18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Østrig - Bundesliga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Salzburg Salzburg  12 11 1 0 31-7 +24 34 VVVVUV
2 Sturm Graz Sturm Graz  12 7 2 3 28-17 +11 23 VVVTVT
3 SK St. Andrae SK St. Andrae  12 5 3 4 17-20 -3 18 TUTVVV
4 Østrig Østrig  12 3 6 3 18-15 +3 15 VUVTUV
5 Østrig Østrig  12 3 5 4 18-20 -2 14 TUVUUT
6 Hartberg Hartberg  12 3 5 4 21-20 +1 14 VUTVUU
7 Admira Moedling Admira Moedling  12 3 4 5 15-16 -1 13 VUTVUT
8 Altach Altach  12 3 4 5 9-16 -7 13 UUTTUV
9 Ried Ried  12 3 4 5 15-27 -12 13 UUTUTT
10 Rapid Wien Rapid Wien  12 3 4 5 17-17 0 13 TTTVUU
11 WSG Tirol WSG Tirol  12 2 6 4 16-24 -8 12 TTVTUV
12 LASK LASK  12 2 4 6 10-16 -6 10 TUVTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Salzburg Salzburg 12 3,17 100% 75% 50% 50% 42% 0%
Sturm Graz Sturm Graz 12 3,75 100% 92% 83% 67% 25% 0%
SK St. Andrae SK St. Andrae 12 3,08 100% 83% 67% 33% 25% 17%
Østrig Østrig 12 2,75 92% 75% 42% 33% 17% 25%
Østrig Østrig 12 3,17 100% 100% 58% 33% 8% 8%
Hartberg Hartberg 12 3,42 100% 92% 50% 42% 8% 8%
Admira Moedling Admira Moedling 12 2,58 100% 83% 50% 25% 17% 25%
Altach Altach 12 2,08 83% 67% 42% 17% 25% 42%
Ried Ried 12 3,50 100% 83% 58% 33% 8% 17%
Rapid Wien Rapid Wien 12 2,83 100% 100% 50% 8% 17% 25%
WSG Tirol WSG Tirol 12 3,33 92% 83% 58% 50% 17% 17%
LASK LASK 12 2,17 100% 67% 25% 25% 8% 33%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkFrisparkOffsideGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Salzburg Salzburg 63,00%8,679,003,671,330,007,007,00
Sturm Graz Sturm Graz 54,00%7,0013,332,002,330,0011,006,67
LASK LASK 57,50%6,2515,503,751,250,007,004,25
SK St. Andrae SK St. Andrae 51,00%5,7512,001,252,000,505,753,75
Altach Altach 52,00%5,0012,001,001,000,006,004,33
Rapid Wien Rapid Wien 58,33%4,6713,671,002,330,007,676,67
Admira Moedling Admira Moedling 44,00%4,6714,002,002,330,005,004,67
Ried Ried 43,00%4,5012,502,001,000,006,503,50
Østrig Østrig 53,67%4,3311,001,332,000,335,335,00
WSG Tirol WSG Tirol 55,33%4,0010,002,002,330,336,333,67
Hartberg Hartberg 47,67%3,3316,001,331,670,005,003,00
Østrig Østrig 32,00%2,007,501,500,500,504,004,00

Vinder-odds for Bundesliga

Feedback