18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Italien - Serie A

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 SSC Napoli SSC Napoli  8 8 0 0 19-3 +16 24 VVVVVV
2 AC Milan AC Milan  8 7 1 0 18-7 +11 22 VUVVVV
3 Inter Inter  8 5 2 1 23-11 +12 17 UVVUVT
4 Roma Roma  8 5 0 3 16-9 +7 15 VTVTVT
5 Lazio Lazio  8 4 2 2 18-13 +5 14 TUUVTV
6 Atalanta Atalanta  8 4 2 2 14-10 +4 14 TVVUTV
7 Juventus Juventus  8 4 2 2 12-10 +2 14 TUVVVV
8 Bologna Bologna  8 3 3 2 13-15 -2 12 VTUTVU
9 Fiorentina Fiorentina  8 4 0 4 10-12 -2 12 VVTVTT
10 Udinese Udinese  8 2 3 3 10-12 -2 9 VTTTUU
11 Empoli Empoli  8 3 0 5 10-16 -6 9 TTVVTT
12 Torino Torino  8 2 2 4 9-8 +1 8 VVUUTT
13 Verona Verona  8 2 2 4 17-17 0 8 TVUUVT
14 Sassuolo Sassuolo  8 2 2 4 9-11 -2 8 TTTVTU
15 Venezia Venezia  8 2 2 4 6-12 -6 8 VTTUUV
16 Spezia Spezia  8 2 1 5 10-20 -10 7 TVTTTV
17 Sampdoria Sampdoria  8 1 3 4 11-16 -5 6 UVTTUT
18 Genoa Genoa  8 1 3 4 12-18 -6 6 VTUUTU
19 Cagliari Cagliari  8 1 3 4 11-17 -6 6 TUTTUV
20 Salernitana Salernitana  8 1 1 6 6-17 -11 4 TTUTVT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
SSC Napoli SSC Napoli 8 2,75 100% 88% 63% 25% 63% 0%
AC Milan AC Milan 8 3,13 100% 88% 50% 38% 38% 0%
Inter Inter 8 4,25 100% 100% 100% 88% 13% 0%
Roma Roma 8 3,13 100% 75% 63% 50% 38% 13%
Lazio Lazio 8 3,88 100% 100% 75% 63% 0% 25%
Atalanta Atalanta 8 3,00 88% 75% 75% 38% 25% 13%
Juventus Juventus 8 2,75 100% 63% 50% 38% 25% 13%
Bologna Bologna 8 3,50 88% 75% 63% 50% 38% 13%
Fiorentina Fiorentina 8 2,75 100% 75% 75% 25% 13% 13%
Udinese Udinese 8 2,75 100% 63% 50% 38% 25% 38%
Empoli Empoli 8 3,25 100% 88% 63% 38% 25% 25%
Torino Torino 8 2,13 100% 63% 38% 13% 25% 25%
Verona Verona 8 4,25 100% 88% 88% 88% 13% 13%
Sassuolo Sassuolo 8 2,50 88% 63% 63% 25% 25% 25%
Venezia Venezia 8 2,25 100% 88% 38% 0% 13% 38%
Spezia Spezia 8 3,75 100% 88% 88% 50% 0% 25%
Sampdoria Sampdoria 8 3,38 88% 75% 75% 63% 25% 38%
Genoa Genoa 8 3,75 100% 88% 88% 63% 0% 25%
Cagliari Cagliari 8 3,50 100% 100% 63% 63% 0% 25%
Salernitana Salernitana 8 2,88 100% 63% 63% 50% 13% 50%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Atalanta Atalanta 52,50%7,251,2513,752,0019,502,250,006,255,25
Bologna Bologna 54,25%6,250,7511,500,2519,252,500,506,255,00
Sassuolo Sassuolo 58,00%6,002,5010,250,2515,752,250,006,255,50
SSC Napoli SSC Napoli 60,50%6,002,009,251,5017,001,750,257,505,50
Sampdoria Sampdoria 50,50%5,753,2512,501,7517,753,250,005,003,25
Inter Inter 53,00%5,673,3313,671,3312,001,330,007,677,67
Empoli Empoli 50,00%5,600,6012,004,0021,402,200,005,005,80
Torino Torino 49,50%5,501,2516,501,2517,752,000,006,505,25
AC Milan AC Milan 60,25%5,503,2511,501,2512,750,750,008,004,00
Lazio Lazio 56,00%5,501,7510,001,0013,751,500,255,758,00
Cagliari Cagliari 50,20%5,401,2015,601,4021,002,400,005,603,60
Spezia Spezia 47,50%5,252,2512,752,0019,001,750,005,505,00
Fiorentina Fiorentina 58,67%5,002,6713,671,3319,002,670,333,335,00
Salernitana Salernitana 42,50%5,000,2514,751,0021,252,500,005,252,25
Roma Roma 51,50%4,750,7512,752,5015,252,250,507,254,50
Verona Verona 45,25%4,251,2513,251,2515,752,250,253,503,75
Juventus Juventus 50,25%4,002,5015,751,7513,752,500,006,004,50
Udinese Udinese 45,20%3,601,8012,802,0016,401,800,204,204,80
Genoa Genoa 41,50%3,502,0014,003,0021,253,000,004,253,50
Venezia Venezia 43,00%3,001,6713,002,6718,672,330,003,333,33

Vinder-odds for Serie A

Feedback