18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Tips & Spilforslag : Magda Linette - Jil Teichmann: 2

Match center
Opdateret
134
+1
Tennis og især kvindesiden har været mit fokus igennem mange år.
Vis mere
Vis mindre
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+

Wimbledon kvinder - græs

Chance (1-2): 53-47%
Betvalue: 107,16%
Spilbar ned til odds: 2,13
Rigtig/forkert: 2-0
Betinia Spil nu hos Betinia
Linette vs Teichmann har oplevet skiftende marked. Kan godt forstå at markedet har kørt lidt op og ned her, for det er en kamp der på forhånd har flere spørgsmålstegn end svar. Teichmann har aldrig vundet 1 kamp ved Wimbledon - måske denne gang?
Det taler for
  • Siden sit flotte AO run så er gassen gået af ballonen for Linette. Ser dem være i samme kategori spillemæssigt.
  • Teichmann kan man bare aldrig blive klog på. Så nogle positive tendenser fra hendes kampe på græs i Tyskland, og på dagen kan hun være en voldsom spiller at møde.
  • Selvom Teichmann ofte er set spille hendes bedste spil på grus, så er hun en vildt alsidig spiller. Hun kan serve fornuftigt - har hurtige fødder - kan have god fighter attitude på banen - mixer sit spil konstant så modstanderen altid skal forholde sig til noget nyt.
Hold øje med
  • Linette er klart den mere solide er disse 2. Selvom Teichmann både kan matche og overgå polakken, så er der mindre chance for polsk kollaps end den anden vej.
  • Selvom de stort set er lige høje, så kan jeg bedre lide Linette i servfasen. Altid solid 1 og 2 serv, hvor Teichmann i den grad taber mange på 2 serven. Hun oplevede en kamp mod Swiatek hvor hun blot vandt 19%, hvilket er ekstrem lidt når man tænker på underlaget.
  • Teichmann trådte ind til den sæson med 1-7 på græs.
Oddsmarked

Betinia 2,28 - Bet365 og ComeOn 2,20 - Nordicbet 2,15 - Marathonbet 2,14 - resten omkring 2,10. Markedet svinger stadigvæk lidt frem og tilbage.

Har lige haft en kamp i dag hvor jeg valgte solid over x-faktor, og nu går jeg fuldstændig modsat. Jeg synes dog ikke altid Teichmann får som fortjent, og Linette har jeg ofte følt har været en smule overvurderet. Når det er sagt har kampen den rigtige favorit, især hvis man tager Wimbledon historikken med i beregningen, men alt skal have en ende. kunne godt se Teichmann's Wimbledon tørke stoppe her, da Linette på ingen måde har været skræmmende de sidste mange måneder.

God kamp.

  • God velkomstbonus
  • fint spiludvalg
  • Hurtig hjemmeside

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.

Fremtidige tips

Søndag 22. Juni 2025
- Bruger
- Ekspert
- Quick Predict
16:00 Vinder: Vitality
2,00
Læs spiltip
Tirsdag 10. November 2026
- Bruger
- Ekspert
- Quick Predict
20:00 Statsminister: Nicolai Wammen
10,00
Læs spiltip

Kommentarer

Feedback