18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Italien - Italien Serie A

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 SSC Napoli SSC Napoli  15 13 2 0 37-12 +25 41 VVVVVV
2 AC Milan AC Milan  15 10 3 2 29-15 +14 33 VVTVUV
3 Juventus Juventus  15 9 4 2 24-7 +17 31 VVVVVV
4 Lazio Lazio  15 9 3 3 26-11 +15 30 UVTVVT
5 Inter Inter  15 10 0 5 34-22 +12 30 VVVTVV
6 Atalanta Atalanta  15 8 3 4 22-15 +7 27 VTVTTT
7 Roma Roma  15 8 3 4 18-14 +4 27 VTVTUU
8 Udinese Udinese  15 6 6 3 24-17 +7 24 UTUUUT
9 Torino Torino  15 6 3 6 16-17 -1 21 TVVTVU
10 Fiorentina Fiorentina  15 5 4 6 18-20 -2 19 UTVVVT
11 Bologna Bologna  15 5 4 6 20-25 -5 19 TVVVTV
12 Salernitana Salernitana  15 4 5 6 19-24 -5 17 TVVUTT
13 Empoli Empoli  15 4 5 6 12-19 -7 17 VTTVTV
14 Monza Monza  15 5 1 9 16-22 -6 16 TTTVTV
15 Sassuolo Sassuolo  15 4 4 7 15-22 -7 16 TVTTUT
16 Lecce Lecce  15 3 6 6 14-17 -3 15 UTTUVV
17 Spezia Spezia  15 3 4 8 14-26 -12 13 UTTTUV
18 Cremonese Cremonese  15 0 7 8 11-26 -15 7 UTUUUT
19 Sampdoria Sampdoria  15 1 3 11 6-27 -21 6 TVTTTT
20 Verona Verona  15 1 2 12 12-29 -17 5 TTTTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
SSC Napoli SSC Napoli 15 3,27 93% 80% 67% 47% 40% 7%
AC Milan AC Milan 15 2,93 87% 87% 67% 27% 27% 13%
Juventus Juventus 15 2,07 93% 67% 33% 13% 67% 20%
Lazio Lazio 15 2,47 87% 73% 53% 33% 60% 20%
Inter Inter 15 3,73 100% 93% 80% 47% 27% 7%
Atalanta Atalanta 15 2,47 100% 80% 40% 20% 40% 7%
Roma Roma 15 2,13 100% 60% 40% 13% 27% 27%
Udinese Udinese 15 2,73 80% 73% 60% 40% 33% 20%
Torino Torino 15 2,20 93% 67% 47% 13% 20% 27%
Fiorentina Fiorentina 15 2,53 87% 73% 47% 20% 27% 33%
Bologna Bologna 15 3,00 100% 93% 60% 20% 13% 20%
Salernitana Salernitana 15 2,87 93% 80% 67% 40% 20% 33%
Empoli Empoli 15 2,07 93% 67% 27% 20% 33% 33%
Monza Monza 15 2,53 100% 80% 53% 13% 33% 33%
Sassuolo Sassuolo 15 2,47 87% 67% 60% 27% 33% 40%
Lecce Lecce 15 2,07 100% 80% 27% 0% 7% 27%
Spezia Spezia 15 2,67 100% 80% 60% 27% 7% 40%
Cremonese Cremonese 15 2,47 80% 67% 47% 40% 20% 47%
Sampdoria Sampdoria 15 2,20 93% 80% 40% 7% 13% 60%
Verona Verona 15 2,73 100% 87% 53% 13% 0% 33%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
SSC Napoli SSC Napoli 61,00%7,132,257,882,0021,380,880,007,006,38
Fiorentina Fiorentina 58,00%6,292,0013,571,7118,292,140,006,576,43
Roma Roma 51,43%6,002,0011,571,7119,861,430,005,295,00
Inter Inter 56,29%5,714,149,571,5715,431,000,006,576,00
Spezia Spezia 48,00%5,430,8615,002,2923,713,000,293,574,29
AC Milan AC Milan 51,00%5,134,5013,381,1319,752,630,136,635,88
Verona Verona 41,13%5,003,1313,002,0017,382,630,135,253,75
Bologna Bologna 52,13%4,882,3811,502,2522,882,380,134,884,38
Udinese Udinese 49,00%4,865,1412,001,2923,142,140,145,293,86
Torino Torino 55,14%4,710,5713,142,5721,002,290,005,143,71
Cremonese Cremonese 41,86%4,571,2913,572,7121,001,710,006,572,43
Lecce Lecce 41,57%4,432,4314,712,0021,142,710,144,142,57
Juventus Juventus 48,88%4,252,5012,132,0015,501,500,255,635,25
Empoli Empoli 45,75%4,251,5011,631,8820,132,130,254,753,50
Atalanta Atalanta 46,00%4,134,1311,882,0021,752,250,135,754,13
Lazio Lazio 51,50%4,002,638,631,3817,132,000,134,254,75
Monza Monza 57,75%4,002,3811,002,6316,882,130,005,504,13
Sampdoria Sampdoria 53,00%4,000,6313,001,7521,252,630,004,251,88
Salernitana Salernitana 48,71%3,861,7112,142,0015,862,290,144,143,86
Sassuolo Sassuolo 45,86%3,863,0011,430,8619,433,000,143,864,57

Vinder-odds for Italien Serie A

Feedback