Match center
Tabt
Spiltip af Pætur Albinus
den
70 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
EB/Streymur kan holde 07 Vestur på få mål
Betrideildin, Færøerne - 16. runde
- Chance (Over-Under)
- 58-42%
- Betvalue
- 1102,9%
- Spilbar ned til odds
- 2,38
- Rigtig/forkert
- 3-1
Betting tip
- Tre ud af EB/Streymurs sidste fire kampe er gået under 2,5 mål. Det ser ud til, at de har fået bedre styr på organisationen.
- 07 Vestur har sagt farvel til træner Michael Schjønberg i sommerferien, og holdet er nu lidt af et spørgsmålstegn.
- EB/Streymur har scoret to mål i seks udebanekampe denne sæson. De har ikke mange offensive kvaliteter.
- 07 Vestur har næppe klassen til at total dominere EB/Streymur, så det kan sagtens blive en rimelig tæt og målfattig kamp.
- 07 Vestur har overrasket alt og alle denne sæson. De spiller stadig med om den 4. plads, som ville give klubben adgang til sit første europæiske eventyr.
- Det er første kamp efter sommerferien, og der kan opstå tilfældige situationer og en del målchancer.
- 07 Vestur har sagt farvel til forsvarer Rasmus Juel Knudsen, og har farlige folk i front - fx. Stojanov og Van der Heyden. Dem kan blive svære for EB/Streymur-forsvaret at lukke ned.
Oddsmarked
Markedets gennemsnit er 2,23, og Betfairs odds 2,45 er klart højest.
Forventede startopstillinger
07 Vestur
Á. Petersen, Lervig, Nielsen, Obbekjær, á Steig, Nielsen, Jacobsen, Dam, Samuelsen, Voss, Van der Heyden, Petersen
EB/Streymur
Davidsen, Poulsen, Hellisá, Olsen, Egilstoft, Hummeland, á Bø, Reinert-Petersen, Godtfred, Danielsen, Dahl-Olsen
Kilder
Faroesoccer, in.fo, portal.fo
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar