Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 48-52%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 2,08
- Rigtig/forkert
Danmark skal starte deres EM i Stuttgart imod Slovenien, og jeg har fundet dette spiller-spil frem, som jeg ser værdi i.
Chance (Over-Under): 48-52%
Betvalue: 108,00%
Spilbar ned til odds: 2,08
Rigtig/forkert:
Læs Bet365-anmeldelse
SPIL NU HOS BET365
Det taler for
Christian Eriksen står for de fleste frispark for Danmark, og er derudover også den normale straffesparksskytte. (selvom Highroller har et interessant spil der går lidt imod straffesparkene til Eriksen).
Jeg tror og satser på, at Slovenien kommer til at stå lavt og kompakt, hvilket vil give Danmark meget tid på bolden, og det kan gøre chancerne for Eriksen får et skud på mål noget større.
Eriksen gjorde det godt i testkampen mod Sverige hvor han kom på tavlen, og det danske hold spillede også i en interessant formation, som jeg tror kan give Danmark et mere offensivt udtryk, og det kan komme blandt andet Eriksen til gode.
Danmark er store favoritter I dette opgør, og skal gå efter de tre point, og der skal Eriksen også gøre sig gældende og tage anførerrollen på sig, og det kan give ham skudchancer.
Hold øje med
Christian Eriksen har ikke haft den bedste sæson i år, hvor han i slutningen af den fik meget begrænset med spilletid, og han er måske lidt rusten gående ind til denne slutrunde.
Christian Eriksen ligger bagved Wind og Højlund, som nok kommer til at være dem der får afslutningerne i dette opgør, så Eriksen skal komme fra 2.bølgen, og det giver ham lidt dårligere chancer.
Sovenien kommer til at stille sig lavt og kompakt, og det kan få Eriksen til at trække sig langt tilbage for at komme på bolden, og derudover er Eriksen også den spiller der primært skal sætte hans holdkammerater op, så det er to ting der passer dårligt til denne spil variant jeg er gået med her.
Oddsmarked
Man kan få odds 2,25 for at Christian Eriksen får et skud på mål imod Slovenien. Til sammenligning ligger unibet i odds 2,07 for samme spil.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar