18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Italien - Serie A

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Inter Inter  32 23 7 2 71-29 +42 76 VVVVUU
2 AC Milan AC Milan  32 20 6 6 60-38 +22 66 TVUVVT
3 Atalanta Atalanta  32 19 8 5 73-39 +34 65 VVVVVU
4 Juventus Juventus  32 19 8 5 64-29 +35 65 TUVVTV
5 SSC Napoli SSC Napoli  32 20 3 9 71-37 +34 63 VVTVUV
6 Lazio Lazio  31 18 4 9 53-46 +7 58 VVVVVT
7 Roma Roma  32 16 7 9 56-48 +8 55 TTUVTU
8 Sassuolo Sassuolo  32 13 10 9 54-50 +4 49 TUTVVV
9 Sampdoria Sampdoria  32 12 6 14 43-46 -3 42 TVUTVV
10 Verona Verona  32 11 8 13 40-40 0 41 TTVTTT
11 Bologna Bologna  32 10 8 14 44-48 -4 38 VVTTVU
12 Udinese Udinese  32 9 9 14 34-42 -8 36 UTTTVT
13 Fiorentina Fiorentina  32 8 9 15 41-53 -12 33 VTUTTV
14 Genoa Genoa  32 7 12 13 35-48 -13 33 UVUTTU
15 Spezia Spezia  32 8 9 15 42-60 -18 33 TVTVTU
16 Torino Torino  31 6 13 12 46-54 -8 31 VTUVVU
17 Benevento Benevento  32 7 10 15 35-62 -27 31 TVUTTU
18 Cagliari Cagliari  32 7 7 18 36-54 -18 28 TTTTVV
19 Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913  32 3 11 18 33-66 -33 20 VTUTTT
20 Crotone Crotone  32 4 3 25 38-80 -42 15 TTTTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Inter Inter 32 3,13 97% 84% 63% 31% 38% 3%
AC Milan AC Milan 32 3,06 100% 97% 66% 31% 28% 13%
Atalanta Atalanta 32 3,50 94% 84% 63% 50% 28% 13%
Juventus Juventus 32 2,91 100% 91% 56% 38% 25% 16%
SSC Napoli SSC Napoli 32 3,38 100% 88% 59% 41% 38% 9%
Lazio Lazio 31 3,19 100% 87% 58% 32% 29% 6%
Roma Roma 32 3,25 94% 81% 66% 47% 28% 25%
Sassuolo Sassuolo 32 3,25 94% 88% 63% 38% 19% 13%
Sampdoria Sampdoria 32 2,78 100% 88% 59% 25% 13% 22%
Verona Verona 32 2,50 97% 81% 47% 22% 22% 25%
Bologna Bologna 32 2,88 97% 75% 50% 38% 16% 28%
Udinese Udinese 32 2,38 91% 66% 41% 25% 25% 34%
Fiorentina Fiorentina 32 2,94 94% 81% 56% 28% 19% 28%
Genoa Genoa 32 2,59 91% 81% 53% 25% 19% 28%
Spezia Spezia 32 3,19 94% 88% 75% 38% 16% 22%
Torino Torino 31 3,23 90% 77% 58% 45% 19% 19%
Benevento Benevento 32 3,03 94% 78% 50% 38% 22% 28%
Cagliari Cagliari 32 2,81 97% 72% 41% 34% 16% 34%
Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913 32 3,09 91% 88% 69% 41% 16% 38%
Crotone Crotone 32 3,69 94% 88% 75% 50% 6% 34%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
AC Milan AC Milan 55,18%6,532,5314,592,7117,712,120,066,595,82
Sampdoria Sampdoria 47,56%6,250,9413,311,6318,882,190,064,004,06
Juventus Juventus 57,59%6,122,5913,292,4712,472,180,126,886,71
SSC Napoli SSC Napoli 53,56%6,001,819,692,0616,752,060,136,757,06
Roma Roma 52,65%5,592,5315,411,3512,712,760,125,595,59
Lazio Lazio 52,47%5,332,5313,802,3315,403,130,204,875,20
Sassuolo Sassuolo 58,87%5,201,2713,671,5313,872,270,075,275,13
Verona Verona 48,44%5,191,6316,312,0618,882,250,064,313,94
Torino Torino 49,13%5,131,0713,331,6716,871,800,074,605,00
Inter Inter 50,27%5,132,3311,801,8014,531,470,005,136,07
Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913 49,60%5,071,5313,871,8016,732,530,005,274,20
Cagliari Cagliari 49,38%5,001,4413,501,3120,251,940,135,694,00
Atalanta Atalanta 54,19%5,001,0014,441,3817,001,500,006,635,88
Bologna Bologna 48,44%5,001,8115,002,1918,502,440,064,504,81
Udinese Udinese 49,00%4,811,7514,132,0014,251,500,005,383,88
Fiorentina Fiorentina 48,00%4,561,3113,002,1318,942,060,005,383,25
Benevento Benevento 40,50%4,191,3113,001,5014,752,380,133,383,69
Crotone Crotone 46,75%4,061,4414,131,3816,692,250,064,693,81
Spezia Spezia 54,06%3,691,0015,691,7518,503,000,134,563,25
Genoa Genoa 45,63%3,061,0612,562,2518,061,940,003,253,50

Vinder-odds for Serie A

Feedback