Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Stadigvæk i tvivl omkring Liu
FO - Paris - grus
- Chance (1-2)
- 47-53%
- Betvalue
- 2105,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,13
- Rigtig/forkert
- 0-2
- Liu har ikke været god på den seneste. Det har enten været forfærdeligt og har tabt stort eller ok. og har tabt tæt.
- In-Albon er den mest naturlige grusspiller, selvom Liu faktisk har haft en ret god tendens derpå. Hvis In-Albon skal vinde denne dyst, så er det udelukkende grus der er muligheden for hende.
- Det bedste ved In-Albon er for mig hendes defensive evne, og hvordan hun i perioder sætter muren op. En Liu i lunken form kunne godt have svært ved at slå forbi hende.
- Det ligner udefra mest en WTA mod itf her, der ved man WTA spilleren har mere at skyde med.
- Omkring samme tid sidste år var Liu vild på gruset, så topniveauet er helt sikkert på hendes side.
- In-Albon har svært ved at sætte sig på kampene. Det er ofte lidt frem og tilbage, hvilket i GS regi ikke er en opskrift der er sikker på at ende godt.
Nordicbet og DS og ComeOn 2,25 - Betinia 2,24 - Unibet 2,23 - flere lige under.
Selvom det måske mest er gået favorittens vej her de første dage, så er hver kamp sin egen historie. Vi har In-Albon som er kommet igennem kval og nydt succes af dette, og en Liu som stort set ikke vinder nogle kampe for tiden, og tabte f.eks 1 sæt i Rom mod Rosatello. Kunne godt se Liu få en meget svær dag på kontoret, og In-Albon er gradvist ved at være moden nok til at kunne udnytte dette.
God kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar