18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold England - Premier League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Chelsea Chelsea  8 6 1 1 16-3 +13 19 UVVTVV
2 Liverpool Liverpool  8 5 3 0 22-6 +16 18 UVVUUV
3 Manchester City Manchester City  8 5 2 1 16-3 +13 17 VVUVUV
4 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  8 4 3 1 8-5 +3 15 TVVUUU
5 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  8 5 0 3 9-12 -3 15 VTTTVV
6 Manchester United Manchester United  8 4 2 2 16-10 +6 14 VVVTUT
7 West Ham United West Ham United  8 4 2 2 15-10 +5 14 UUTVTV
8 Everton Everton  8 4 2 2 13-9 +4 14 VVTVUT
9 Brentford Brentford  8 3 3 2 10-7 +3 12 UTVUVT
10 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  8 4 0 4 8-8 0 12 TVTVVV
11 Leicester City Leicester City  8 3 2 3 13-14 -1 11 VTTUUV
12 Arsenal Arsenal  8 3 2 3 7-12 -5 11 TVVVUU
13 Aston Villa Aston Villa  8 3 1 4 12-12 0 10 UTVVTT
14 Crystal Palace Crystal Palace  8 1 5 2 10-13 -3 8 UVTUUU
15 Southampton Southampton  8 1 4 3 6-10 -4 7 UUUTTV
16 Watford Watford  8 2 1 5 7-15 -8 7 TTVUTT
17 Leeds United Leeds United  8 1 3 4 7-15 -8 6 UTUTVT
18 Burnley Burnley  8 0 3 5 5-13 -8 3 UTTUUT
19 Newcastle United Newcastle United  8 0 3 5 10-19 -9 3 UTUUTT
20 Norwich City Norwich City  8 0 2 6 2-16 -14 2 TTTTUU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Chelsea Chelsea 8 2,38 100% 75% 50% 13% 63% 13%
Liverpool Liverpool 8 3,50 100% 100% 75% 38% 63% 0%
Manchester City Manchester City 8 2,38 88% 50% 38% 38% 75% 25%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 8 1,63 75% 63% 25% 0% 50% 38%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 8 2,63 100% 63% 63% 25% 38% 25%
Manchester United Manchester United 8 3,25 100% 75% 50% 38% 13% 13%
West Ham United West Ham United 8 3,13 88% 75% 75% 38% 25% 13%
Everton Everton 8 2,75 100% 88% 50% 38% 25% 25%
Brentford Brentford 8 2,13 88% 63% 25% 13% 38% 38%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 8 2,00 100% 50% 25% 13% 25% 50%
Leicester City Leicester City 8 3,38 100% 75% 75% 50% 13% 13%
Arsenal Arsenal 8 2,38 88% 63% 38% 38% 38% 50%
Aston Villa Aston Villa 8 3,00 100% 88% 63% 25% 38% 13%
Crystal Palace Crystal Palace 8 2,88 88% 88% 75% 38% 25% 38%
Southampton Southampton 8 2,00 75% 50% 38% 38% 38% 38%
Watford Watford 8 2,75 100% 75% 38% 38% 0% 63%
Leeds United Leeds United 8 2,75 100% 75% 50% 25% 13% 25%
Burnley Burnley 8 2,25 88% 75% 38% 25% 13% 50%
Newcastle United Newcastle United 8 3,63 100% 100% 63% 50% 0% 13%
Norwich City Norwich City 8 2,25 75% 63% 50% 25% 25% 75%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Manchester City Manchester City 70,75%8,501,258,501,7518,500,750,007,256,00
Liverpool Liverpool 60,25%8,251,5011,251,5021,001,500,006,507,25
Burnley Burnley 43,50%7,252,2511,252,2522,003,250,007,003,75
Manchester United Manchester United 61,25%6,752,259,751,7524,751,250,008,006,25
West Ham United West Ham United 49,50%6,750,759,751,7520,500,750,006,504,75
Arsenal Arsenal 47,00%6,752,009,752,2517,001,750,006,505,50
Southampton Southampton 45,25%6,252,5012,501,0020,751,750,005,254,25
Norwich City Norwich City 44,00%6,001,756,751,2521,501,750,005,753,50
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 49,50%5,753,758,501,2517,751,750,004,754,75
Everton Everton 45,75%5,751,257,750,7523,001,250,005,254,50
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 54,75%5,751,508,251,5015,502,250,007,003,75
Leicester City Leicester City 52,50%5,503,256,252,5019,001,000,005,255,25
Leeds United Leeds United 58,75%5,252,008,751,0017,251,750,256,504,50
Chelsea Chelsea 55,25%5,002,0012,501,5018,001,250,004,754,75
Crystal Palace Crystal Palace 55,50%4,500,2512,751,2524,252,250,005,752,75
Newcastle United Newcastle United 38,75%4,252,259,251,7513,752,500,255,504,00
Aston Villa Aston Villa 49,75%4,250,759,501,2514,752,250,005,503,75
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 54,00%3,504,2510,252,7521,002,000,006,753,75
Watford Watford 39,25%3,502,0014,002,5017,252,500,004,253,75
Brentford Brentford 37,75%2,500,5010,501,5020,501,250,004,504,00

Vinder-odds for Premier League

Feedback