Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Kunne nemt blive helt lige
itf kvinder - Frankrig - indendørs hard
Chance (1-2):
49-51%
Betvalue: 104,86%
Spilbar ned til odds:
2,04
Rigtig/forkert:
0-2

- Jaquemot fik fine resultater med hjem fra USA, og vandt også 1 sætbold Golubic i sidste indendørs event i Frankrig, inden Schweizeren vandt 10 sæt i streg og tog titlen,
- Hontama er ligesom Jaquemot en spiller der stempler ind og ud i perioder i løbet af året. Ser hende ikke styrket lige nu i denne periode.
- Hontama er super clutch men giver som regel muligheder væk. Hvis den franske kvinde kender sin besøgelsestid, så kan jeg godt se hende vinde her.
- Hontama er 7-0 i år på indendørs og lavede en pragt uge i Slovenien tidligere i år. Langt bedre spillere end Jaquemot blev slået der, så man ved hun kan have et voldsomt topniveau.
- Jaquemot kan også være clutch, men rammer hun modgang har hun langt oftere svære ved at hive kampen tilbage.
- Hontama er en god ballstriker og har evnen til at dominere duelerne i kampen.
Oddsmarked
Betinia 2,14 - Unibet/Expekt/Mr Green og Bet365 2,10 - et par stykker lige under værdi.
Om jeg er for sød mod Jaquemot eller for hård mod Hontama må komme på sin prøve, men i en kamp jeg næsten ser helt lige, falder det i øjne når markedet giver en større skævhed. Tvivlen skal komme japaneren tilgode, som også senest har kørt et højere tempo, men Jaquemot ligger hele tiden på lur til et større gennembrud, og der skal sådan en kamp her også vindes.
God kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.