Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
St James' Park danner rammerne om et spændende opgør
I denne weekend mødes Newcastle og Manchester City i et opgør jeg tror bliver tæt og med mange chancer i begge ender, hvilket kan give hjørnespark.
- Chance (Over-Under)
- 55-45%
- Betvalue
- 2108,9%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
- 16
- Man. City har et snit på 6.1 fået hjørnespark pr. kamp, og 3.7 tilladte, hvilket giver et samlet snit på 9.8 hjørnespark pr. kamp.
- Man. City ligger med 16,11 skud pr. kamp, hvilket er næstflest i PL. Newcastle på den anden side ligger med 13,85.
- Det er et vigtigt opgør for begge mandskaber, men især Man. City har brug for pointene i deres bestræbelser efter endnu en PL titel. Lige p.t. ligger Liverpool foran, men City kan distancerer sig til Arsenal, og den mulighed tror jeg de vil forsøge at angribe, og det kan give mere bid i offensiven.
- Newcastle har en fin offensiv med Joelinton, Almiron, Isak og Gordon, og jeg kunne sagtens se Newcastle blive farlige imod et Man. City hold, som har et par profiler ude.
- Newcastle snitter i den lave ende ift. hjørnespark med 9.2 pr. kamp, hvoraf 4.7 er fået og 4.6 er givet hjørnespark.
- Newcastle har flere folk ude, og det kan måske få dem til at stille sig lidt mere defensivt an, og det kan give os en låst kamp med få chancer og hjørnespark.
- Både Newcastle og Man. City ligger i den lave ende ift. indlæg. De ligger faktisk under gennemsnittet for PL.
Spillet her skal findes som en asian variant hvor man kan få odds 1,975 hos bet365. Til sammenligning ligger Uniebt i odds 1,85 Marathonbet har også odds 1,85,
Holdene
Newcastle:
Anderson, Barnes, Manquillo, Jacob Murphy, Pope, Targett, Willock og Callum Wilson er alle ude af dette opgør. Derudover er Tonali i karantæne og Joelinton er tvivlsom til kampen her.
Dubravka - Tripper, Schär, Botman, Burn - Longstaff, Bruno Gummares, Joelinton - Almiron, Isak, Gordon.
Manchester City:
Midterforsvarer John Stones er ude af dette opgør, og derudover er Akanji og Haaland tvivlsomme.
Ederson - Walker, Ruben Dias, Ake, Gvardiol - Rodri, Kovacic - B.Silva, Foden, Grealish - Haaland.

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar