

Franco Agamenone

Paris

20/05 11:45 Dane Sweeny

0-2

Otto Virtanen

Paris

20/05 11:50 Stefano Travaglia

0-2

Giulio Zeppieri

Paris

20/05 12:00 Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

0-2

Marco Trungelliti

Paris

20/05 12:35 Adrian Andreev

2-1

Denis Yevseyev

Paris

20/05 12:55 Billy Harris

2-1

Emilio Nava

Paris

20/05 13:00 Martin Damm

1-2

Filip Krajinovic

Paris

20/05 13:55 Máté Valkusz

0-2

Vit Kopriva

Paris

20/05 14:05 Dalibor Svrcina

2-0

Omar Jasika

Paris

20/05 14:20 Calvin Hemery

0-2

Duje Ajdukovic

Paris

20/05 14:25 Jan Choinski

0-2

Denis Kudla

Paris

20/05 15:05 Antoine Escoffier

1-2

Geoffrey Blancaneaux

Paris

20/05 15:30 Lukas Klein

1-2

Gustavo Heide

Paris

20/05 15:45 Christian Garin

1-2

Ugo Blanchet

Paris

20/05 15:55 Alex Molcan

0-2

Bu Yunchaokete

Paris

20/05 15:55 Filip Misolic

2-0

Sho Shimabukuro

Paris

20/05 16:10 Henrique Rocha

1-2

Radu Albot

Paris

20/05 16:45 Hamad Medjedovic

2-0

Lucas Pouille

Paris

20/05 16:50 Arthur Gea

1-2

Lloyd George Harris

Paris

20/05 17:20 Sascha Gueymard-Wayenburg

1-2

Matteo Gigante

Paris

20/05 17:20 Mae Malige

1-2

Mathias Bourgue

Paris

20/05 19:10 Jozef Kovalik

2-0

Benoit Paire

Paris

20/05 19:45 Hugo Dellien

1-2

Benjamin Bonzi

Paris

20/05 19:50 Matteo Martineau

1-2

Mattia Bellucci

Paris

21/05 10:10 James Duckworth

0-2

Maxime Janvier

Paris

21/05 10:10 Elias Ymer

0-2

Alexander Ritschard

Paris

21/05 10:10 Yasutaka Uchiyama

2-1

Mathys Erhard

Paris

21/05 10:10 Marc Polmans

0-2

Alejandro Moro Canas

Paris

21/05 10:10 Lukas Neumayer

0-2

Diego Sebastian Schwartzman

Paris

21/05 10:10 Jules Marie

0-2

Titouan Droguet

Paris

21/05 10:10 Juncheng Shang

0-2

Roman Andres Burruchaga

Paris

21/05 11:15 Coleman Wong

0-2

Patrick Kypson

Paris

21/05 11:40 Joris De Loore

2-0

Mark Lajal

Paris

21/05 11:40 J.J. Wolf

2-1

Ryan Peniston

Paris

21/05 12:15 Grégoire Barrère

2-0

Theo Papamalamis

Paris

21/05 12:15 Zizou Bergs

2-0

Clement Chidekh

Paris

21/05 12:50 Maxime Cressy

1-2

Andrea Pellegrino

Paris

21/05 13:05 Camilo Ugo Carabelli

0-2

Bernabe Zapata Miralles

Paris

21/05 13:10 Hugo Grenier

2-1

Tristan Boyer

Paris

21/05 13:15 Benjamin Hassan

2-1

Rudolf Mölleker

Paris

21/05 13:30 Alexis Galarneau

0-2

Quentin Halys

Paris

21/05 13:40 Marc-Andrea Hüsler

1-2

Francesco Maestrelli

Paris

21/05 14:20 Jesper de Jong

2-0

Pablo Llamas Ruiz

Paris

21/05 14:25 Oriol Roca-Batalla

0-2

Dennis Novak

Paris

21/05 14:50 Henri Squire

2-1

Damir Dzumhur

Paris

21/05 15:10 Leandro Riedi

0-2

Mikhail Kukushkin

Paris

21/05 15:10 Kyrian Jacquet

1-2

Aziz Dougaz

Paris

21/05 15:55 Li Tu

2-1

Oliver Crawford

Paris

21/05 16:00 Daniel Rincon

2-1

Jurij Rodionov

Paris

21/05 16:10 Albert Ramos

1-2

Andrea Vavassori

Paris

21/05 16:20 Dmitry Popko

0-2

Valentin Royer

Paris

21/05 17:45 Jaime Faria

2-0

Clement Tabur

Paris

21/05 18:30 Thomas Faurel

1-2

Zdenek Kolár

Paris

21/05 18:45 Zachary Svajda

2-0

Zsombor Piros

Paris

21/05 19:15 Thiago Moura Monteiro

2-0

Murkel Dellien

Paris

21/05 19:25 Nerman Fatic

0-2

Felipe Meligeni Alves

Paris

22/05 10:05 Manuel Guinard

1-2

Billy Harris

Paris

22/05 10:10 Geoffrey Blancaneaux

2-0

Duje Ajdukovic

Paris

22/05 10:10 Hamad Medjedovic

2-0

Filip Krajinovic

Paris

22/05 10:10 Valentin Vacherot

2-1

Enzo Couacaud

Paris

22/05 10:10 Facundo Bagnis

2-0

Juan Manuel Cerundolo

Paris

22/05 10:10 Shintaro Mochizuki

2-0

Stefano Napolitano

Paris

22/05 11:30 Dalibor Svrcina

1-2

Matteo Gigante

Paris

22/05 11:40 Mattia Bellucci

2-0

Lloyd George Harris

Paris

22/05 11:50 Adrian Andreev

1-2

Giulio Zeppieri

Paris

22/05 11:50 Dominic Thiem

0-2

Otto Virtanen

Paris

22/05 12:10 Maxime Janvier

0-2

Alejandro Moro Canas

Paris

22/05 12:15 Gustavo Heide

2-0

Bu Yunchaokete

Paris

22/05 12:45 Marco Trungelliti

1-2

Gabriel Diallo

Paris

22/05 13:05 Alexander Ritschard

2-0

Titouan Droguet

Paris

22/05 16:20 Quentin Halys

2-1

Diego Sebastian Schwartzman

Paris

22/05 16:30 Zizou Bergs

2-1

Joris De Loore

Paris

22/05 16:30 Grégoire Barrère

2-1

Andrea Pellegrino

Paris

22/05 16:35 Denis Kudla

2-1

Vit Kopriva

Paris

22/05 16:45 Roman Andres Burruchaga

2-0

Yasutaka Uchiyama

Paris

22/05 18:00 Dennis Novak

0-2

Jesper de Jong

Paris

22/05 18:05 Benjamin Bonzi

0-2

Jozef Kovalik

Paris

22/05 18:30 Mathias Bourgue

2-1

Radu Albot

Paris

22/05 18:40 Hugo Grenier

0-2

Henri Squire

Paris

22/05 18:55 Andrea Vavassori

2-1

Benjamin Hassan
22/05 19:00 J.J. Wolf

2-0

Patrick Kypson

Paris

22/05 19:30 Li Tu

0-2

Mikhail Kukushkin
22/05 19:45 Ugo Blanchet

0-2

Filip Misolic

Paris

22/05 20:15 Bernabe Zapata Miralles

0-1

Francesco Maestrelli

Paris

22/05 20:30 Thiago Moura Monteiro

2-1

Valentin Royer

Paris

22/05 20:35 Zachary Svajda

0-2

Jaime Faria

Paris

22/05 20:40 Zdenek Kolár

0-2

Felipe Meligeni Alves

Paris

22/05 20:50 Aziz Dougaz

1-2

Daniel Rincon
23/05 11:05 Facundo Bagnis

0-1

Shintaro Mochizuki

Paris

23/05 11:10 Valentin Vacherot

2-0

Billy Harris

Paris

23/05 11:10 Hamad Medjedovic

2-0

Geoffrey Blancaneaux

Paris

23/05 12:50 Otto Virtanen

0-2

Giulio Zeppieri

Paris

23/05 13:15 Gustavo Heide

2-0

Matteo Gigante

Paris

23/05 14:00 Alejandro Moro Canas

1-2

Mattia Bellucci

Paris

23/05 15:25 Gabriel Diallo

2-1

Alexander Ritschard

Paris

23/05 15:30 Grégoire Barrère

2-1

Denis Kudla

Paris

24/05 11:10 Filip Misolic

2-1

Quentin Halys

Paris

24/05 11:10 Roman Andres Burruchaga

2-1

Jozef Kovalik

Paris

24/05 11:10 J.J. Wolf

0-2

Jesper de Jong

Paris

24/05 13:00 Jaime Faria

0-2

Felipe Meligeni Alves

Paris

24/05 13:15 Francesco Maestrelli

1-2

Mikhail Kukushkin

Paris

24/05 14:05 Andrea Vavassori

1-2

Henri Squire

Paris

24/05 14:50 Thiago Moura Monteiro

2-0

Daniel Rincon

Paris

24/05 16:00 Zizou Bergs

2-0

Mathias Bourgue

Paris

Open Sud de France kampe

Dato/tid Resultater TV / By
04/02 12:40 Sadio Doumbia

2-1

Albano Olivetti

Montpellier

04/02 15:10 Borna Coric

1-2

Alexander Bublik

Montpellier

ATP Cordoba, Kval. kampe

Dallas Open, Kval. kampe

Cordoba Open kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/02 18:10 Daniel Galán

0-2

Jaume Antoni Munar

Cordoba

05/02 20:10 Facundo Bagnis

2-0

Juan Manuel Cerundolo

Cordoba

05/02 22:10 Hugo Dellien

2-1

Thiago Seyboth Wild

Cordoba

05/02 22:40 Albert Ramos

2-1

Pedro Cachin

Cordoba

06/02 01:00 Facundo Acosta

2-0

Federico Agustin Gomez

Cordoba

06/02 18:10 Federico Coria

2-1

Daniel Altmaier

Cordoba

06/02 20:05 Marcelo Melo

0-2

Federico Agustin Gomez

Cordoba

06/02 20:10 Luciano Darderi

2-1

Tomas Barrios

Cordoba

06/02 21:15 Mariano Navone

1-2

Roberto Carballés

Cordoba

06/02 21:50 Pedro Cachin

0-0

Theo Arribage

Cordoba

06/02 22:25 Bernabe Zapata Miralles

1-1

Christian Garin

Cordoba

07/02 00:25 Roman Andres Burruchaga

2-1

Diego Sebastian Schwartzman

Cordoba

07/02 00:45 Yannick Hanfmann

2-1

Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

Cordoba

07/02 03:00 Thiago Agustin Tirante

2-0

Francisco Comesana

Cordoba

07/02 14:00 Alejandro Tabilo-Francisco Comesana
07/02 14:00 Tomas Barrios-Roberto Carballés
07/02 18:05 Albert Ramos

0-2

Federico Coria

Cordoba

07/02 19:00 Luciano Darderi-Roberto Carballés
07/02 19:15 Máximo González

2-0

Fernando Romboli

Cordoba

07/02 20:10 Facundo Bagnis

2-0

Roberto Carballés

Cordoba

07/02 20:35 Francisco Comesana

0-2

Nicolas Barrientos

Cordoba

07/02 20:55 Vlad Victor Cornea

2-0

Guido Andreozzi

Cordoba

07/02 22:00 Boris Arias-Tomas Etcheverry
07/02 23:10 Francisco Cerundolo

0-2

Jaume Antoni Munar

Cordoba

08/02 00:40 Facundo Bagnis

0-2

Sadio Doumbia

Cordoba

08/02 01:20 Tomas Etcheverry

2-0

Bernabe Zapata Miralles

Cordoba

08/02 18:10 Luciano Darderi

2-0

Sebastian Ofner

Cordoba

08/02 19:10 Federico Agustin Gomez

2-1

Theo Arribage

Cordoba

09/02 16:20 Yannick Hanfmann

2-1

Roman Andres Burruchaga

Cordoba

09/02 17:20 Hugo Dellien

1-2

Sebastián Báez

Cordoba

09/02 18:35 Thiago Agustin Tirante

1-2

Facundo Acosta

Cordoba

09/02 20:00 Tomas Etcheverry

0-2

Federico Coria

Cordoba

09/02 20:15 Vlad Victor Cornea

0-2

Sadio Doumbia

Cordoba

09/02 21:40 Boris Arias

2-0

Nicolas Barrientos

Cordoba

09/02 22:05 Jaume Antoni Munar

0-2

Facundo Bagnis

Cordoba

09/02 22:05 Yannick Hanfmann

0-2

Luciano Darderi
10/02 00:00 Máximo González

0-0

Luciano Darderi

Cordoba

10/02 00:55 Facundo Acosta

0-2

Sebastián Báez

Cordoba

10/02 19:45 Máximo González

2-0

Federico Agustin Gomez

Cordoba

10/02 22:10 Facundo Bagnis

2-0

Federico Coria

Cordoba

10/02 22:10 Boris Arias

0-2

Sadio Doumbia

Cordoba

11/02 00:30 Luciano Darderi

2-1

Sebastián Báez

Cordoba

11/02 23:10 Facundo Bagnis

0-2

Luciano Darderi

Cordoba

12/02 01:15 Máximo González

2-0

Sadio Doumbia

Cordoba

Dallas Open kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/02 17:00 Aleksandar Vukic-Christopher Eubanks
05/02 23:50 Taro Daniel

1-1

Constant Lestienne

Dallas

06/02 00:10 Santiago González

2-0

Evan King

Dallas

06/02 01:45 Anirudh Chandrasekar

2-0

Nathaniel Lammons

Dallas

06/02 02:20 Mitchell Krueger

1-2

Max Purcell

Dallas

06/02 04:55 Huntley Allen

1-2

Emilio Nava

Dallas

06/02 19:10 Tennys Sandgren

1-2

Alex Michelsen

Dallas

06/02 19:10 James Duckworth

2-0

Zachary Svajda

Dallas

06/02 20:40 Nicolas Moreno De Alboran

0-2

Marcos Giron

Dallas

06/02 21:20 Steve Johnson

0-2

Christopher Eubanks

Dallas

06/02 22:00 William Blumberg

2-1

Julian Cash

Dallas

06/02 22:55 Emilio Nava

0-2

Michael Mmoh

Dallas

06/02 23:20 Terence Atmane

1-2

Yoshihito Nishioka

Dallas

06/02 23:40 Pedro Martinez-Yoshihito Nishioka

Dallas

07/02 02:05 Jordan Thompson

2-0

Adam Neff

Dallas

07/02 03:45 Dominik Köpfer

2-0

Aleksandar Kovacevic

Dallas

07/02 19:10 Marcos Giron

2-0

Max Purcell

Dallas

07/02 19:10 Denis Kudla

2-0

Radu Albot

Dallas

07/02 20:55 James Duckworth

2-0

Christopher Eubanks

Dallas

07/02 21:10 Ethan Quinn

0-2

Rinky Hijikata

Dallas

07/02 22:35 Gonzalo Escobar

2-0

Marcelo Demoliner

Dallas

07/02 23:00 Max Purcell

2-0

Andrew Harris

Dallas

08/02 00:30 Francisco Cabral

2-0

James Duckworth

Dallas

08/02 01:45 Luis David Martinez

2-1

Diego Hidalgo

Dallas

08/02 02:10 Michael Mmoh

0-2

Ben Shelton

Dallas

08/02 03:30 Taro Daniel

0-2

Tommy Paul

Dallas

08/02 19:10 Dominik Köpfer

2-0

Rinky Hijikata

Dallas

08/02 21:05 Jordan Thompson

2-0

Denis Kudla

Dallas

08/02 22:30 Emilio Nava

2-1

Anirudh Chandrasekar

Dallas

08/02 22:40 Francisco Cabral

1-2

William Blumberg

Dallas

09/02 00:15 Max Purcell

2-0

Luis David Martinez

Dallas

09/02 02:10 Francis Tiafoe

2-0

Alex Michelsen

Dallas

09/02 03:45 Adrian Mannarino

0-0

Yoshihito Nishioka

Dallas

09/02 19:10 Santiago González

2-0

Gonzalo Escobar

Dallas

09/02 21:05 Dominik Köpfer

0-2

Tommy Paul

Dallas

09/02 22:45 Jordan Thompson

1-2

Ben Shelton

Dallas

10/02 02:10 Francis Tiafoe

0-2

Marcos Giron

Dallas

10/02 03:35 Adrian Mannarino

1-0

James Duckworth

Dallas

10/02 19:10 Santiago González

0-2

Max Purcell

Dallas

10/02 21:10 Ben Shelton

0-2

Tommy Paul

Dallas

11/02 00:00 Marcos Giron

2-0

Adrian Mannarino

Dallas

11/02 01:40 William Blumberg

2-0

Emilio Nava

Dallas

11/02 20:10 Marcos Giron

1-2

Tommy Paul

Dallas

11/02 23:15 Max Purcell

2-1

William Blumberg

Dallas

Open 13 Provence, Kvalifikation kampe

Dato/tid Resultater TV / By
04/02 11:05 Maxime Cressy

2-0

David Jorda

Marseille

04/02 11:10 Pierre-Hugues Herbert

2-0

Matteo Gigante

Marseille

04/02 12:40 Martin Damm

2-0

Pablo Llamas Ruiz

Marseille

04/02 13:10 Hugo Gaston

2-0

Titouan Droguet

Marseille

04/02 14:25 David Goffin

2-1

Alejandro Moro Canas

Marseille

04/02 15:10 Lucas Pouille

1-0

Harold Mayot

Marseille

04/02 17:00 Giulio Zeppieri

2-0

Nikolás Sánchez

Marseille

04/02 17:00 Calvin Hemery

0-2

Hugo Grenier

Marseille

05/02 12:05 Maxime Cressy

2-0

Martin Damm

Marseille

05/02 12:10 Hugo Gaston

2-1

Pierre-Hugues Herbert

Marseille

05/02 13:40 Giulio Zeppieri

1-2

Hugo Grenier

Marseille

05/02 14:30 David Goffin

2-0

Lucas Pouille

Marseille

Open 13 Provence, Marseille kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/02 10:00 Fabian Marozsán-Lorenzo Musetti
05/02 16:15 Maximilian Marterer

0-2

Lorenzo Musetti

Marseille

05/02 18:20 Roberto Bautista-Agut

2-0

Richard Gasquet

Marseille

05/02 20:35 Benjamin Bonzi

0-2

Alexander Shevchenko

Marseille

06/02 10:00 Harold Mayot-Ivan Liutarevich
06/02 11:35 Alexander Erler

2-1

Nikola Cacic

Marseille

06/02 11:40 Pierre-Hugues Herbert

0-2

Harri Heliövaara

Marseille

06/02 13:35 Grégoire Barrère

1-2

Alejandro Davidovich Fokina

Marseille

06/02 13:40 Zhizhen Zhang

2-1

Giulio Zeppieri

Marseille

06/02 13:40 Zhizhen Zhang-Alexandre Müller
06/02 16:00 Tomás Machác

2-0

Andy Murray

Marseille

06/02 16:05 Maxime Cressy

1-2

Arthur Rinderknech

Marseille

06/02 18:10 Hugo Gaston

2-1

Denis Shapovalov

Marseille

06/02 18:50 Albano Olivetti

1-2

Bart Stevens

Marseille

06/02 20:20 Sebastian Korda

2-1

Hugo Grenier

Marseille

06/02 20:30 Sander Arends

2-0

Ivan Liutarevich

Marseille

06/02 21:25 Jiri Lehečka

2-1

David Goffin

Marseille

07/02 11:40 Jean-Julien Rojer

0-2

Andreas Mies

Marseille

07/02 13:05 Tomás Machác

2-0

Lorenzo Musetti

Marseille

07/02 13:40 Emil Ruusuvuori

2-0

Luca Van Assche

Marseille

07/02 15:10 Vasil Kirkov

2-1

Yuki Bhambri

Marseille

07/02 15:30 Félix Auger-Aliassime

2-0

Quentin Halys

Marseille

07/02 16:40 Patrik Niklas-Salminen

2-0

Romain Arneodo

Marseille

07/02 18:10 Roberto Bautista-Agut

0-2

Karen Khachanov

Marseille

07/02 18:15 Tomás Machác

2-0

Constantin Frantzen

Marseille

07/02 19:40 Ugo Humbert

2-1

Hugo Gaston

Marseille

08/02 11:35 Alexander Erler

2-0

Bart Stevens

Marseille

08/02 13:05 Emil Ruusuvuori

0-2

Alejandro Davidovich Fokina

Marseille

08/02 13:35 Félix Auger-Aliassime

0-2

Zhizhen Zhang

Marseille

08/02 15:25 Sebastian Korda

0-2

Grigor Dimitrov

Marseille

08/02 16:10 Andreas Mies

0-2

Patrik Niklas-Salminen

Marseille

08/02 17:40 Tomás Machác

2-1

Harri Heliövaara

Marseille

08/02 18:05 Hubert Hurkacz

2-0

Alexander Shevchenko

Marseille

08/02 19:10 Sander Arends

1-2

Vasil Kirkov

Marseille

08/02 19:30 Jiri Lehečka

0-2

Arthur Rinderknech

Marseille

09/02 12:40 Patrik Niklas-Salminen

0-0

Alexander Erler

Marseille

09/02 14:40 Ugo Humbert

2-0

Alejandro Davidovich Fokina

Marseille

09/02 16:05 Hubert Hurkacz

2-0

Tomás Machác

Marseille

09/02 18:10 Zhizhen Zhang

0-2

Karen Khachanov

Marseille

09/02 19:30 Arthur Rinderknech

0-2

Grigor Dimitrov

Marseille

10/02 14:10 Vasil Kirkov

1-2

Tomás Machác

Marseille

10/02 16:40 Hubert Hurkacz

0-2

Ugo Humbert

Marseille

10/02 18:20 Karen Khachanov

1-2

Grigor Dimitrov

Marseille

11/02 13:10 Patrik Niklas-Salminen

0-2

Tomás Machác

Marseille

11/02 15:40 Ugo Humbert

2-0

Grigor Dimitrov

Marseille

Rotterdam ATP, Kval. kampe

Dato/tid Resultater TV / By
10/02 11:10 Jurij Rodionov

0-2

Zizou Bergs

Rotterdam

10/02 11:10 Giulio Zeppieri

2-0

Roberto Bautista-Agut

Rotterdam

10/02 13:05 Hugo Gaston

2-0

Thijs Boogaard

Rotterdam

10/02 13:10 Denis Shapovalov

2-0

Maximilian Marterer

Rotterdam

10/02 14:35 Luca Van Assche

0-2

Gijs Brouwer

Rotterdam

10/02 15:05 David Goffin

2-0

Grégoire Barrère

Rotterdam

10/02 15:30 Maxime Cressy-Arthur Rinderknech

Rotterdam

10/02 16:00 Márton Fucsovics-Guy Den Ouden

Rotterdam

10/02 16:30 Maxime Cressy

2-1

Arthur Rinderknech

Rotterdam

10/02 16:30 Pablo Llamas Ruiz

2-0

Guy Den Ouden

Rotterdam

10/02 18:30 Sander Arends

1-2

Andreas Mies

Rotterdam

10/02 18:40 Romain Arneodo

1-2

Nikola Cacic

Rotterdam

11/02 11:10 Zizou Bergs

2-0

Giulio Zeppieri

Rotterdam

11/02 11:10 Hugo Gaston

0-2

Denis Shapovalov

Rotterdam

11/02 12:30 Gijs Brouwer

0-2

David Goffin

Rotterdam

11/02 13:05 Pablo Llamas Ruiz

1-2

Maxime Cressy

Rotterdam

11/02 14:35 Nikola Cacic

0-2

Andreas Mies

Rotterdam

Rotterdam ATP kampe

Dato/tid Resultater TV / By
12/02 11:10 Albano Olivetti

1-2

Nathaniel Lammons

Rotterdam

12/02 13:10 Dino Prizmic

1-2

David Goffin

Rotterdam

12/02 16:10 Robin Haase

2-1

Kevin Krawietz

Rotterdam

12/02 16:25 Milos Raonic

2-0

Jesper de Jong

Rotterdam

12/02 19:40 Tallon Griekspoor

2-1

Lorenzo Musetti

Rotterdam

12/02 22:55 Maxime Cressy

0-2

Félix Auger-Aliassime

Rotterdam

13/02 11:10 Borna Coric

0-2

Alexander Bublik

Rotterdam

13/02 11:15 Andreas Mies

2-1

Lloyd Glasspool

Rotterdam

13/02 13:25 Zhizhen Zhang

1-2

Alexander Shevchenko

Rotterdam

13/02 13:40 Ivan Dodig

2-0

Harri Heliövaara

Rotterdam

13/02 15:25 Fabian Marozsán

0-2

Márton Fucsovics

Rotterdam

13/02 15:40 Alex de Minaur

2-0

Sebastian Korda

Rotterdam

13/02 17:10 Sander Gille

2-1

Tallon Griekspoor

Rotterdam

13/02 19:05 Alejandro Davidovich Fokina

1-2

Jan-Lennard Struff

Rotterdam

13/02 19:40 Zizou Bergs

0-2

Andrey Rublev

Rotterdam

13/02 21:25 Hubert Hurkacz

2-1

Jiri Lehečka

Rotterdam

13/02 21:45 Wesley Koolhof

2-1

Ariel Behar

Rotterdam

14/02 11:05 Emil Ruusuvuori

2-1

Ugo Humbert

Rotterdam

14/02 11:10 Denis Shapovalov

0-2

Gaël Monfils

Rotterdam

14/02 13:15 Grigor Dimitrov

2-0

Lorenzo Sonego

Rotterdam

14/02 13:45 Milos Raonic

2-0

Alexander Bublik

Rotterdam

14/02 15:05 Roman Safiullin

1-2

Holger Rune

Rotterdam

14/02 15:10 Sander Gille

1-2

Nathaniel Lammons

Rotterdam

14/02 17:25 Marcelo Arévalo

0-2

Alexander Bublik

Rotterdam

14/02 19:15 Alex de Minaur

2-0

David Goffin

Rotterdam

14/02 19:40 Jannik Sinner

2-0

Botic Van De Zandschulp

Rotterdam

14/02 20:55 Nicolas Mahut

1-2

Alexander Erler

Rotterdam

14/02 21:30 Félix Auger-Aliassime

1-2

Andrey Rublev

Rotterdam

15/02 11:15 Grigor Dimitrov

2-0

Márton Fucsovics

Rotterdam

15/02 11:15 Ivan Dodig

2-1

Andreas Mies

Rotterdam

15/02 13:10 Alexander Shevchenko

2-1

Holger Rune

Rotterdam

15/02 15:10 Hubert Hurkacz

1-2

Tallon Griekspoor

Rotterdam

15/02 17:00 Alexander Bublik

0-2

Robin Haase

Rotterdam

15/02 19:40 Jannik Sinner

2-1

Gaël Monfils

Rotterdam

15/02 21:55 Jan-Lennard Struff

0-2

Emil Ruusuvuori

Rotterdam

16/02 11:10 Alexander Erler

0-2

Wesley Koolhof

Rotterdam

16/02 13:10 Grigor Dimitrov

2-1

Alexander Shevchenko

Rotterdam

16/02 15:30 Alex de Minaur

2-1

Andrey Rublev

Rotterdam

16/02 19:40 Tallon Griekspoor

2-0

Emil Ruusuvuori

Rotterdam

16/02 21:45 Jannik Sinner

1-0

Milos Raonic

Rotterdam

17/02 13:10 Nathaniel Lammons

1-2

Robin Haase

Rotterdam

17/02 15:10 Grigor Dimitrov

0-2

Alex de Minaur

Rotterdam

17/02 19:40 Jannik Sinner

2-0

Tallon Griekspoor

Rotterdam

17/02 21:25 Ivan Dodig

0-2

Wesley Koolhof

Rotterdam

18/02 13:10 Wesley Koolhof

2-0

Robin Haase

Rotterdam

18/02 15:45 Jannik Sinner

2-0

Alex de Minaur

Rotterdam

Argentina Open, Kval. kampe

Dato/tid Resultater TV / By
10/02 16:10 Francisco Comesana

2-0

Tomas Barrios

Buenos Aires

10/02 16:10 Daniel Galán

2-0

Alex Molcan

Buenos Aires

10/02 18:05 Corentin Moutet

1-2

Mariano Navone

Buenos Aires

10/02 18:25 Albert Ramos

0-2

Felipe Meligeni Alves

Buenos Aires

10/02 19:45 Pedro Martinez-Andrea Vavassori

Buenos Aires

10/02 19:55 Andrea Pellegrino

0-2

Andrea Vavassori

Buenos Aires

10/02 21:15 Juan Manuel Cerundolo

1-2

Thiago Moura Monteiro

Buenos Aires

10/02 21:55 Roman Andres Burruchaga

0-2

Hugo Dellien

Buenos Aires

11/02 00:10 Jaume Antoni Munar

0-2

Camilo Ugo Carabelli

Buenos Aires

11/02 17:10 Daniel Galán

2-1

Francisco Comesana

Buenos Aires

11/02 19:35 Felipe Meligeni Alves

1-2

Mariano Navone

Buenos Aires

11/02 19:40 Andrea Vavassori

2-0

Thiago Moura Monteiro

Buenos Aires

11/02 22:10 Camilo Ugo Carabelli

2-1

Hugo Dellien

Buenos Aires

Argentina Open kampe

Dato/tid Resultater TV / By
12/02 18:20 Facundo Acosta

2-0

Daniel Altmaier

Buenos Aires

12/02 18:25 Daniel Galán

1-2

Yannick Hanfmann

Buenos Aires

12/02 20:00 Marcelo Melo

2-0

Sebastian Ofner

Buenos Aires

12/02 20:45 Marin Čilić

1-2

Laslo Djere

Buenos Aires

12/02 21:05 Tomas Barrios

0-2

Simone Bolelli

Buenos Aires

12/02 23:20 Stan Wawrinka

2-1

Pedro Cachin

Buenos Aires

13/02 02:05 Roberto Carballés

0-2

Tomas Etcheverry

Buenos Aires

13/02 17:40 Yannick Hanfmann

0-2

Alejandro Tabilo

Buenos Aires

13/02 17:40 Sebastian Ofner

1-2

Federico Coria

Buenos Aires

13/02 18:40 Andrea Vavassori

2-0

Thiago Seyboth Wild

Buenos Aires

13/02 19:25 Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

0-2

Camilo Ugo Carabelli

Buenos Aires

13/02 20:55 Diego Sebastian Schwartzman

1-2

Daniel Galán

Buenos Aires

13/02 21:45 Luciano Darderi

2-0

Mariano Navone

Buenos Aires

13/02 23:20 Roberto Carballés

2-0

Facundo Bagnis

Buenos Aires

13/02 23:50 Arthur Fils

0-2

Dusan Lajovic

Buenos Aires

14/02 01:35 Sebastián Báez

2-0

Bernabe Zapata Miralles

Buenos Aires

14/02 17:40 Daniel Galán

0-2

Tomas Etcheverry

Buenos Aires

14/02 17:40 Marcel Granollers Pujol

2-1

Theo Arribage

Buenos Aires

14/02 19:40 Dusan Lajovic

2-1

Alejandro Tabilo

Buenos Aires

14/02 19:40 Sebastián Báez

2-1

Vlad Victor Cornea

Buenos Aires

14/02 21:45 Guillermo Durán

2-1

Mariano Navone

Buenos Aires

14/02 22:40 Facundo Acosta

2-0

Francisco Cerundolo

Buenos Aires

14/02 23:35 Nicolas Barrientos

2-1

Máximo González

Buenos Aires

15/02 00:35 Nicolás Jarry

2-1

Stan Wawrinka

Buenos Aires

15/02 17:40 Andrea Vavassori

2-0

Laslo Djere

Buenos Aires

15/02 18:40 Marcel Granollers Pujol

2-0

Yannick Hanfmann

Buenos Aires

15/02 19:30 Federico Coria

2-1

Cameron Norrie

Buenos Aires

15/02 20:00 Roberto Carballés

0-2

Nicolas Barrientos

Buenos Aires

15/02 21:10 Guillermo Durán

1-2

Simone Bolelli

Buenos Aires

15/02 22:45 Carlos Alcaraz

2-0

Camilo Ugo Carabelli

Buenos Aires

16/02 00:40 Sebastián Báez

2-0

Luciano Darderi

Buenos Aires

16/02 17:40 Dusan Lajovic

0-2

Facundo Acosta

Buenos Aires

16/02 19:40 Sebastián Báez

0-2

Federico Coria

Buenos Aires

16/02 22:10 Marcelo Melo

2-0

Sebastián Báez

Buenos Aires

16/02 22:40 Carlos Alcaraz

2-0

Andrea Vavassori

Buenos Aires

17/02 00:40 Nicolás Jarry

1-1

Tomas Etcheverry

Buenos Aires

17/02 17:40 Marcel Granollers Pujol

2-0

Marcelo Melo

Buenos Aires

17/02 19:10 Simone Bolelli

2-0

Nicolas Barrientos

Buenos Aires

17/02 20:05 Facundo Acosta

2-0

Federico Coria

Buenos Aires

17/02 22:10 Carlos Alcaraz

0-2

Nicolás Jarry

Buenos Aires

18/02 17:40 Marcel Granollers Pujol

0-2

Simone Bolelli

Buenos Aires

18/02 20:10 Nicolás Jarry

0-2

Facundo Acosta

Buenos Aires

Delray Beach Open, Kval. kampe

Dato/tid Resultater TV / By
10/02 16:10 Flavio Cobolli

2-0

Illya Marchenko

Delray Beach

10/02 17:50 Sho Shimabukuro

1-2

Nicolas Moreno De Alboran

Delray Beach

10/02 21:10 Gabriel Diallo

2-0

Valentin Vacherot

Delray Beach

10/02 22:15 Radu Albot-Denis Yevseyev

Delray Beach

10/02 22:45 Ethan Quinn

0-2

Zachary Svajda

Delray Beach

11/02 00:15 Radu Albot

2-0

August Holmgren

Delray Beach

11/02 01:40 Guido Andreozzi-Terence Atmane
11/02 01:45 Preston Brown

0-2

Terence Atmane

Delray Beach

11/02 16:10 Thanasi Kokkinakis

2-0

Brandon Holt

Delray Beach

11/02 16:10 Stefan Kozlov

0-2

Shintaro Mochizuki

Delray Beach

11/02 18:10 Flavio Cobolli

1-2

Nicolas Moreno De Alboran

Delray Beach

11/02 20:40 Gabriel Diallo

1-2

Zachary Svajda

Delray Beach

11/02 21:25 Radu Albot

2-0

Terence Atmane

Delray Beach

12/02 17:10 Thanasi Kokkinakis

2-0

Shintaro Mochizuki

Delray Beach

Delray Beach kampe

Dato/tid Resultater TV / By
12/02 17:10 Andre Göransson

2-1

Evan King

Delray Beach

12/02 18:35 Anirudh Chandrasekar

0-2

Guido Andreozzi

Delray Beach

12/02 19:10 Constant Lestienne

2-0

Aleksandar Vukic

Delray Beach

12/02 20:15 Diego Hidalgo

2-0

Nicholas Godsick

Delray Beach

12/02 21:00 Yoshihito Nishioka

1-2

Matteo Arnaldi

Delray Beach

13/02 00:00 Dominik Köpfer-Nuno Borges

Delray Beach

13/02 00:10 Gabriel Diallo

0-2

Nuno Borges

Delray Beach

13/02 02:20 Patrick Kypson

2-0

Miomir Kecmanovic

Delray Beach

13/02 17:10 Rinky Hijikata

2-1

Liam Broady

Delray Beach

13/02 19:10 Daniel Evans

0-2

Jordan Thompson

Delray Beach

13/02 19:25 Max Purcell

0-2

Zachary Svajda

Delray Beach

13/02 20:00 James Duckworth-Taro Daniel

Delray Beach

13/02 21:00 Aleksandar Kovacevic

0-2

Nicolas Moreno De Alboran

Delray Beach

13/02 21:15 Flavio Cobolli

2-1

Taro Daniel

Delray Beach

13/02 23:50 Radu Albot

2-1

Juncheng Shang

Delray Beach

14/02 00:10 Marcos Giron

2-0

Emilio Nava

Delray Beach

14/02 02:10 Alex Michelsen

2-0

Thanasi Kokkinakis

Delray Beach

14/02 02:40 Max Purcell

0-2

Julian Cash

Delray Beach

14/02 16:00 James Duckworth-Hugo Nys
14/02 17:00 Santiago González-Flavio Cobolli

Delray Beach

14/02 17:05 Santiago González

2-0

Liam Broady

Delray Beach

14/02 18:10 Gonzalo Escobar

0-2

Andrew Harris

Delray Beach

14/02 19:10 Constant Lestienne

0-2

Patrick Kypson

Delray Beach

14/02 20:10 Andre Göransson

0-2

Julian Cash

Delray Beach

14/02 21:00 Rinky Hijikata

2-1

Matteo Arnaldi

Delray Beach

14/02 21:55 Radu Albot

0-2

Hugo Nys

Delray Beach

15/02 00:00 Adrian Mannarino

1-2

Marcos Giron

Delray Beach

15/02 01:35 William Blumberg

2-0

Francisco Cabral

Delray Beach

15/02 02:30 Taylor Harry Fritz

2-0

Nuno Borges

Delray Beach

15/02 17:10 Guido Andreozzi

0-2

Hugo Nys

Delray Beach

15/02 19:10 Jordan Thompson

2-0

Nicolas Moreno De Alboran

Delray Beach

15/02 21:05 Santiago González

2-1

William Blumberg

Delray Beach

15/02 21:05 Alex Michelsen

1-2

Tommy Paul

Delray Beach

16/02 00:30 Zachary Svajda

1-2

Flavio Cobolli

Delray Beach

16/02 03:00 Radu Albot

0-2

Francis Tiafoe

Delray Beach

16/02 17:10 Andrew Harris

0-2

Diego Hidalgo

Delray Beach

16/02 19:10 Jordan Thompson

0-2

Tommy Paul

Delray Beach

16/02 21:40 Flavio Cobolli

0-2

Francis Tiafoe

Delray Beach

17/02 00:10 Marcos Giron

2-0

Patrick Kypson

Delray Beach

17/02 02:10 Taylor Harry Fritz

2-0

Rinky Hijikata

Delray Beach

17/02 18:40 Julian Cash

2-0

Hugo Nys

Delray Beach

17/02 21:15 Tommy Paul

2-0

Francis Tiafoe

Delray Beach

18/02 00:05 Santiago González

2-0

Diego Hidalgo

Delray Beach

18/02 02:10 Taylor Harry Fritz

2-0

Marcos Giron

Delray Beach

19/02 16:10 Santiago González

1-2

Julian Cash

Delray Beach

19/02 18:40 Taylor Harry Fritz

2-0

Tommy Paul

Delray Beach

Abierto Mexicano Los Cabos, Kval. kampe

Dato/tid Resultater TV / By
18/02 00:05 Brandon Holt

2-0

Terence Atmane

Los Cabos

18/02 00:05 Guido Andreozzi

0-2

Zachary Svajda

Los Cabos

18/02 00:05 Yosuke Watanuki

2-1

Alan Rubio

Los Cabos

18/02 01:30 Shintaro Mochizuki

0-2

Aidan Mayo

Los Cabos

18/02 01:50 Nicolás Mejia

1-2

Emilio Nava

Los Cabos

18/02 02:40 Aleksandar Kovacevic

2-0

Steve Johnson

Los Cabos

18/02 04:30 Flavio Cobolli

2-1

Sho Shimabukuro

Los Cabos

18/02 04:35 Marc Polmans

2-0

Nicolas Moreno De Alboran

Los Cabos

19/02 00:10 Yosuke Watanuki

0-2

Brandon Holt

Los Cabos

19/02 00:10 Aleksandar Kovacevic

2-0

Zachary Svajda

Los Cabos

19/02 01:55 Aidan Mayo

0-2

Emilio Nava

Los Cabos

19/02 01:55 Flavio Cobolli

2-0

Marc Polmans

Los Cabos

Los Cabos ATP kampe

Dato/tid Resultater TV / By
20/02 00:10 Constant Lestienne

0-2

Alex Michelsen

Los Cabos

20/02 00:10 Daniel Evans

2-0

Roman Safiullin

Los Cabos

20/02 01:10 Andrew Harris

0-2

Nuno Borges

Los Cabos

20/02 02:15 Max Purcell

2-1

Matteo Arnaldi

Los Cabos

20/02 02:15 Hans Hach

2-1

Rinky Hijikata

Los Cabos

20/02 03:45 Aleksandar Kovacevic

2-0

Brandon Holt

Los Cabos

20/02 05:00 Thanasi Kokkinakis

2-1

Jack Draper

Los Cabos

21/02 00:05 Dominik Köpfer

0-2

Nuno Borges

Los Cabos

21/02 00:10 Miomir Kecmanovic

0-2

Rinky Hijikata

Los Cabos

21/02 00:10 Ernesto Escobedo

0-2

Jordan Thompson

Los Cabos

21/02 01:05 Jack Draper

0-2

William Blumberg

Los Cabos

21/02 01:45 Flavio Cobolli

0-2

Yoshihito Nishioka

Los Cabos

21/02 02:10 Diego Sebastian Schwartzman

0-2

Emilio Nava

Los Cabos

21/02 02:15 Taro Daniel

0-2

Marcos Giron

Los Cabos

21/02 02:55 Harri Heliövaara

1-2

Guido Andreozzi

Los Cabos

21/02 04:10 Aleksandar Vukic

2-0

Rodrigo Pacheco

Los Cabos

21/02 04:20 Petros Tsitsipas

0-2

Max Purcell

Los Cabos

22/02 00:10 Diego Hidalgo

0-2

Gonzalo Escobar

Los Cabos

22/02 00:10 Rinky Hijikata

1-2

Aleksandar Kovacevic

Los Cabos

22/02 00:10 Alex de Minaur

0-2

Alex Michelsen

Los Cabos

22/02 00:10 Evan King

2-1

Hugo Nys

Los Cabos

22/02 01:45 Emilio Nava

0-2

Jordan Thompson

Los Cabos

22/02 01:50 Max Purcell

0-2

Nuno Borges

Los Cabos

22/02 01:50 Aleksandar Vukic

0-2

Stefanos Tsitsipas

Los Cabos

22/02 02:50 Marcos Giron

0-2

Casper Ruud

Los Cabos

22/02 04:00 Santiago González

2-0

Rodrigo Pacheco

Los Cabos

22/02 04:10 Thanasi Kokkinakis

2-0

Daniel Evans

Los Cabos

22/02 04:10 Alexander Zverev

2-0

Yoshihito Nishioka

Los Cabos

22/02 23:10 Nuno Borges

0-2

Casper Ruud

Los Cabos

22/02 23:10 Guido Andreozzi

2-0

Hans Hach

Los Cabos

23/02 00:40 Santiago González

1-2

Gonzalo Escobar

Los Cabos

23/02 00:40 Alex Michelsen

1-2

Jordan Thompson

Los Cabos

23/02 02:40 William Blumberg

2-0

Evan King

Los Cabos

23/02 03:35 Aleksandar Kovacevic

0-2

Stefanos Tsitsipas

Los Cabos

23/02 04:50 Nuno Borges

1-2

Max Purcell

Los Cabos

23/02 05:35 Alexander Zverev

2-0

Thanasi Kokkinakis

Los Cabos

24/02 03:00 Gonzalo Escobar

2-0

Guido Andreozzi

Los Cabos

24/02 03:00 Casper Ruud

2-0

Stefanos Tsitsipas

Los Cabos

24/02 05:20 Alexander Zverev

1-2

Jordan Thompson

Los Cabos

25/02 04:10 Jordan Thompson

2-0

Casper Ruud

Los Cabos

25/02 07:15 Max Purcell

2-0

William Blumberg

Los Cabos

25/02 09:15 Gonzalo Escobar

0-2

Max Purcell

Los Cabos

Rio Open, Kval. kampe

Dato/tid Resultater TV / By
17/02 20:00 Joao Lucas Da Silva-Tomas Barrios

Rio de Janeiro

17/02 20:05 Hugo Dellien-Francisco Comesana

Rio de Janeiro

17/02 20:10 Thiago Agustin Tirante

1-2

Andrea Pellegrino

Rio de Janeiro

17/02 20:15 Joao Lucas Da Silva

0-2

Genaro Alberto Olivieri

Rio de Janeiro

17/02 20:15 Roman Andres Burruchaga

0-2

Francisco Comesana

Rio de Janeiro

17/02 20:15 Mariano Navone

2-0

Mateus Alves

Rio de Janeiro

17/02 21:50 Corentin Moutet

1-0

Camilo Ugo Carabelli

Rio de Janeiro

17/02 22:25 Felipe Meligeni Alves

2-0

Alex Molcan

Rio de Janeiro

17/02 22:25 Pedro Martinez

0-2

Matheus Pucinelli de Almeida

Rio de Janeiro

17/02 22:30 Luciano Darderi

0-2

Juan Manuel Cerundolo

Rio de Janeiro

17/02 23:50 Joao Fonseca

2-0

Theo Arribage

Rio de Janeiro

17/02 23:55 Vlad Victor Cornea

0-2

Yannick Hanfmann

Rio de Janeiro

18/02 20:10 Andrea Pellegrino

0-2

Francisco Comesana

Rio de Janeiro

18/02 20:10 Juan Manuel Cerundolo

0-2

Felipe Meligeni Alves

Rio de Janeiro

18/02 20:10 Mariano Navone

2-0

Genaro Alberto Olivieri

Rio de Janeiro

18/02 21:10 Matheus Pucinelli de Almeida

0-2

Corentin Moutet

Rio de Janeiro

18/02 22:35 Yannick Hanfmann

1-2

Joao Fonseca

Rio de Janeiro

Qatar Open, Kval. kampe

Qatar Open, Doha kampe

Dato/tid Resultater TV / By
19/02 12:40 Alejandro Davidovich Fokina

2-0

Marcelo Arévalo

Doha

19/02 12:40 Pavel Kotov

2-0

Lorenzo Sonego

Doha

19/02 14:40 Sander Gille

0-2

Karen Khachanov

Doha

19/02 14:50 Zhizhen Zhang

2-0

Lorenzo Musetti

Doha

19/02 16:10 Márton Fucsovics

2-0

Roberto Bautista-Agut

Doha

19/02 16:35 Fabian Marozsán

2-0

Vit Kopriva

Doha

19/02 17:55 Alexei Popyrin

2-1

Abedallah Shelbayh

Doha

20/02 12:40 Giulio Zeppieri

0-2

Emil Ruusuvuori

Doha

20/02 12:40 Jakub Mensik

2-0

Alejandro Davidovich Fokina

Doha

20/02 12:40 Jan-Lennard Struff

0-2

Christopher O'Connell

Doha

20/02 14:35 Alexander Shevchenko

0-2

Richard Gasquet

Doha

20/02 14:40 Lorenzo Musetti

2-1

Nathaniel Lammons

Doha

20/02 15:00 Tallon Griekspoor-Hugo Grenier

Doha

20/02 15:10 Maximilian Marterer

0-2

Hugo Grenier

Doha

20/02 16:25 Alexandre Müller

0-2

Andy Murray

Doha

20/02 16:35 Ariel Behar

2-0

Roberto Bautista-Agut

Doha

20/02 18:40 Gaël Monfils

2-0

Botic Van De Zandschulp

Doha

21/02 12:40 Lloyd Glasspool

2-1

Nicolas Mahut

Doha

21/02 12:40 Christopher O'Connell

0-2

Emil Ruusuvuori

Doha

21/02 12:40 Fabian Marozsán

0-2

Karen Khachanov

Doha

21/02 14:10 Márton Fucsovics

1-2

Alexander Bublik

Doha

21/02 14:30 Andy Murray

1-2

Jakub Mensik

Doha

21/02 14:40 Hugo Grenier

1-2

Alexei Popyrin

Doha

21/02 16:35 Ugo Humbert

2-0

Pavel Kotov

Doha

21/02 17:25 Jamie Murray

2-0

Tallon Griekspoor

Doha

21/02 18:00 Alexander Bublik-Yuki Bhambri

Doha

21/02 18:15 Andrey Rublev

2-0

Richard Gasquet

Doha

21/02 18:20 Andreas Mies

2-0

Yuki Bhambri

Doha

21/02 19:20 Wesley Koolhof

2-1

Skander Mansouri

Doha

21/02 19:30 Gaël Monfils

2-1

Zhizhen Zhang

Doha

22/02 12:40 Alexei Popyrin

2-0

Alexander Bublik

Doha

22/02 13:15 Andreas Mies

2-1

Lloyd Glasspool

Doha

22/02 14:20 Emil Ruusuvuori

0-0

Karen Khachanov

Doha

22/02 14:55 Jamie Murray

2-0

Wesley Koolhof

Doha

22/02 16:10 Andrey Rublev

0-2

Jakub Mensik

Doha

22/02 16:25 Alejandro Davidovich Fokina

0-0

Lorenzo Musetti

Doha

22/02 18:05 Ugo Humbert

0-2

Gaël Monfils

Doha

22/02 19:00 Karen Khachanov

0-0

Ariel Behar

Doha

23/02 13:40 Jamie Murray

2-0

Ariel Behar

Doha

23/02 13:40 Andreas Mies

1-2

Lorenzo Musetti

Doha

23/02 16:10 Alexei Popyrin

0-2

Karen Khachanov

Doha

23/02 18:20 Jakub Mensik

2-1

Gaël Monfils

Doha

24/02 13:10 Jamie Murray

2-1

Lorenzo Musetti

Doha

24/02 16:15 Jakub Mensik

0-2

Karen Khachanov

Doha

Rio Open kampe

Dato/tid Resultater TV / By
19/02 20:40 Francisco Cerundolo

2-1

Francisco Comesana

Rio de Janeiro

19/02 20:40 Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

1-2

Albert Ramos

Rio de Janeiro

19/02 20:40 Francisco Cabral

1-2

Roberto Carballés

Rio de Janeiro

19/02 20:40 Gustavo Heide

0-2

Tomas Barrios

Rio de Janeiro

19/02 22:50 Joao Fonseca

0-2

Kevin Krawietz

Rio de Janeiro

19/02 23:15 Hugo Dellien

0-2

Cameron Norrie

Rio de Janeiro

19/02 23:40 Sadio Doumbia

2-0

Marcelo Demoliner

Rio de Janeiro

20/02 01:00 Bernabe Zapata Miralles

0-2

Laslo Djere

Rio de Janeiro

20/02 01:00 Alejandro Tabilo

1-2

Thiago Seyboth Wild

Rio de Janeiro

20/02 01:05 Sebastian Ofner

0-2

Jaume Antoni Munar

Rio de Janeiro

20/02 23:25 Felipe Meligeni Alves

2-1

Pedro Cachin

Rio de Janeiro

20/02 23:25 Corentin Moutet

0-2

Sebastián Báez

Rio de Janeiro

20/02 23:25 Dusan Lajovic

2-1

Daniel Galán

Rio de Janeiro

20/02 23:30 Facundo Acosta

2-0

Stan Wawrinka

Rio de Janeiro

21/02 01:20 Roberto Carballés

1-2

Christian Garin

Rio de Janeiro

21/02 01:40 Yannick Hanfmann

2-1

Nicolás Jarry

Rio de Janeiro

21/02 01:45 Carlos Alcaraz

0-0

Thiago Moura Monteiro

Rio de Janeiro

21/02 02:30 Federico Coria

1-2

Mariano Navone

Rio de Janeiro

21/02 20:30 -
21/02 20:40 Sebastian Ofner

0-2

Alexander Erler

Rio de Janeiro

21/02 20:40 Francisco Cerundolo

2-0

Albert Ramos

Rio de Janeiro

21/02 20:40 Simone Bolelli

2-1

Marcel Granollers Pujol

Rio de Janeiro

21/02 20:45 Arthur Fils

0-2

Joao Fonseca

Rio de Janeiro

21/02 22:20 Marcelo Melo

1-2

Nicolas Barrientos

Rio de Janeiro

21/02 22:30 -
21/02 22:30 Rajeev Ram

1-2

Julian Cash

Rio de Janeiro

22/02 19:10 Jaume Antoni Munar

1-2

Thiago Seyboth Wild

Rio de Janeiro

22/02 19:10 Nicolas Barrientos

2-1

Kevin Krawietz

Rio de Janeiro

22/02 19:10 Dusan Lajovic

2-0

Laslo Djere

Rio de Janeiro

22/02 20:30 -
22/02 20:40 Tomas Barrios

0-2

Cameron Norrie

Rio de Janeiro

22/02 21:15 Facundo Acosta

0-2

Sebastián Báez

Rio de Janeiro

22/02 21:20 Julian Cash

1-2

Sadio Doumbia

Rio de Janeiro

22/02 22:10 Roberto Carballés

0-2

Simone Bolelli

Rio de Janeiro

22/02 23:10 Thiago Moura Monteiro

2-0

Felipe Meligeni Alves

Rio de Janeiro

22/02 23:10 Máximo González

2-0

Fernando Romboli

Rio de Janeiro

22/02 23:20 Mariano Navone

2-0

Yannick Hanfmann

Rio de Janeiro

23/02 01:25 Joao Fonseca

2-0

Christian Garin

Rio de Janeiro

23/02 20:00 -
23/02 20:10 Francisco Cerundolo

2-1

Dusan Lajovic

Rio de Janeiro

23/02 20:40 Thiago Moura Monteiro

1-2

Sebastián Báez

Rio de Janeiro

23/02 22:50 Nicolas Barrientos

2-1

Simone Bolelli

Rio de Janeiro

23/02 23:15 Thiago Seyboth Wild

1-2

Cameron Norrie

Rio de Janeiro

24/02 00:50 Máximo González

1-2

Alexander Erler

Rio de Janeiro

24/02 01:40 Joao Fonseca

1-2

Mariano Navone

Rio de Janeiro

24/02 21:10 Sebastián Báez

2-0

Francisco Cerundolo

Rio de Janeiro

24/02 21:10 Sadio Doumbia

0-2

Alexander Erler

Rio de Janeiro

24/02 23:00 Mariano Navone

2-0

Cameron Norrie

Rio de Janeiro

25/02 19:10 Alexander Erler

0-2

Nicolas Barrientos

Rio de Janeiro

25/02 21:40 Sebastián Báez

2-0

Mariano Navone

Rio de Janeiro

Dubai Tennis Championships, Kval. kampe

Chile Open, Kval. kampe

Mexican Open, Kval. kampe

Mexican Open kampe

Dato/tid Resultater TV / By
27/02 01:10 Miomir Kecmanovic

2-1

Diego Sebastian Schwartzman

Acapulco

27/02 01:10 Daniel Evans

1-2

Ben Shelton

Acapulco

27/02 01:10 Jack Draper

2-0

Tommy Paul

Acapulco

27/02 02:05 Harri Heliövaara-Rinky Hijikata

Acapulco

27/02 02:05 Harri Heliövaara

2-1

Hans Hach

Acapulco

27/02 02:50 Ernesto Escobedo

1-2

Sebastian Ofner

Acapulco

27/02 04:05 Nuno Borges

1-2

Yoshihito Nishioka

Acapulco

27/02 04:15 Alex de Minaur

2-0

Taro Daniel

Acapulco

27/02 04:50 Santiago González

2-0

William Blumberg

Acapulco

27/02 05:50 Matteo Arnaldi

2-1

Taylor Harry Fritz

Acapulco

27/02 06:15 Félix Auger-Aliassime

1-2

Flavio Cobolli

Acapulco

27/02 17:00 Cameron Norrie-Dominik Köpfer
28/02 01:00 Roman Safiullin

0-2

Stefanos Tsitsipas

Acapulco

28/02 01:00 Francis Tiafoe

2-1

Max Purcell

Acapulco

28/02 01:00 Terence Atmane

1-2

Dominik Köpfer

Acapulco

28/02 02:05 Guido Andreozzi

1-2

Hugo Nys

Acapulco

28/02 02:55 Michael Mmoh

0-2

Holger Rune

Acapulco

28/02 03:25 Casper Ruud

2-1

Christopher Eubanks

Acapulco

28/02 03:50 Aleksandar Kovacevic

2-1

Jordan Thompson

Acapulco

28/02 04:05 Sadio Doumbia

2-1

Miomir Kecmanovic

Acapulco

28/02 04:45 Alexander Zverev

1-2

Daniel Altmaier

Acapulco

28/02 06:00 Rodrigo Pacheco

0-2

Dusan Lajovic

Acapulco

28/02 06:05 Petros Tsitsipas

0-2

Julian Cash

Acapulco

29/02 01:00 Max Purcell-Gonzalo Escobar
29/02 01:10 Alex de Minaur

2-0

Sebastian Ofner

Acapulco

29/02 01:10 Daniel Evans

0-2

Romain Arneodo

Acapulco

29/02 01:10 Yoshihito Nishioka

0-2

Jack Draper

Acapulco

29/02 01:10 Francis Tiafoe

1-2

Dominik Köpfer

Acapulco

29/02 02:35 Daniel Altmaier

0-2

Miomir Kecmanovic

Acapulco

29/02 02:50 Nuno Borges

0-2

Alexander Erler

Acapulco

29/02 02:55 Flavio Cobolli

0-2

Stefanos Tsitsipas

Acapulco

29/02 03:55 Ben Shelton

2-1

Matteo Arnaldi

Acapulco

29/02 04:30 Emiliano Aguilera

0-2

Gonzalo Escobar

Acapulco

29/02 05:20 Aleksandar Kovacevic

0-2

Holger Rune

Acapulco

29/02 05:30 -
29/02 06:40 Casper Ruud

2-0

Dusan Lajovic

Acapulco

01/03 01:00 -
01/03 01:05 Julian Cash

1-2

Harri Heliövaara

Acapulco

01/03 01:10 Miomir Kecmanovic

0-2

Jack Draper

Acapulco

01/03 01:10 Alex de Minaur

2-1

Stefanos Tsitsipas

Acapulco

01/03 02:50 Alexander Erler

1-2

Hugo Nys

Acapulco

01/03 03:15 Sadio Doumbia

2-0

Gonzalo Escobar

Acapulco

01/03 03:35 Dominik Köpfer

0-2

Holger Rune

Acapulco

01/03 04:00 -
01/03 04:35 Santiago González

2-0

Romain Arneodo

Acapulco

01/03 05:50 Casper Ruud

2-1

Ben Shelton

Acapulco

02/03 02:00 -
02/03 02:10 Jack Draper

1-1

Alex de Minaur

Acapulco

02/03 02:10 Harri Heliövaara

0-2

Hugo Nys

Acapulco

02/03 03:55 Santiago González

2-0

Sadio Doumbia

Acapulco

02/03 04:25 Casper Ruud

2-1

Holger Rune

Acapulco

03/03 01:45 Santiago González

0-2

Hugo Nys

Acapulco

03/03 04:00 -
03/03 04:10 Alex de Minaur

2-0

Casper Ruud

Acapulco

Dubai Tennis Championships ATP kampe

Dato/tid Resultater TV / By
22/02 11:00 -
22/02 16:00 -
26/02 11:15 Adrian Mannarino

0-2

Botic Van De Zandschulp

Dubai

26/02 11:15 Pavel Kotov

0-2

Sebastian Korda

Dubai

26/02 12:25 Michael Agwi

0-2

Lloyd Glasspool

Dubai

26/02 13:35 Denis Shapovalov

1-2

Andy Murray

Dubai

26/02 14:10 Alexander Bublik

2-1

Tomás Machác

Dubai

26/02 16:25 Zhizhen Zhang

1-2

Andrey Rublev

Dubai

26/02 16:25 Tallon Griekspoor

1-0

Abedallah Shelbayh

Dubai

26/02 18:35 Hubert Hurkacz

2-1

Jan-Lennard Struff

Dubai

27/02 11:00 Marcelo Arévalo-Ivan Dodig

Dubai

27/02 11:10 Fabian Marozsán

1-2

Alejandro Davidovich Fokina

Dubai

27/02 11:10 Andreas Mies

0-2

Ivan Dodig

Dubai

27/02 11:10 Jiri Lehečka

2-1

Márton Fucsovics

Dubai

27/02 11:15 Gaël Monfils

1-2

Ugo Humbert

Dubai

27/02 13:00 Alexei Popyrin-Karen Khachanov
27/02 13:10 Lorenzo Musetti

0-2

Arthur Cazaux

Dubai

27/02 13:30 Alexander Bublik

1-2

Yuki Bhambri

Dubai

27/02 13:45 Maximilian Marterer

0-2

Christopher O'Connell

Dubai

27/02 13:50 Luca Van Assche

0-2

Karen Khachanov

Dubai

27/02 15:15 Wesley Koolhof

0-2

Tallon Griekspoor

Dubai

27/02 15:20 Alejandro Davidovich Fokina

1-2

Nicolas Mahut

Dubai

27/02 15:25 Jakub Mensik

2-1

Borna Coric

Dubai

27/02 16:15 Daniil Medvedev

2-0

Alexander Shevchenko

Dubai

27/02 16:50 Ariel Behar

2-1

Nathaniel Lammons

Dubai

27/02 18:00 Sumit Nagal

1-2

Lorenzo Sonego

Dubai

27/02 18:35 Rohan Bopanna

2-0

Skander Mansouri

Dubai

28/02 11:10 Alexander Bublik

2-0

Tallon Griekspoor

Dubai

28/02 11:10 Sander Gille

1-2

Jamie Murray

Dubai

28/02 11:10 Arthur Cazaux

0-2

Andrey Rublev

Dubai

28/02 13:10 Lloyd Glasspool

1-2

Ivan Dodig

Dubai

28/02 13:15 Andy Murray

0-2

Ugo Humbert

Dubai

28/02 13:20 Jiri Lehečka

2-1

Karen Khachanov

Dubai

28/02 15:05 Tallon Griekspoor

2-0

Nicolas Mahut

Dubai

28/02 16:10 Daniil Medvedev

2-1

Lorenzo Sonego

Dubai

28/02 16:40 Botic Van De Zandschulp

0-2

Sebastian Korda

Dubai

28/02 17:40 Jakub Mensik

0-1

Alejandro Davidovich Fokina

Dubai

28/02 18:35 Hubert Hurkacz

2-0

Christopher O'Connell

Dubai

29/02 11:00 -
29/02 11:10 Alexander Bublik

1-0

Jiri Lehečka

Dubai

29/02 11:10 Yuki Bhambri

2-0

Jamie Murray

Dubai

29/02 12:45 Sebastian Korda

0-1

Andrey Rublev

Dubai

29/02 13:10 Rohan Bopanna

1-2

Ariel Behar

Dubai

29/02 16:15 Daniil Medvedev

2-0

Alejandro Davidovich Fokina

Dubai

29/02 17:30 -
29/02 17:50 Hubert Hurkacz

1-2

Ugo Humbert

Dubai

01/03 10:40 Yuki Bhambri

0-2

Ivan Dodig

Dubai

01/03 12:25 Ariel Behar

0-2

Tallon Griekspoor

Dubai

01/03 14:00 -
01/03 14:10 Alexander Bublik

1-1

Andrey Rublev

Dubai

01/03 17:05 Daniil Medvedev

0-2

Ugo Humbert

Dubai

02/03 13:40 Tallon Griekspoor

2-1

Ivan Dodig

Dubai

02/03 16:10 Ugo Humbert

2-0

Alexander Bublik

Dubai

Chile Open kampe

Dato/tid Resultater TV / By
26/02 18:10 Francesco Passaro

0-2

Pedro Martinez

Santiago

26/02 20:10 Theo Arribage

1-2

Tomas Barrios

Santiago

26/02 20:15 Alex Molcan

0-2

Federico Coria

Santiago

26/02 22:20 Orlando Luz

2-0

Ignacio Buse

Santiago

26/02 23:10 Facundo Acosta

2-1

Pedro Cachin

Santiago

27/02 02:40 Corentin Moutet

2-1

Roberto Carballés

Santiago

27/02 14:00 Mariano Navone-Juan Pablo Varillas Patino-Samudio
27/02 14:00 Daniel Galán-Luciano Darderi
27/02 18:10 Jaume Antoni Munar

2-0

Bernabe Zapata Miralles

Santiago

27/02 18:10 Juan Manuel Cerundolo

2-1

Yannick Hanfmann

Santiago

27/02 18:10 Thiago Seyboth Wild

2-0

Roman Andres Burruchaga

Santiago

27/02 19:55 Albert Ramos

2-0

Hugo Dellien

Santiago

27/02 20:25 Evan King

2-1

Anirudh Chandrasekar

Santiago

27/02 21:35 Thiago Agustin Tirante

2-0

Joao Fonseca

Santiago

27/02 21:45 Francisco Comesana

1-2

Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

Santiago

27/02 22:20 Roberto Carballés

0-2

Andrea Pellegrino

Santiago

28/02 00:10 Christian Garin

0-2

Tomas Barrios

Santiago

28/02 00:10 Marcelo Demoliner

0-2

Boris Arias

Santiago

28/02 02:35 Facundo Bagnis

1-2

Luciano Darderi

Santiago

28/02 18:05 Marcelo Melo

2-0

Pedro Cachin

Santiago

28/02 18:10 Facundo Acosta

1-2

Pedro Martinez

Santiago

28/02 19:10 Vlad Victor Cornea

0-2

Diego Hidalgo

Santiago

28/02 19:20 Thiago Agustin Tirante

1-2

Corentin Moutet

Santiago

28/02 20:30 Luciano Darderi-Nicolas Barrientos
28/02 20:50 Fernando Romboli

0-2

Nicolas Barrientos

Santiago

28/02 21:55 Thiago Seyboth Wild

0-2

Arthur Fils

Santiago

28/02 22:25 Tomas Barrios

2-1

Andrea Pellegrino

Santiago

28/02 23:40 Nicolás Jarry

2-0

Federico Coria

Santiago

29/02 18:10 Luciano Darderi

2-1

Juan Manuel Cerundolo

Santiago

29/02 18:10 Marcelo Melo

2-0

Boris Arias

Santiago

29/02 19:10 Diego Hidalgo

1-2

Nicolas Barrientos

Santiago

29/02 19:30 Jaume Antoni Munar

2-0

Albert Ramos

Santiago

29/02 20:55 Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

1-2

Sebastián Báez

Santiago

29/02 21:20 Evan King

0-2

Orlando Luz

Santiago

01/03 00:00 Alejandro Tabilo

2-0

Tomas Barrios

Santiago