Spiltip af Pætur Albinus
den
9 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tormos med chance for at spille sig tilbage i turneringen
TT Star Series - gruppespil
- Chance (1-2)
- 66-34%
- Betvalue
- 1101%
- Spilbar ned til odds
- 1,52
- Rigtig/forkert
- 2-3
Betting tip
- Berben er ikke stærk på det her niveau. Han har kun vundet 32,8% af hans kampe i TT Star Series i 2024.
- Tormos vandt i går over to stærke spillere på det her niveau, Horejsi og Pryshchepa. Kan han ramme det niveau igen, bør han også kunne slå en som Berben.
- Berben fik en skidt start på dagens gruppespil med et 3-0-nederlag til Keinath i morges.
- Det er Berbens anden kamp i TT Star Series i denne omgang, mens Tormos har spillet her hele sidste uge (23 kampe), og er langt bedre inde i turneringen og forholdene.
- Tormos fik også en skidt start på dagen med et 3-1-nederlag til Wang i første kamp i morges.
- Berben er høj og når langt, og har især en god baghånd, så Tormos skal spille den store hollænder rigtigt for ikke at blive sat under pres fra fx baghåndssiden.
- Tormos er teknisk dygtig og det ser flot ud, men han har ikke mange oplagte våben, så han skal nok have en tålmodig offensiv for at få spillet Berben ud.
Oddsmarked
Bet365 er eneste bookmaker med odds på denne kamp.
Info
Der spilles bedst ud af fem sæt.
Livestream
Der er gratis livestream fra turneringen her.
Kilder
WTT, tabletennis.guide, ttstar.cz
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar