18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Italien - Serie A

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 AC Milan AC Milan  9 7 2 0 21-8 +13 23 VUVUVV
2 Inter Inter  9 5 3 1 23-13 +10 18 TVUUVV
3 Sassuolo Sassuolo  9 5 3 1 20-12 +8 18 VUVUVT
4 Juventus Juventus  9 4 5 0 18-7 +11 17 UUVUVU
5 SSC Napoli SSC Napoli  9 6 0 3 20-10 +10 17 VVTVTV
6 Roma Roma  9 5 2 2 19-15 +4 17 VUVVVT
7 Verona Verona  9 4 3 2 12-7 +5 15 UUVUTV
8 Atalanta Atalanta  9 4 2 3 18-16 +2 14 TTVUUT
9 Lazio Lazio  9 4 2 3 14-16 -2 14 TVVUVT
10 Bologna Bologna  9 4 0 5 14-14 0 12 TTVTVV
11 Sampdoria Sampdoria  9 3 2 4 14-15 -1 11 VVUTTU
12 Cagliari Cagliari  9 3 2 4 16-19 -3 11 VVTVTU
13 Udinese Udinese  9 3 1 5 10-12 -2 10 VTTUVV
14 Spezia Spezia  9 2 4 3 13-17 -4 10 UUTVUU
15 Benevento Benevento  9 3 1 5 12-21 -9 10 TTTTVU
16 Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913  9 2 3 4 10-17 -7 9 TUUUTV
17 Fiorentina Fiorentina  9 2 2 5 10-15 -5 8 UVTUTT
18 Torino Torino  9 1 3 5 16-22 -6 6 UTVUTU
19 Genoa Genoa  9 1 2 6 8-18 -10 5 TUTTTT
20 Crotone Crotone  9 0 2 7 6-20 -14 2 UTTUTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
AC Milan AC Milan 9 3,22 100% 100% 67% 33% 44% 0%
Inter Inter 9 4,00 100% 100% 67% 44% 22% 0%
Sassuolo Sassuolo 9 3,56 89% 89% 56% 44% 33% 22%
Juventus Juventus 9 2,78 100% 100% 44% 22% 33% 0%
SSC Napoli SSC Napoli 9 3,33 100% 89% 67% 44% 44% 22%
Roma Roma 9 3,78 100% 89% 78% 56% 33% 22%
Verona Verona 9 2,11 89% 67% 33% 22% 44% 33%
Atalanta Atalanta 9 3,78 89% 89% 67% 56% 11% 22%
Lazio Lazio 9 3,33 100% 100% 56% 33% 22% 11%
Bologna Bologna 9 3,11 100% 67% 56% 33% 11% 33%
Sampdoria Sampdoria 9 3,22 100% 100% 78% 33% 11% 22%
Cagliari Cagliari 9 3,89 100% 100% 56% 56% 11% 22%
Udinese Udinese 9 2,44 89% 56% 44% 33% 22% 44%
Spezia Spezia 9 3,33 89% 89% 78% 56% 33% 22%
Benevento Benevento 9 3,67 100% 78% 67% 44% 22% 11%
Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913 9 3,00 89% 78% 67% 44% 22% 33%
Fiorentina Fiorentina 9 2,78 89% 67% 44% 33% 22% 44%
Torino Torino 9 4,22 89% 78% 78% 67% 11% 22%
Genoa Genoa 9 2,89 89% 78% 56% 33% 11% 44%
Crotone Crotone 9 2,89 89% 78% 44% 33% 11% 44%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
SSC Napoli SSC Napoli 54,20%8,200,607,202,0015,801,400,208,009,00
Bologna Bologna 50,40%7,202,8014,002,8020,002,200,004,606,40
Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913 41,67%7,001,6713,002,6719,331,670,005,004,33
AC Milan AC Milan 56,20%7,002,4014,403,2017,602,000,009,006,00
Juventus Juventus 61,33%7,003,0014,002,6713,001,670,0011,006,67
Sampdoria Sampdoria 50,75%6,500,2515,501,5020,253,000,004,754,00
Inter Inter 60,25%6,003,2515,752,7517,502,000,007,006,75
Lazio Lazio 51,40%6,002,0014,601,2018,003,600,205,004,60
Roma Roma 48,25%5,505,0014,502,2510,252,000,005,256,50
Sassuolo Sassuolo 59,80%5,001,8012,201,4012,802,000,006,204,80
Verona Verona 48,20%5,001,4015,802,2018,602,000,006,204,80
Udinese Udinese 46,40%4,603,4014,202,4013,801,600,005,003,40
Torino Torino 50,00%4,600,2013,401,8016,401,800,203,004,60
Fiorentina Fiorentina 56,00%4,501,0014,752,5023,001,500,005,254,25
Benevento Benevento 38,00%3,801,4013,202,0013,003,000,003,402,80
Cagliari Cagliari 49,25%3,501,2512,252,2522,750,750,006,005,50
Spezia Spezia 46,75%3,250,7515,251,5014,752,500,006,753,00
Genoa Genoa 48,20%3,000,6011,203,0018,402,000,003,604,00
Atalanta Atalanta 59,00%3,001,0012,251,5016,251,500,006,756,25
Crotone Crotone 44,50%2,000,7513,251,7519,252,000,005,252,50
Feedback