Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kan GenG overraske igen?
Flashpoint 2
- Chance (1-2)
- 37-63%
- Betvalue
- 3111%
- Spilbar ned til odds
- 2,70
- Rigtig/forkert
- Det kun en uge siden, at disse to mandskaber stødte på hinanden. Der dominerede GenG fra start til slut.
- Spillet hos OG har været langt fra overbevisende. De sidste fire kampe, er det kun blevet til en sejr. OG vandt mod C9, efter en vild præstation af holdets IGL. Siden sejren mod Navi, har OG set mentale trætte ud.
- Selvom GenG holdet lige nu, er et mix hold til turneringen. Så der erfaring og fire-power på holdet. Automatic, Koosta, kreaz & Bntet er alle spillere, der kan udfordre OG holdet på fire-power. Det et hold, hvor hvis A-spillet rammes, så kan OG godt komme i problemer. Det så vi for en uge siden.
- Train, Dust2 & Inferno er maps hvor GenG har en reel chance, for at vinde mappet. Det er samtidigt maps, hvor OG ikke har set super overbevisende ud, og hvor spillet har været svingende. Så GenG har absolut en chance i vetoen.
- Der ligger uden tvivl mere pres, på skuldrene hos OG end GenG. GenG skal spille lige så frit, som de gjorde sidst de mødtes. Det var tydeligt, at spillet flød mere. Ingen forventer noget af dette GenG hold, fjerner uden tvivl nogle nerver.
- OG er et sammenspillet hold, som på dagen skal vinde mod GenG. Et hold der normalt viser stabilt god cs.
- Taktisk skal OG være niveauer foran GenG. GenG bliver nød til, at køre en masse default cs. Det klart noget OG skal kunne gennemskue og spille efter.
- En IGL i særklasse i Aleksib. Ikke nok med, at han leder taktstokken så fragger han også godt. Derudover viser Valde, Issaa & Mantuu fine takter. Deres fire-power, vil på dagen skyde igennem GenG.
- OG spiller 6/7 maps i vetoen. Win rate på mellem 45-60% - Så OG vil være forberedt uanset map valg.
Comeon har 2.75
Leovegas har 3.0
Danskespil 2.70
Onsidebetting 2.75
Licensløse bookies har også værdi.
Dette kan blive en super interessant kamp, hvis individualisterne fra de respektive hold er til stede på serveren.
Valde, Mantuu & Issaa er altid interessante, at følge når de er på deres A-game. Det samme er Bntet, Koosta & Automatic. Der er en masse gode dueller i vente.
Der er ingen tvivl om, at OG skal være favorit. Men deres spil er bare for svingende og med odds min. 2.70 ser jeg et godt skud her.
www.hltv.org
www.Betbrain.com
www.oddsportal.com
Deres respektive twitter kontoer + evt hjemmesider
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar