Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kan Burnley udfordre Palace på Selhurst Park?
I denne PL runde, har jeg kigget lidt på bundkampen mellem Burnley og Palace, og fundet dette hjørnespil frem.
- Chance
- 34%
- Betvalue
- 2107,1%
- Spilbar ned til odds
- 2,94
- Rigtig/forkert
- Det er nogle markante navne og store profiler som Palace må undvære i Marc Guehi, Eze og Olise. Det kan give Burnley flere muligheder offensivt, men også mere ro på i det defensive.
- Crystal Palace har fået ny manager i Oliver Glasner, og han skal først ind og sætte sit præg på Palace, hvilket kan noget tid, så det er måske ikke så dumt et tidspunkt at Burnley står overfor Palace.
- Burnley har været inde i et voldsomt kampprogram (Arsenal, Liverpool, Man. City, Aston Villa og Liverpool igen er det blevet til i de sidste 7 runder), hvilket har ført til en del nederlag. Nu er modstanden en anden, og noget lettere på papiret, og de skal gribe denne kamp, for hvis de vil overleve i denne sæson, så skal der point på kontoen her.
- Crystal Palace tillader flere indlæg imod sig, end Burnley, og Burnley snitter også en højere boldbesiddelsesprocent end Palace, så jeg håber kampbilledet bliver med Burnley der vil dikterer spillet, og Palace der vil forsøge omstillinger.
- Palace har et snit på 4.4 fået hjørnespark og 4.8 givet. Ift. fået så er det i den ret lave ende.
- Burnley tillader markant flere skud imod sig pr. kamp og skud på mål imod sig end Palace. Derudover så skaber Burnley også mindre, både med skud på mål og skud generelt pr. kamp, samt en xGF der er dårligere end Palace's
- Burnley tillader i snit 6 hjørnespark til deres modstandere pr. PL kamp. Det er 5. flest i PL.
- Crystal Palace har hjemmebanefordelen, og det kan måske give dem et ekstra rygstød.
- Burnley har også flere offensive folk ude, som kan være et minus for deres muligheder for at skifte og ændre kampens forløb (se holdinfo).
Oddset på at Burnley får flest hjørnespark står i odds 3,15 hos Nordicbet, til sammenligning er bet365 i odds 2,87 og unibet er i odds 3,05
Holdene:
Crystal Palace: Doucoure, Eze, Marc Gueho, Holding, Olise og Rak-Sakyi var alle ude senest da Palace fik point ude imod Everton. Derudover er Hughes tvivlsom.
Burnley: Foster, Koleosho, Redmond er alle ude. Derudover er Beyer og Aaron Ramsey tvivlsomme.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar