18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold England - Premier League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Manchester City Manchester City  33 24 5 4 69-24 +45 77 TVVVTV
2 Manchester United Manchester United  32 19 9 4 64-35 +29 66 UVVVVV
3 Leicester City Leicester City  32 18 5 9 58-37 +21 59 UVVTTV
4 Chelsea Chelsea  32 15 10 7 50-31 +19 55 VVUTVU
5 West Ham United West Ham United  32 16 7 9 53-42 +11 55 VTUVVT
6 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  33 15 8 10 56-38 +18 53 TVUTUV
7 Liverpool Liverpool  32 15 8 9 54-38 +16 53 TTVVVU
8 Everton Everton  31 14 7 10 43-40 +3 49 VTTUUU
9 Arsenal Arsenal  32 13 7 12 44-36 +8 46 UVUTVU
10 Leeds United Leeds United  32 14 4 14 50-50 0 46 TUVVVU
11 Aston Villa Aston Villa  31 13 5 13 44-35 +9 44 UUTVTT
12 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  32 11 8 13 32-41 -9 41 TUTTVV
13 Crystal Palace Crystal Palace  31 10 8 13 33-52 -19 38 UUTVUT
14 Southampton Southampton  32 10 6 16 40-58 -18 36 VTTVTT
15 Newcastle United Newcastle United  32 9 8 15 35-53 -18 35 UUTUVV
16 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  32 7 13 12 33-38 -5 34 TVVTUU
17 Burnley Burnley  32 8 9 15 26-45 -19 33 UUVTTT
18 Fulham Fulham  33 5 12 16 25-43 -18 27 VTTTTU
19 West Bromwich Albion West Bromwich Albion  32 5 9 18 28-62 -34 24 TUTVVT
20 Sheffield United Sheffield United  32 4 2 26 17-56 -39 14 VTTTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Manchester City Manchester City 33 2,82 97% 79% 45% 30% 52% 9%
Manchester United Manchester United 32 3,09 81% 66% 59% 47% 38% 22%
Leicester City Leicester City 32 2,97 97% 88% 59% 28% 34% 19%
Chelsea Chelsea 32 2,53 81% 69% 44% 31% 50% 28%
West Ham United West Ham United 32 2,97 94% 78% 66% 34% 31% 16%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 33 2,85 97% 79% 52% 30% 30% 18%
Liverpool Liverpool 32 2,88 94% 75% 50% 31% 28% 25%
Everton Everton 31 2,68 97% 74% 45% 26% 26% 23%
Arsenal Arsenal 32 2,50 91% 69% 56% 22% 28% 34%
Leeds United Leeds United 32 3,13 94% 72% 59% 31% 28% 25%
Aston Villa Aston Villa 31 2,55 90% 68% 52% 16% 45% 23%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 32 2,28 91% 59% 41% 22% 31% 31%
Crystal Palace Crystal Palace 31 2,74 90% 77% 48% 29% 23% 39%
Southampton Southampton 32 3,06 94% 75% 50% 28% 28% 31%
Newcastle United Newcastle United 32 2,75 94% 91% 50% 22% 16% 34%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 32 2,22 81% 63% 47% 16% 34% 31%
Burnley Burnley 32 2,22 88% 59% 38% 22% 28% 44%
Fulham Fulham 33 2,06 85% 64% 33% 12% 27% 45%
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 32 2,81 91% 72% 50% 28% 19% 50%
Sheffield United Sheffield United 32 2,28 100% 63% 44% 13% 6% 56%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Manchester City Manchester City 67,76%7,532,009,471,4116,531,060,006,416,53
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 53,75%7,131,3112,001,4421,251,690,006,064,13
Liverpool Liverpool 64,63%6,881,8810,941,4420,251,060,006,635,75
Leeds United Leeds United 57,75%6,251,6310,751,8120,001,630,005,635,56
Chelsea Chelsea 61,19%6,190,9411,501,4417,751,130,135,816,25
Manchester United Manchester United 59,38%6,131,9411,881,5617,631,940,065,446,06
Aston Villa Aston Villa 48,80%6,072,6012,331,6720,271,530,136,075,07
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 50,94%6,001,3812,381,0018,501,500,065,884,94
Arsenal Arsenal 54,13%5,751,0610,001,6917,191,060,135,254,06
Leicester City Leicester City 54,31%5,441,9411,561,8118,381,440,004,634,81
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 38,25%5,001,1310,751,8118,381,380,133,943,06
Everton Everton 48,19%4,811,6910,382,0616,501,500,064,754,00
West Ham United West Ham United 41,75%4,752,0610,942,0017,191,380,004,754,56
Southampton Southampton 53,93%4,731,0011,472,2720,471,330,004,205,07
Burnley Burnley 42,69%4,690,5010,132,5020,381,310,004,633,25
Sheffield United Sheffield United 44,13%4,690,7511,942,2519,631,560,064,063,44
Fulham Fulham 50,00%4,471,5912,471,4122,941,940,124,763,53
Newcastle United Newcastle United 41,38%4,311,9410,631,6918,311,750,064,884,31
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 50,69%4,132,0613,001,0017,941,310,064,064,81
Crystal Palace Crystal Palace 41,94%3,691,2510,441,7521,501,250,002,942,69

Vinder-odds for Premier League

Feedback