18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Japan - J1 League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale  21 17 4 0 51-15 +36 55 UVVUVV
2 Nagoya Grampus Nagoya Grampus  20 11 4 5 22-13 +9 37 VTVUTU
3 Yokohama F.Marinos Yokohama F.Marinos  16 10 4 2 32-15 +17 34 VVTUVV
4 Sagan Tosu Sagan Tosu  18 9 6 3 23-8 +15 33 VUUVUU
5 Vissel Kobe Vissel Kobe  18 8 7 3 24-18 +6 31 TUTVUV
6 Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima  20 7 8 5 23-20 +3 29 VTVUUV
7 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka  19 8 5 6 23-22 +1 29 VVVUTT
8 Urawa Red Diamonds Urawa Red Diamonds  17 8 4 5 20-19 +1 28 TVVVUU
9 Kashima Antlers Kashima Antlers  17 8 3 6 28-20 +8 27 VVVTVT
10 Hokkaido Consadole Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo  17 7 4 6 25-21 +4 25 VTVUVV
11 FC Tokyo FC Tokyo  18 7 4 7 23-27 -4 25 TVVTUV
12 Cerezo Osaka Cerezo Osaka  18 6 5 7 22-20 +2 23 UTUTTU
13 Tokushima Vortis Tokushima Vortis  18 5 4 9 16-23 -7 19 TTVUTU
14 Shonan Bellmare Shonan Bellmare  18 3 9 6 15-18 -3 18 VTTUUU
15 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse  17 3 6 8 15-23 -8 15 TUTTVT
16 Gamba Osaka Gamba Osaka  15 3 5 7 7-14 -7 14 TTTVVU
17 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol  18 4 2 12 15-25 -10 14 TTUTTT
18 Vegalta Sendai Vegalta Sendai  17 3 5 9 14-30 -16 14 TUTVVU
19 Oita Trinita Oita Trinita  17 3 3 11 12-26 -14 12 TUTTVT
20 Yokohama FC Yokohama FC  19 1 4 14 12-45 -33 7 VTUTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale 21 3,14 100% 90% 48% 43% 48% 0%
Nagoya Grampus Nagoya Grampus 20 1,75 80% 45% 35% 10% 70% 35%
Yokohama F.Marinos Yokohama F.Marinos 16 2,94 94% 75% 50% 31% 50% 13%
Sagan Tosu Sagan Tosu 18 1,72 78% 56% 28% 6% 56% 39%
Vissel Kobe Vissel Kobe 18 2,33 94% 78% 28% 11% 28% 22%
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 20 2,15 85% 60% 45% 15% 30% 35%
Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 19 2,37 89% 68% 58% 21% 37% 11%
Urawa Red Diamonds Urawa Red Diamonds 17 2,29 88% 76% 35% 18% 47% 41%
Kashima Antlers Kashima Antlers 17 2,82 100% 76% 59% 24% 29% 12%
Hokkaido Consadole Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 17 2,71 82% 76% 59% 24% 29% 29%
FC Tokyo FC Tokyo 18 2,78 89% 72% 61% 28% 28% 33%
Cerezo Osaka Cerezo Osaka 18 2,33 94% 61% 39% 22% 28% 22%
Tokushima Vortis Tokushima Vortis 18 2,17 94% 67% 39% 6% 22% 33%
Shonan Bellmare Shonan Bellmare 18 1,83 72% 61% 28% 17% 39% 39%
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 17 2,24 88% 76% 47% 12% 18% 47%
Gamba Osaka Gamba Osaka 15 1,40 73% 47% 20% 0% 40% 67%
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 18 2,22 100% 61% 39% 11% 11% 44%
Vegalta Sendai Vegalta Sendai 17 2,59 94% 71% 47% 29% 18% 35%
Oita Trinita Oita Trinita 17 2,24 100% 71% 35% 12% 6% 47%
Yokohama FC Yokohama FC 19 3,00 100% 95% 58% 26% 5% 47%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Kashima Antlers Kashima Antlers 57,22%6,780,6714,001,5629,001,330,226,785,89
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 50,88%6,751,1312,630,7528,130,380,004,753,88
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale 56,15%6,461,859,772,0019,150,380,006,386,31
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 52,56%6,332,1111,221,6724,110,560,007,004,44
Yokohama F.Marinos Yokohama F.Marinos 59,44%5,780,3313,111,1123,671,670,006,895,44
Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 45,44%5,331,1110,670,8922,001,670,005,002,89
Hokkaido Consadole Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 54,50%5,251,8811,502,0019,630,500,135,886,25
FC Tokyo FC Tokyo 47,10%5,001,009,701,0021,001,000,105,004,60
Cerezo Osaka Cerezo Osaka 52,00%4,780,898,331,8921,000,440,005,564,33
Urawa Red Diamonds Urawa Red Diamonds 51,60%4,501,209,101,4019,000,400,002,803,10
Sagan Tosu Sagan Tosu 54,56%4,440,4410,892,8919,441,000,004,564,44
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 44,38%4,381,008,630,8823,000,750,005,883,50
Gamba Osaka Gamba Osaka 49,29%4,290,299,291,8620,140,710,004,712,29
Tokushima Vortis Tokushima Vortis 56,00%4,250,7511,381,2522,881,250,003,633,13
Shonan Bellmare Shonan Bellmare 44,56%4,222,0010,441,6722,781,110,115,332,67
Nagoya Grampus Nagoya Grampus 51,40%4,001,5010,500,9024,001,100,003,103,20
Yokohama FC Yokohama FC 46,10%3,901,7010,601,1025,800,600,004,203,10
Oita Trinita Oita Trinita 44,78%3,780,339,891,3319,110,780,003,562,44
Vissel Kobe Vissel Kobe 51,75%3,000,889,751,3825,500,380,003,253,00
Vegalta Sendai Vegalta Sendai 41,71%2,570,7111,430,5724,141,430,003,432,86
Feedback