18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold England - Premier League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Manchester City Manchester City  37 28 6 3 96-24 +72 90 VVVVVU
2 Liverpool Liverpool  36 26 8 2 89-24 +65 86 UVVVUV
3 Chelsea Chelsea  36 20 10 6 73-31 +42 70 TVUTUV
4 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  37 21 5 11 64-40 +24 68 TUVUVV
5 Arsenal 0-0Arsenal  37 21 4 12 56-45 +11 67 TVVVVT
6 Manchester United Manchester United  37 16 10 11 57-56 +1 58 VTTUVT
7 West Ham United West Ham United  37 16 8 13 59-48 +11 56 TUTTVU
8 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  37 15 6 16 37-40 -3 51 TTTUTU
9 Leicester City Leicester City  36 13 9 14 57-57 0 48 UUTTVV
10 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  37 11 15 11 39-43 -4 48 VTUVVU
11 Brentford Brentford  37 13 7 17 47-54 -7 46 VVUTVV
12 Crystal Palace Crystal Palace  36 10 15 11 47-43 +4 45 TTUVVU
13 Aston Villa Aston Villa  36 13 5 18 49-50 -1 44 TUVVTU
14 Newcastle United 0-0Newcastle United  37 11 11 15 40-61 -21 44 VVVVTT
15 Southampton Southampton  36 9 13 14 41-61 -20 40 TVTUTT
16 Everton Everton  36 10 6 20 39-59 -20 36 UTVVUT
17 Leeds United Leeds United  37 8 11 18 40-78 -38 35 VUTTTU
18 Burnley Burnley  36 7 13 16 32-50 -18 34 UVVVTT
19 Watford Watford  37 6 5 26 33-75 -42 23 TTTTUT
20 Norwich City Norwich City  37 5 7 25 23-79 -56 22 TTTTTU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Manchester City Manchester City 37 3,24 95% 76% 59% 46% 57% 11%
Liverpool Liverpool 36 3,14 100% 83% 61% 47% 58% 3%
Chelsea Chelsea 36 2,89 97% 78% 53% 33% 44% 11%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 37 2,81 95% 73% 57% 35% 41% 27%
Arsenal Arsenal 36 2,81 94% 78% 58% 31% 36% 28%
Manchester United Manchester United 37 3,05 97% 78% 51% 43% 22% 22%
West Ham United West Ham United 37 2,89 95% 73% 57% 38% 22% 22%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 37 2,08 92% 54% 35% 16% 30% 43%
Leicester City Leicester City 36 3,17 97% 86% 64% 33% 19% 17%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 37 2,22 89% 81% 32% 14% 30% 35%
Brentford Brentford 37 2,73 92% 81% 57% 24% 24% 32%
Crystal Palace Crystal Palace 36 2,50 89% 75% 50% 25% 31% 31%
Aston Villa Aston Villa 36 2,75 97% 78% 58% 28% 31% 22%
Newcastle United Newcastle United 36 2,81 100% 78% 47% 31% 19% 25%
Southampton Southampton 36 2,83 94% 81% 56% 39% 22% 25%
Everton Everton 36 2,72 94% 72% 53% 31% 22% 33%
Leeds United Leeds United 37 3,19 95% 81% 65% 38% 14% 35%
Burnley Burnley 36 2,28 86% 69% 36% 28% 25% 44%
Watford Watford 37 2,92 92% 70% 54% 35% 11% 49%
Norwich City Norwich City 37 2,76 89% 84% 59% 27% 16% 57%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Manchester City Manchester City 69,11%8,722,068,561,6717,110,890,066,507,22
Liverpool Liverpool 66,33%8,062,509,171,5620,721,220,007,507,28
Chelsea Chelsea 62,47%7,591,1811,241,3518,591,650,006,245,94
Arsenal Arsenal 55,17%6,392,289,561,7217,061,720,066,785,89
Southampton Southampton 46,33%6,281,6711,171,1719,781,610,064,504,72
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 55,33%6,281,3911,001,5019,391,720,066,333,50
West Ham United West Ham United 47,32%5,531,638,531,7421,051,420,005,374,37
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 51,53%5,473,6310,891,5816,211,790,005,165,05
Norwich City Norwich City 41,72%5,391,509,501,3319,331,440,003,943,44
Burnley Burnley 40,39%5,222,0010,672,6720,891,830,005,113,83
Leeds United Leeds United 54,42%5,053,0512,421,7419,372,790,115,744,00
Leicester City Leicester City 52,94%5,002,178,781,8919,501,220,004,224,83
Manchester United Manchester United 53,21%5,002,748,952,6819,371,630,055,745,21
Everton Everton 39,56%4,941,508,781,8322,172,220,284,563,94
Crystal Palace Crystal Palace 54,28%4,892,1711,001,3924,391,780,004,834,33
Brentford Brentford 44,33%4,720,949,781,1720,781,500,064,334,06
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 51,58%4,632,429,321,7918,791,630,055,213,79
Watford Watford 42,26%4,372,5311,321,6320,891,740,055,213,68
Aston Villa Aston Villa 45,56%4,281,119,941,2817,561,720,115,064,33
Newcastle United Newcastle United 37,67%3,611,5011,001,7819,671,890,114,674,06

Vinder-odds for Premier League

Feedback