18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Japan - J1 League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale  28 21 6 1 61-18 +43 69 VUUTVV
2 Yokohama F.Marinos Yokohama F.Marinos  29 20 5 4 64-26 +38 65 VVVTVT
3 Nagoya Grampus Nagoya Grampus  29 16 5 8 33-22 +11 53 VVVUVV
4 Vissel Kobe Vissel Kobe  28 14 9 5 42-26 +16 51 TVVTUV
5 Sagan Tosu Sagan Tosu  29 14 9 6 38-23 +15 51 TVTVVU
6 Urawa Red Diamonds Urawa Red Diamonds  29 15 6 8 33-26 +7 51 VVVUVV
7 Kashima Antlers Kashima Antlers  29 15 5 9 49-29 +20 50 VTVVTV
8 FC Tokyo FC Tokyo  29 13 6 10 40-36 +4 45 TUVVTV
9 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka  29 12 7 10 34-31 +3 43 VTVVVU
10 Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima  29 9 12 8 35-30 +5 39 UTVUTV
11 Hokkaido Consadole Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo  29 11 6 12 35-40 -5 39 UTTTVT
12 Cerezo Osaka Cerezo Osaka  29 9 9 11 38-39 -1 36 VTVVTT
13 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol  29 10 3 16 29-40 -11 33 UTVVVT
14 Gamba Osaka Gamba Osaka  29 8 6 15 22-33 -11 30 VUTTTT
15 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse  29 6 11 12 29-42 -13 29 TUTUTV
16 Shonan Bellmare Shonan Bellmare  29 5 12 12 29-34 -5 27 TUVUTU
17 Tokushima Vortis Tokushima Vortis  29 6 5 18 21-43 -22 23 TTTTTT
18 Vegalta Sendai Vegalta Sendai  29 4 10 15 23-48 -25 22 UTTTVT
19 Oita Trinita Oita Trinita  29 5 6 18 20-47 -27 21 TUTTVU
20 Yokohama FC Yokohama FC  29 4 6 19 21-63 -42 18 UTVTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale 28 2,82 96% 86% 39% 36% 50% 7%
Yokohama F.Marinos Yokohama F.Marinos 29 3,10 97% 83% 55% 38% 48% 10%
Nagoya Grampus Nagoya Grampus 29 1,90 86% 55% 34% 10% 62% 31%
Vissel Kobe Vissel Kobe 28 2,43 96% 75% 36% 18% 29% 18%
Sagan Tosu Sagan Tosu 29 2,10 83% 62% 38% 17% 45% 34%
Urawa Red Diamonds Urawa Red Diamonds 29 2,03 86% 69% 31% 10% 55% 38%
Kashima Antlers Kashima Antlers 29 2,69 97% 76% 59% 24% 38% 17%
FC Tokyo FC Tokyo 29 2,62 90% 62% 55% 28% 38% 31%
Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 29 2,24 93% 69% 48% 14% 34% 21%
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 29 2,24 90% 66% 41% 17% 24% 31%
Hokkaido Consadole Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 29 2,59 90% 79% 48% 21% 24% 38%
Cerezo Osaka Cerezo Osaka 29 2,66 93% 69% 45% 28% 28% 24%
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 29 2,38 97% 66% 48% 14% 17% 38%
Gamba Osaka Gamba Osaka 29 1,90 83% 52% 34% 14% 38% 45%
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 29 2,45 93% 79% 48% 21% 14% 38%
Shonan Bellmare Shonan Bellmare 29 2,17 79% 66% 34% 21% 31% 38%
Tokushima Vortis Tokushima Vortis 29 2,21 97% 62% 45% 10% 14% 48%
Vegalta Sendai Vegalta Sendai 29 2,45 86% 66% 45% 28% 21% 41%
Oita Trinita Oita Trinita 29 2,31 93% 69% 38% 17% 17% 45%
Yokohama FC Yokohama FC 29 2,90 97% 90% 55% 31% 14% 45%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Kashima Antlers Kashima Antlers 54,79%6,640,9111,931,6427,911,140,148,646,43
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale 56,15%6,461,859,772,0019,150,380,006,386,31
Hokkaido Consadole Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 55,33%5,731,5012,472,0020,400,930,077,605,13
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 50,07%5,602,0010,202,2023,450,530,076,734,40
Yokohama F.Marinos Yokohama F.Marinos 60,33%5,530,2712,801,6023,361,330,077,006,27
FC Tokyo FC Tokyo 47,85%5,381,009,851,3820,730,770,085,464,92
Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 44,00%5,291,1011,930,9322,701,500,075,643,29
Cerezo Osaka Cerezo Osaka 53,40%5,201,008,801,4020,910,730,006,604,67
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 43,93%5,141,008,860,9321,300,930,006,073,57
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 47,67%4,931,5512,401,0026,640,670,076,473,33
Shonan Bellmare Shonan Bellmare 45,53%4,871,8211,471,4023,181,200,136,003,00
Urawa Red Diamonds Urawa Red Diamonds 51,87%4,731,179,401,4717,920,470,003,873,93
Tokushima Vortis Tokushima Vortis 57,53%4,530,6411,271,6023,361,200,005,332,87
Gamba Osaka Gamba Osaka 49,07%4,430,3010,001,8619,900,640,006,863,64
Nagoya Grampus Nagoya Grampus 51,20%4,331,5010,271,2724,001,000,004,473,87
Sagan Tosu Sagan Tosu 54,27%4,070,4512,203,0019,270,870,076,074,33
Yokohama FC Yokohama FC 46,36%3,711,5512,070,9326,001,000,005,143,29
Oita Trinita Oita Trinita 43,40%3,330,8210,601,4718,820,870,003,002,27
Vissel Kobe Vissel Kobe 53,57%3,210,908,711,7123,600,360,003,933,79
Vegalta Sendai Vegalta Sendai 44,43%3,071,0012,000,8622,101,210,004,863,14
Feedback