18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold England - Premier League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Arsenal Arsenal  7 6 0 1 17-7 +10 18 VVVVTV
2 Manchester City Manchester City  7 5 2 0 23-6 +17 17 VUVVUV
3 Tottenham Tottenham  7 5 2 0 18-7 +11 17 UVVUVV
4 Brighton Brighton  6 4 1 1 11-5 +6 13 VUVVTV
5 Manchester United Manchester United  6 4 0 2 8-8 0 12 TTVVVV
6 Fulham Fulham  7 3 2 2 12-11 +1 11 UVTVTV
7 Chelsea Chelsea  6 3 1 2 8-9 -1 10 VUTVTV
8 Liverpool Liverpool  6 2 3 1 15-6 +9 9 UUTVVU
9 Brentford Brentford  7 2 3 2 15-12 +3 9 VTUUVT
10 Newcastle Newcastle  7 1 5 1 8-7 +1 8 UUUTUU
11 Leeds Leeds  6 2 2 2 10-10 0 8 VUVTUT
12 Bournemouth Bournemouth  7 2 2 3 6-19 -13 8 TTTUVU
13 Everton Everton  7 1 4 2 5-6 -1 7 TUUUUV
14 Southampton Southampton  7 2 1 4 7-11 -4 7 UVTVTT
15 Aston Villa Aston Villa  7 2 1 4 6-10 -4 7 VTTTUV
16 Crystal Palace Crystal Palace  6 1 3 2 7-9 -2 6 TUVTUU
17 Wolverhampton Wolverhampton  7 1 3 3 3-7 -4 6 UTUUVT
18 West Ham West Ham  7 1 1 5 3-9 -6 4 TTVUTT
19 Nottingham F. Nottingham F.  7 1 1 5 6-17 -11 4 VUTTTT
20 Leicester Leicester  7 0 1 6 10-22 -12 1 TTTTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Arsenal Arsenal 7 3,43 100% 100% 86% 29% 43% 0%
Manchester City Manchester City 7 4,14 100% 100% 71% 57% 57% 0%
Tottenham Tottenham 7 3,57 100% 86% 57% 43% 29% 0%
Brighton Brighton 6 2,67 83% 67% 50% 17% 50% 17%
Manchester United Manchester United 6 2,67 100% 67% 67% 33% 33% 17%
Fulham Fulham 7 3,29 86% 86% 86% 43% 14% 14%
Chelsea Chelsea 6 2,83 100% 83% 83% 17% 17% 17%
Liverpool Liverpool 6 3,50 83% 83% 67% 33% 33% 17%
Brentford Brentford 7 3,86 100% 100% 71% 57% 14% 14%
Newcastle Newcastle 7 2,14 71% 71% 29% 14% 43% 29%
Leeds Leeds 6 3,33 100% 83% 67% 33% 17% 17%
Bournemouth Bournemouth 7 3,57 86% 86% 57% 43% 29% 57%
Everton Everton 7 1,57 86% 57% 14% 0% 29% 29%
Southampton Southampton 7 2,57 100% 57% 57% 29% 0% 43%
Aston Villa Aston Villa 7 2,29 100% 71% 43% 14% 14% 29%
Crystal Palace Crystal Palace 6 2,67 83% 83% 33% 33% 17% 33%
Wolverhampton Wolverhampton 7 1,43 71% 43% 29% 0% 43% 57%
West Ham West Ham 7 1,71 100% 57% 14% 0% 14% 57%
Nottingham F. Nottingham F. 7 3,29 100% 86% 43% 43% 14% 43%
Leicester Leicester 7 4,57 100% 86% 86% 57% 0% 14%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Newcastle Newcastle 54,50%9,251,2513,002,2517,252,000,007,006,75
Manchester City Manchester City 72,33%9,002,3310,672,0015,000,330,007,007,00
Tottenham Tottenham 50,75%8,504,259,752,0016,502,250,004,758,25
Liverpool Liverpool 71,67%8,333,677,332,6723,330,670,338,337,33
Arsenal Arsenal 60,67%8,332,3310,331,3315,671,670,005,337,67
Brighton Brighton 51,00%7,333,008,001,6720,671,670,005,006,67
Chelsea Chelsea 59,67%7,001,678,332,0020,332,670,333,333,00
Leeds Leeds 50,00%6,672,6713,001,0023,331,670,005,335,00
Everton Everton 44,50%5,502,258,752,0021,002,750,004,754,00
Brentford Brentford 39,75%5,251,008,001,2518,501,000,005,005,50
Wolverhampton Wolverhampton 46,75%4,755,758,501,2516,752,750,253,752,00
Manchester United Manchester United 44,33%4,674,3310,333,0017,003,330,003,675,00
Nottingham F. Nottingham F. 48,00%4,502,0011,001,7517,253,500,005,253,25
Fulham Fulham 38,67%4,333,679,673,0021,332,330,003,675,00
Southampton Southampton 40,67%4,003,339,670,6726,001,000,005,004,67
Aston Villa Aston Villa 48,25%3,751,509,752,5021,752,750,003,002,75
Crystal Palace Crystal Palace 52,00%3,672,3314,331,0020,001,330,004,335,00
Bournemouth Bournemouth 36,33%3,331,0013,670,6720,332,330,003,002,00
West Ham West Ham 37,00%3,002,339,002,6716,331,330,004,332,67
Leicester Leicester 56,67%2,672,008,000,6723,331,000,004,333,00

Vinder-odds for Premier League

Feedback