18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

La Liga 2023/24 kampprogram og resultater

Opdateret
Anders MaiEkspert Anders Mai
Vis mere
Vis mindre

Velkommen til BetXperts La Liga kampprogram side. Her kan du se alle resultater fra den spanske La Liga, og du kan se alle de fremtidige kampe. 

Dermed er BetXperts La Liga kampprogram alt, hvad du behøver for at se resultater og kommende kampe i Spaniens bedste fodboldrække. 

Herunder får du den bedste oversigt over alle kampe i La Liga 2023/24. Klikker du dig ind på en kamp, kommer du direkte hen i vores Matchcenter. Her kan du finde en masse nyheder, odds og statistik om holdene.

LaLiga kampe

Dato/tid Resultater TV / By
11/08 19:30 AD Almería

0-2

Rayo Vallecano

Almeria

11/08 22:00 Sevilla

1-2

Valencia

Seville

12/08 17:00 Real Sociedad

1-1

Girona

San Sebastian

12/08 19:30 Las Palmas

1-1

Mallorca

Las Palmas

12/08 21:30 Athletic Bilbao

0-2

Real Madrid

Bilbao

13/08 17:00 Celta Vigo

0-2

Osasuna

Vigo

13/08 19:30 Villarreal

1-2

Real Betis

Villarreal

13/08 21:30 Getafe

0-0

Barcelona

Getafe

14/08 19:30 Cadiz

1-0

Deportivo Alaves

Cadiz

14/08 21:30 Atletico Madrid

3-1

Granada

Madrid

18/08 19:30 Mallorca

0-1

Villarreal

Palma

18/08 21:30 Valencia

1-0

Las Palmas

Valencia

19/08 17:00 Real Sociedad

1-1

Celta Vigo

San Sebastian

19/08 19:30 AD Almería

1-3

Real Madrid

Almeria

19/08 21:30 Osasuna

0-2

Athletic Bilbao

Pamplona

20/08 19:00 Girona

3-0

Getafe

Girona

20/08 19:30 Barcelona

2-0

Cadiz

Barcelona

20/08 21:30 Real Betis

0-0

Atletico Madrid

Seville

21/08 19:00 Deportivo Alaves

4-3

Sevilla

Vitoria

21/08 21:30 Granada

0-2

Rayo Vallecano

Granada

25/08 19:30 Las Palmas

0-0

Real Sociedad

Las Palmas

25/08 21:30 Celta Vigo

0-1

Real Madrid

Vigo

26/08 19:00 Cadiz

1-1

AD Almería

Cadiz

26/08 19:30 Granada

3-2

Mallorca

Granada

26/08 21:30 Sevilla

1-2

Girona

Seville

27/08 17:30 Villarreal

3-4

Barcelona

Villarreal

27/08 19:30 Valencia

1-2

Osasuna

Valencia

27/08 21:30 Athletic Bilbao

4-2

Real Betis

Bilbao

28/08 19:30 Getafe

1-0

Deportivo Alaves

Getafe

28/08 21:30 Rayo Vallecano

0-7

Atletico Madrid

Madrid

01/09 19:30 Cadiz

3-1

Villarreal

Cadiz

01/09 22:00 AD Almería

2-3

Celta Vigo

Almeria

02/09 14:00 Real Sociedad

5-3

Granada

San Sebastian

02/09 16:15 Real Madrid

2-1

Getafe

Madrid

02/09 18:30 Deportivo Alaves

1-0

Valencia

Vitoria

02/09 21:00 Real Betis

1-0

Rayo Vallecano

Seville

03/09 14:00 Girona

1-0

Las Palmas

Girona

03/09 16:15 Mallorca

0-0

Athletic Bilbao

Palma

03/09 21:00 Osasuna

1-2

Barcelona

Pamplona

15/09 21:00 Rayo Vallecano

2-0

Deportivo Alaves

Madrid

16/09 14:00 Athletic Bilbao

3-0

Cadiz

Bilbao

16/09 16:15 Valencia

3-0

Atletico Madrid

Valencia

16/09 18:30 Celta Vigo

0-1

Mallorca

Vigo

16/09 21:00 Barcelona

5-0

Real Betis

Barcelona

17/09 14:00 Getafe

3-2

Osasuna

Getafe

17/09 16:15 Villarreal

2-1

AD Almería

Villarreal

17/09 18:30 Sevilla

1-0

Las Palmas

Seville

17/09 21:00 Real Madrid

2-1

Real Sociedad

Madrid

18/09 21:00 Granada

2-4

Girona

Granada

22/09 21:00 Deportivo Alaves

0-2

Athletic Bilbao

Vitoria

23/09 14:00 Girona

5-3

Mallorca

Girona

23/09 16:15 Osasuna

0-0

Sevilla

Pamplona

23/09 18:30 Barcelona

3-2

Celta Vigo

Barcelona

23/09 21:00 AD Almería

2-2

Valencia

Almeria

24/09 14:00 Real Sociedad

4-3

Getafe

San Sebastian

24/09 16:15 Rayo Vallecano

1-1

Villarreal

Madrid

24/09 18:30 Las Palmas

1-0

Granada

Las Palmas

24/09 18:30 Real Betis

1-1

Cadiz

Seville

24/09 21:00 Atletico Madrid

3-1

Real Madrid

Madrid

26/09 19:00 Sevilla

5-1

AD Almería

Seville

26/09 21:30 Mallorca

2-2

Barcelona

Palma

27/09 19:00 Real Madrid

2-0

Las Palmas

Madrid

27/09 19:00 Villarreal

1-2

Girona

Villarreal

27/09 19:00 Athletic Bilbao

2-2

Getafe

Bilbao

27/09 21:30 Valencia

0-1

Real Sociedad

Valencia

27/09 21:30 Cadiz

0-0

Rayo Vallecano

Cadiz

28/09 19:00 Celta Vigo

1-1

Deportivo Alaves

Vigo

28/09 19:00 Granada

1-1

Real Betis

Granada

28/09 21:30 Osasuna

0-2

Atletico Madrid

Pamplona

29/09 21:00 Barcelona

1-0

Sevilla

Barcelona

30/09 14:00 Getafe

0-0

Villarreal

Getafe

30/09 16:15 Rayo Vallecano

2-2

Mallorca

Madrid

30/09 18:30 Girona

0-3

Real Madrid

Girona

30/09 21:00 Real Sociedad

3-0

Athletic Bilbao

San Sebastian

01/10 14:00 AD Almería

3-3

Granada

Almeria

01/10 16:15 Deportivo Alaves

0-2

Osasuna

Vitoria

01/10 21:00 Real Betis

3-0

Valencia

Seville

01/10 21:00 Atletico Madrid

3-2

Cadiz

Madrid

02/10 21:00 Las Palmas

2-1

Celta Vigo

Las Palmas

06/10 21:00 Athletic Bilbao

3-0

AD Almería

Bilbao

07/10 14:00 Cadiz

0-1

Girona

Cadiz

07/10 16:15 Real Madrid

4-0

Osasuna

Madrid

07/10 18:30 Mallorca

1-1

Valencia

Palma

07/10 21:00 Sevilla

2-2

Rayo Vallecano

Seville

08/10 14:00 Villarreal

1-2

Las Palmas

Villarreal

08/10 16:15 Atletico Madrid

2-1

Real Sociedad

Madrid

08/10 18:30 Deportivo Alaves

1-1

Real Betis

Vitoria

08/10 18:30 Celta Vigo

2-2

Getafe

Vigo

08/10 21:00 Granada

2-2

Barcelona

Granada

20/10 21:00 Osasuna

2-0

Granada

Pamplona

21/10 14:00 Real Sociedad

1-0

Mallorca

San Sebastian

21/10 16:15 Getafe

1-1

Real Betis

Getafe

21/10 18:30 Sevilla

1-1

Real Madrid

Seville

21/10 21:00 Celta Vigo

0-3

Atletico Madrid

Vigo

22/10 14:00 Las Palmas

0-1

Rayo Vallecano

Las Palmas

22/10 16:15 Girona

5-2

AD Almería

Girona

22/10 18:30 Villarreal

1-1

Deportivo Alaves

Villarreal

22/10 21:00 Barcelona

1-0

Athletic Bilbao

Barcelona

23/10 21:00 Valencia

2-0

Cadiz

Valencia

27/10 21:00 Girona

1-0

Celta Vigo

Girona

28/10 14:00 AD Almería

1-2

Las Palmas

Almeria

28/10 16:15 Barcelona

1-2

Real Madrid

Barcelona

28/10 18:30 Mallorca

0-0

Getafe

Palma

28/10 21:00 Cadiz

2-2

Sevilla

Cadiz

29/10 14:00 Real Betis

2-1

Osasuna

Seville

29/10 16:15 Rayo Vallecano

2-2

Real Sociedad

Madrid

29/10 18:30 Athletic Bilbao

2-2

Valencia

Bilbao

29/10 21:00 Atletico Madrid

2-1

Deportivo Alaves

Madrid

30/10 21:00 Granada

2-3

Villarreal

Granada

03/11 21:00 Las Palmas

2-1

Atletico Madrid

Las Palmas

04/11 14:00 Osasuna

2-4

Girona

Pamplona

04/11 16:15 Real Betis

2-0

Mallorca

Seville

04/11 18:30 Celta Vigo

1-1

Sevilla

Vigo

04/11 21:00 Real Sociedad

0-1

Barcelona

San Sebastian

05/11 14:00 Deportivo Alaves

1-0

AD Almería

Vitoria

05/11 16:15 Valencia

1-0

Granada

Valencia

05/11 18:30 Villarreal

2-3

Athletic Bilbao

Villarreal

05/11 21:00 Real Madrid

0-0

Rayo Vallecano

Madrid

06/11 21:00 Getafe

1-0

Cadiz

Getafe

10/11 21:00 Athletic Bilbao

4-3

Celta Vigo

Bilbao

11/11 14:00 Rayo Vallecano

1-2

Girona

Madrid

11/11 16:15 AD Almería

1-3

Real Sociedad

Almeria

11/11 18:30 Osasuna

1-1

Las Palmas

Pamplona

11/11 18:30 Granada

1-1

Getafe

Granada

11/11 21:00 Real Madrid

5-1

Valencia

Madrid

12/11 16:15 Barcelona

2-1

Deportivo Alaves

Barcelona

12/11 18:30 Sevilla

1-1

Real Betis

Seville

12/11 21:00 Atletico Madrid

3-1

Villarreal

Madrid

24/11 21:00 Deportivo Alaves

3-1

Granada

Vitoria

25/11 14:00 Rayo Vallecano

1-1

Barcelona

Madrid

25/11 16:15 Valencia

0-0

Celta Vigo

Valencia

25/11 18:30 Getafe

2-1

AD Almería

Getafe

25/11 21:00 Atletico Madrid

1-0

Mallorca

Madrid

26/11 14:00 Villarreal

3-1

Osasuna

Villarreal

26/11 16:15 Real Sociedad

2-1

Sevilla

San Sebastian

26/11 18:30 Cadiz

0-3

Real Madrid

Cadiz

26/11 21:00 Real Betis

1-0

Las Palmas

Seville

27/11 21:00 Girona

1-1

Athletic Bilbao

Girona

29/11 21:00 Mallorca

1-1

Cadiz

Palma

01/12 21:00 Las Palmas

2-0

Getafe

Las Palmas

02/12 14:00 Girona

2-1

Valencia

Girona

02/12 16:15 Athletic Bilbao

4-0

Rayo Vallecano

Bilbao

02/12 18:30 Real Madrid

2-0

Granada

Madrid

02/12 21:00 Osasuna

1-1

Real Sociedad

Pamplona

03/12 14:00 Mallorca

0-0

Deportivo Alaves

Palma

03/12 16:15 AD Almería

0-0

Real Betis

Almeria

03/12 18:30 Sevilla

1-1

Villarreal

Seville

03/12 21:00 Barcelona

1-0

Atletico Madrid

Barcelona

04/12 21:00 Celta Vigo

1-1

Cadiz

Vigo

08/12 21:00 Getafe

1-0

Valencia

Getafe

09/12 14:00 Deportivo Alaves

0-1

Las Palmas

Vitoria

09/12 16:15 Real Betis

1-1

Real Madrid

Seville

09/12 18:30 Villarreal

0-3

Real Sociedad

Villarreal

09/12 21:00 Mallorca

1-0

Sevilla

Palma

10/12 14:00 Atletico Madrid

2-1

AD Almería

Madrid

10/12 18:30 Cadiz

1-1

Osasuna

Cadiz

10/12 21:00 Barcelona

2-4

Girona

Barcelona

11/12 21:00 Granada

1-1

Athletic Bilbao

Granada

11/12 21:00 Rayo Vallecano

0-0

Celta Vigo

Madrid

15/12 21:00 Osasuna

1-0

Rayo Vallecano

Pamplona

16/12 14:00 Celta Vigo

1-0

Granada

Vigo

16/12 16:15 Athletic Bilbao

2-0

Atletico Madrid

Bilbao

16/12 18:30 Sevilla

0-3

Getafe

Seville

16/12 21:00 Valencia

1-1

Barcelona

Valencia

17/12 14:00 AD Almería

0-0

Mallorca

Almeria

17/12 16:15 Real Sociedad

0-0

Real Betis

San Sebastian

17/12 18:30 Las Palmas

1-1

Cadiz

Las Palmas

17/12 21:00 Real Madrid

4-1

Villarreal

Madrid

18/12 21:00 Girona

3-0

Deportivo Alaves

Girona

19/12 19:00 Rayo Vallecano

0-1

Valencia

Madrid

19/12 21:30 Granada

0-3

Sevilla

Granada

19/12 21:30 Atletico Madrid

3-3

Getafe

Madrid

20/12 19:00 Barcelona

3-2

AD Almería

Barcelona

20/12 21:30 Athletic Bilbao

1-0

Las Palmas

Bilbao

20/12 21:30 Villarreal

3-2

Celta Vigo

Villarreal

21/12 19:00 Real Betis

1-1

Girona

Seville

21/12 19:00 Cadiz

0-0

Real Sociedad

Cadiz

21/12 21:30 Mallorca

3-2

Osasuna

Palma

21/12 21:30 Deportivo Alaves

0-1

Real Madrid

Vitoria

23/12 16:15 Atletico Madrid

1-0

Sevilla

Madrid

02/01 17:00 Getafe

0-2

Rayo Vallecano

Madrid

02/01 19:15 Real Sociedad

1-1

Deportivo Alaves

San Sebastian

02/01 21:30 Valencia

3-1

Villarreal

Valencia

03/01 17:00 Granada

2-0

Cadiz

Granada

03/01 19:15 Real Madrid

1-0

Mallorca

Madrid

03/01 19:15 Celta Vigo

2-1

Real Betis

Vigo

03/01 21:30 Girona

4-3

Atletico Madrid

Girona

04/01 17:00 Osasuna

1-0

AD Almería

Pamplona

04/01 19:15 Sevilla

0-2

Athletic Bilbao

Seville

04/01 21:30 Las Palmas

1-2

Barcelona

Las Palmas

12/01 21:00 Sevilla

2-3

Deportivo Alaves

Seville

13/01 14:05 Las Palmas

3-0

Villarreal

Las Palmas

13/01 16:15 Mallorca

1-1

Celta Vigo

Palma

13/01 18:30 Athletic Bilbao

2-1

Real Sociedad

Bilbao

13/01 21:00 Real Betis

1-0

Granada

Seville

14/01 14:00 AD Almería

0-0

Girona

Almeria

14/01 16:15 Cadiz

1-4

Valencia

Cadiz

19/01 21:00 Deportivo Alaves

1-0

Cadiz

Vitoria

20/01 14:00 Rayo Vallecano

0-2

Las Palmas

Madrid

20/01 16:15 Villarreal

1-1

Mallorca

Villarreal

20/01 18:30 Valencia

1-0

Athletic Bilbao

Valencia

20/01 21:00 Celta Vigo

0-1

Real Sociedad

Vigo

21/01 14:00 Osasuna

3-2

Getafe

Pamplona

21/01 16:15 Real Madrid

3-2

AD Almería

Madrid

21/01 18:30 Real Betis

2-4

Barcelona

Seville

21/01 21:00 Girona

5-1

Sevilla

Girona

22/01 21:00 Granada

0-1

Atletico Madrid

Granada

26/01 21:00 AD Almería

0-3

Deportivo Alaves

Almeria

27/01 14:00 Real Sociedad

0-0

Rayo Vallecano

San Sebastian

27/01 16:15 Las Palmas

1-2

Real Madrid

Las Palmas

27/01 18:30 Barcelona

3-5

Villarreal

Barcelona

27/01 21:00 Mallorca

0-1

Real Betis

Palma

28/01 14:00 Celta Vigo

0-1

Girona

Vigo

28/01 16:15 Cadiz

0-0

Athletic Bilbao

Cadiz

28/01 18:30 Sevilla

1-1

Osasuna

Seville

28/01 21:00 Atletico Madrid

2-0

Valencia

Madrid

29/01 21:00 Getafe

2-0

Granada

Getafe

31/01 19:00 Barcelona

1-0

Osasuna

Barcelona

31/01 21:00 Atletico Madrid

2-1

Rayo Vallecano

Madrid

01/02 21:00 Getafe

0-2

Real Madrid

Getafe

02/02 21:00 Athletic Bilbao

4-0

Mallorca

Bilbao

03/02 14:00 Valencia

2-1

AD Almería

Valencia

03/02 16:15 Granada

1-1

Las Palmas

Granada

03/02 18:30 Deportivo Alaves

1-3

Barcelona

Vitoria

03/02 21:00 Girona

0-0

Real Sociedad

Girona

04/02 14:00 Villarreal

0-0

Cadiz

Villarreal

04/02 16:15 Osasuna

0-3

Celta Vigo

Pamplona

04/02 18:30 Real Betis

1-1

Getafe

Seville

04/02 21:00 Real Madrid

1-1

Atletico Madrid

Madrid

05/02 21:00 Rayo Vallecano

1-2

Sevilla

Madrid

09/02 21:00 Cadiz

0-2

Real Betis

Cadiz

10/02 14:00 Deportivo Alaves

1-1

Villarreal

Vitoria

10/02 16:15 Real Sociedad

0-1

Osasuna

San Sebastian

10/02 18:30 Real Madrid

4-0

Girona

Madrid

10/02 21:00 Las Palmas

2-0

Valencia

Las Palmas

11/02 14:00 Getafe

3-2

Celta Vigo

Getafe

11/02 16:15 Mallorca

2-1

Rayo Vallecano

Palma

11/02 18:30 Sevilla

1-0

Atletico Madrid

Seville

11/02 21:00 Barcelona

3-3

Granada

Barcelona

12/02 21:00 AD Almería

0-0

Athletic Bilbao

Almeria

16/02 21:00 Villarreal

1-1

Getafe

Villarreal

17/02 14:00 Atletico Madrid

5-0

Las Palmas

Madrid

17/02 16:15 Osasuna

2-0

Cadiz

Pamplona

17/02 18:30 Celta Vigo

1-2

Barcelona

Vigo

17/02 21:00 Valencia

0-0

Sevilla

Valencia

18/02 14:00 Rayo Vallecano

1-1

Real Madrid

Madrid

18/02 16:15 Granada

1-1

AD Almería

Granada

18/02 18:30 Mallorca

1-2

Real Sociedad

Palma

18/02 21:00 Real Betis

0-0

Deportivo Alaves

Seville

19/02 21:00 Athletic Bilbao

3-2

Girona

Bilbao

23/02 21:00 Real Sociedad

1-3

Villarreal

San Sebastian

24/02 16:15 Barcelona

4-0

Getafe

Barcelona

24/02 18:30 Deportivo Alaves

1-1

Mallorca

Vitoria

24/02 21:00 AD Almería

2-2

Atletico Madrid

Almeria

25/02 14:00 Cadiz

2-2

Celta Vigo

Cadiz

25/02 16:15 Real Betis

3-1

Athletic Bilbao

Seville

25/02 18:30 Las Palmas

1-1

Osasuna

Las Palmas

25/02 21:00 Real Madrid

1-0

Sevilla

Madrid

26/02 21:00 Girona

3-0

Rayo Vallecano

Girona

01/03 21:00 Celta Vigo

1-0

AD Almería

Vigo

02/03 14:00 Sevilla

3-2

Real Sociedad

Seville

02/03 16:15 Rayo Vallecano

1-1

Cadiz

Madrid

02/03 18:30 Getafe

3-3

Las Palmas

Getafe

02/03 21:00 Valencia

2-2

Real Madrid

Valencia

03/03 14:00 Villarreal

5-1

Granada

Villarreal

03/03 16:15 Atletico Madrid

2-1

Real Betis

Madrid

03/03 18:30 Mallorca

1-0

Girona

Palma

03/03 21:00 Athletic Bilbao

0-0

Barcelona

Bilbao

04/03 21:00 Osasuna

1-0

Deportivo Alaves

Pamplona

08/03 21:00 Barcelona

1-0

Mallorca

Barcelona

09/03 14:00 Valencia

1-0

Getafe

Valencia

09/03 16:15 Cadiz

2-0

Atletico Madrid

Cadiz

09/03 18:30 Granada

2-3

Real Sociedad

Granada

09/03 21:00 Girona

2-0

Osasuna

Girona

10/03 14:00 Deportivo Alaves

1-0

Rayo Vallecano

Vitoria

10/03 16:15 Las Palmas

0-2

Athletic Bilbao

Las Palmas

10/03 18:30 Real Madrid

4-0

Celta Vigo

Madrid

10/03 21:00 Real Betis

2-3

Villarreal

Seville

11/03 21:00 AD Almería

2-2

Sevilla

Almeria

15/03 21:00 Real Sociedad

2-0

Cadiz

San Sebastian

16/03 14:00 Mallorca

1-0

Granada

Palma

16/03 16:15 Osasuna

2-4

Real Madrid

Pamplona

16/03 18:30 Getafe

1-0

Girona

Getafe

16/03 21:00 Athletic Bilbao

2-0

Deportivo Alaves

Bilbao

17/03 14:00 Sevilla

1-2

Celta Vigo

Seville

17/03 16:15 Villarreal

1-0

Valencia

Villarreal

17/03 16:15 Las Palmas

0-1

AD Almería

Las Palmas

17/03 18:30 Rayo Vallecano

2-0

Real Betis

Madrid

17/03 21:00 Atletico Madrid

0-3

Barcelona

Madrid

29/03 21:00 Cadiz

1-0

Granada

Cadiz

30/03 14:00 Getafe

0-1

Sevilla

Getafe

30/03 16:15 AD Almería

0-3

Osasuna

Almeria

30/03 18:30 Valencia

0-0

Mallorca

Valencia

30/03 21:00 Barcelona

1-0

Las Palmas

Barcelona

31/03 14:00 Celta Vigo

0-0

Rayo Vallecano

Vigo

31/03 16:15 Girona

3-2

Real Betis

Girona

31/03 18:30 Deportivo Alaves

0-1

Real Sociedad

Vitoria

31/03 21:00 Real Madrid

2-0

Athletic Bilbao

Madrid

01/04 21:00 Villarreal

1-2

Atletico Madrid

Villarreal

04/04 20:00 Granada

0-1

Valencia

Granada

12/04 21:00 Real Betis

2-1

Celta Vigo

Seville

13/04 14:00 Atletico Madrid

3-1

Girona

Madrid

13/04 16:15 Rayo Vallecano

0-0

Getafe

Madrid

13/04 18:30 Mallorca

0-1

Real Madrid

Palma

13/04 21:00 Cadiz

0-1

Barcelona

Cadiz

14/04 14:00 Las Palmas

0-2

Sevilla

Las Palmas

14/04 16:15 Granada

2-0

Deportivo Alaves

Granada

14/04 18:30 Athletic Bilbao

1-1

Villarreal

Bilbao

14/04 21:00 Real Sociedad

2-2

AD Almería

San Sebastian

15/04 21:00 Osasuna

0-1

Valencia

Pamplona

19/04 21:00 Athletic Bilbao

1-1

Granada

Bilbao

20/04 14:00 Celta Vigo

4-1

Las Palmas

Vigo

20/04 16:15 Rayo Vallecano

2-1

Osasuna

Madrid

20/04 18:30 Valencia

1-2

Real Betis

Valencia

20/04 21:00 Girona

4-1

Cadiz

Girona

21/04 14:00 Getafe

1-1

Real Sociedad

Getafe

21/04 16:15 AD Almería

1-2

Villarreal

Almeria

21/04 18:30 Deportivo Alaves

2-0

Atletico Madrid

Vitoria

21/04 21:00 Real Madrid

3-2

Barcelona

Madrid

22/04 21:00 Sevilla

2-1

Mallorca

Seville

26/04 21:00 Real Sociedad

0-1

Real Madrid

San Sebastian

27/04 14:00 Las Palmas

0-2

Girona

Las Palmas

27/04 16:15 AD Almería

1-3

Getafe

Almeria

27/04 18:30 Deportivo Alaves

3-0

Celta Vigo

Vitoria

27/04 21:00 Atletico Madrid

3-1

Athletic Bilbao

Madrid

28/04 14:00 Cadiz

1-1

Mallorca

Cadiz

28/04 16:15 Granada

3-0

Osasuna

Granada

28/04 18:30 Villarreal

3-0

Rayo Vallecano

Villarreal

28/04 21:00 Real Betis

1-1

Sevilla

Seville

29/04 21:00 Barcelona

4-2

Valencia

Barcelona

03/05 21:00 Getafe

0-2

Athletic Bilbao

Getafe

04/05 14:00 Real Sociedad

2-0

Las Palmas

San Sebastian

04/05 16:15 Real Madrid

3-0

Cadiz

Madrid

04/05 18:30 Girona

4-2

Barcelona

Girona

04/05 21:00 Mallorca

0-1

Atletico Madrid

Palma

05/05 14:00 Osasuna

0-2

Real Betis

Pamplona

05/05 16:15 Celta Vigo

3-2

Villarreal

Vigo

05/05 18:30 Valencia

0-1

Deportivo Alaves

Valencia

05/05 21:00 Sevilla

3-0

Granada

Seville

05/05 21:00 Rayo Vallecano

0-1

AD Almería

Madrid

10/05 21:00 Deportivo Alaves

2-2

Girona

Vitoria

11/05 14:00 Mallorca

1-0

Las Palmas

Palma

11/05 16:15 Villarreal

3-2

Sevilla

Villarreal

11/05 18:30 Granada

0-4

Real Madrid

Granada

11/05 21:00 Athletic Bilbao

2-2

Osasuna

Bilbao

12/05 14:00 Cadiz

1-0

Getafe

Cadiz

12/05 16:15 Atletico Madrid

1-0

Celta Vigo

Madrid

12/05 18:30 Valencia

0-0

Rayo Vallecano

Valencia

12/05 21:00 Real Betis

3-2

AD Almería

Seville

13/05 21:00 Barcelona

2-0

Real Sociedad

Barcelona

14/05 19:30 Osasuna

1-1

Mallorca

Pamplona

14/05 21:30 Real Madrid

5-0

Deportivo Alaves

Madrid

14/05 22:00 Girona

0-1

Villarreal

Girona

15/05 19:30 Rayo Vallecano

2-1

Granada

Madrid

15/05 19:30 Sevilla

0-1

Cadiz

Seville

15/05 22:00 Celta Vigo

2-1

Athletic Bilbao

Vigo

15/05 22:00 Getafe

0-3

Atletico Madrid

Getafe

16/05 19:30 Las Palmas

2-2

Real Betis

Las Palmas

16/05 21:30 AD Almería

0-2

Barcelona

Almeria

16/05 22:00 Real Sociedad

1-0

Valencia

San Sebastian

18/05 21:00 Deportivo Alaves

1-0

Getafe

Vitoria

19/05 19:00 Valencia

1-3

Girona

Valencia

19/05 19:00 Mallorca

2-2

AD Almería

Palma

19/05 19:00 Cadiz

0-0

Las Palmas

Cadiz

19/05 19:00 Barcelona

3-0

Rayo Vallecano

Barcelona

19/05 19:00 Athletic Bilbao

2-0

Sevilla

Bilbao

19/05 19:00 Villarreal

4-4

Real Madrid

Villarreal

19/05 19:00 Granada

1-2

Celta Vigo

Granada

19/05 19:00 Real Betis

0-2

Real Sociedad

Seville

19/05 19:00 Atletico Madrid

1-4

Osasuna

Madrid

24/05 21:00 Girona

7-0

Granada

Girona

25/05 14:00 Osasuna

1-1

Villarreal

Pamplona

25/05 16:15 Real Sociedad

0-2

Atletico Madrid

San Sebastian

25/05 18:30 AD Almería

6-1

Cadiz

Almeria

25/05 18:30 Rayo Vallecano

0-1

Athletic Bilbao

Madrid

25/05 21:00 Real Madrid

0-0

Real Betis

Madrid

26/05 14:00 Getafe

1-2

Mallorca

Getafe

26/05 16:15 Las Palmas

1-1

Deportivo Alaves

Las Palmas

26/05 16:15 Celta Vigo

2-2

Valencia

Vigo

26/05 21:05 Sevilla

1-2

Barcelona

Seville

La Liga 2023/24 kampprogram

BetXpert har bestræbt sig på at lave det bedst mulige La Liga kampprogram. Det betyder, at du kan få det fulde overblik over alle kampe i La Liga 2023/24. Dette lige fra de indledende spillerunder til runde 38, hvor mesterskabet skal sættes på plads. 

Holder du øje med BetXperts kampprogram i den spanske La Liga, er du sikker på ikke at gå glip af hverken resultater eller kommende kampe. 

La Liga-sæsonen 2023/24 strækker sig i år fra den 11. august 2023 til den 26. maj 2024. 

Se alle dagens fodboldkampe

De store La Liga kampe

De største La Liga kampe er selvsagt dem mellem FC Barcelona og Real Madrid. De to evige rivaler fra henholdsvis Cataloniens og det øvrige Spaniens hovedstad har per 8. oktober 2021 udkæmpet 225 officielle brag mod hinanden. "Los Blancos" står i øjeblikket noteret for 91 sejre, mens "Blaugrana" har vundet 86 gange. 48 gange er det endt med en pointdeling. 

Det er imidlertid ikke kun disse El Clásicos, som kan betegnes som værende store La Liga kampe. Opgørene mellem Real Madrid og bysbørnene fra Atlético Madrid er også noget af det bedste, som La Liga har at byde på. Særligt de senere år, hvor Atlético Madrid har vundet mesterskaber og været med i toppen af ligaen år efter år, er rivaliseringen atter blusset op. 

Det er dog stadig "Kongeklubben", som er ovenpå i det indbyrdes regnskab. Ud af de 203 indbyrdes opgør har Real Madrid vundet de 105, mens Atlético har vundet 50 gange. 48 opgør er endt med en deling i porten. 

Heldigvis er det ikke kun opgør med Real Madrid og FC Barcelona, som kan betegnes som værende store La Liga kampe. Når blandt andre Sevilla, Villarreal, Valencia og Atlético Madrid tørner sammen, er det også lig med kræs for kendere. 

La Liga 2023/24 – resultater

Som nævnt oplister vi ikke kun kommende opgør i vores kampprogram i den spanske liga. Du kan også se La Liga resultater. Var du af den ene eller anden årsag forhindret i at følge med i weekendens kampe, kan du dermed altid tjekke La Liga resultater her i BetXperts kampprogram. 

Med alt samlet på én og samme side side har du dermed de bedste muligheder for at tilgå både et La Liga kampprogram samt La Liga resultater.

Vi ønsker dig en god sæson og ser frem til at få dig på besøg her på sitet. 

Feedback