18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

VM i kvindehåndbold 2021: Odds og optakt - kampprogram, kalender og TV-oversigt

World Championships Preliminary Round Grp. A

Dato/tid Begivenhed TV / By
03/12 18:00 Frankrig

30-20

Angola

Granollers

03/12 20:30 Montenegro

18-28

Slovenien

Granollers

05/12 18:00 Slovenien

18-29

Frankrig

Granollers

05/12 20:30 Montenegro

30-20

Angola

Granollers

07/12 18:00 Angola

25-25

Slovenien

Granollers

07/12 20:30 Frankrig

24-19

Montenegro

Granollers

World Championships Preliminary Round Grp. B

Dato/tid Begivenhed TV / By
03/12 18:00 RHF

40-18

Cameroun

Lliria

03/12 20:30 Serbien

25-21

Polen

Lliria

05/12 18:00 Polen

23-26

RHF

Lliria

05/12 20:30 Serbien

43-18

Cameroun

Lliria

07/12 18:00 Cameroun

19-33

Polen

Lliria

07/12 20:30 RHF

32-22

Serbien

Lliria

World Championships Preliminary Round Grp. C

Dato/tid Begivenhed TV / By
03/12 18:00 Rumænien

39-11

Iran

Castellon

03/12 20:30 Norge

46-18

Kasakhstan

Castellon

05/12 18:00 Rumænien

38-17

Kasakhstan

Castellon

05/12 20:30 Iran

9-41

Norge

Castellon

07/12 18:00 Kasakhstan

31-25

Iran

Castellon

07/12 20:30 Norge

33-22

Rumænien

Castellon

World Championships Preliminary Round Grp. D

Dato/tid Begivenhed TV / By
03/12 18:00 Holland

55-15

Puerto Rico

Torrevieja

03/12 20:30 Sverige

46-15

Usbekistan

Torrevieja

05/12 15:30 Sverige

48-10

Puerto Rico

Torrevieja

05/12 18:00 Usbekistan

17-58

Holland

Torrevieja

07/12 18:00 Puerto Rico

30-24

Usbekistan

Torrevieja

07/12 20:30 Holland

31-31

Sverige

Torrevieja

World Championships Preliminary Round Grp. E

Dato/tid Begivenhed TV / By
02/12 18:00 Tyskland

31-21

Tjekkiet

Lliria

02/12 20:30 Ungarn

35-29

Slovakiet

Lliria

04/12 18:00 Slovakiet

22-36

Tyskland

Lliria

04/12 20:30 Ungarn

32-29

Tjekkiet

Lliria

06/12 18:00 Tjekkiet

24-23

Slovakiet

Lliria

06/12 20:30 Tyskland

25-24

Ungarn

Lliria

World Championships Preliminary Round Grp. F

Dato/tid Begivenhed TV / By
02/12 18:00 Sydkorea

37-23

Congo

Granollers

02/12 20:30 Danmark

35-16

Tunesien

Granollers

04/12 18:00 Sydkorea

31-29

Tunesien

Granollers

04/12 20:30 Congo

18-33

Danmark

Granollers

06/12 18:00 Tunesien

24-33

Congo

Granollers

06/12 20:30 Danmark

35-23

Sydkorea

Granollers

World Championships Preliminary Round Grp. G

Dato/tid Begivenhed TV / By
02/12 18:00 Kroatien

25-30

Brasilien

Castellon

02/12 20:30 Japan

40-17

Paraguay

Castellon

04/12 18:00 Paraguay

16-38

Kroatien

Castellon

04/12 20:30 Japan

25-29

Brasilien

Castellon

06/12 18:00 Brasilien

33-19

Paraguay

Castellon

06/12 20:30 Kroatien

26-28

Japan

Castellon

World Championships Preliminary Round Grp. H

Dato/tid Begivenhed TV / By
01/12 20:30 Spanien

29-13

Argentina

Torrevieja

02/12 18:00 Østrig

38-27

Kina

Torrevieja

04/12 18:00 Østrig

29-31

Argentina

Torrevieja

04/12 20:30 Kina

18-33

Spanien

Torrevieja

06/12 18:00 Argentina

36-24

Kina

Torrevieja

06/12 20:30 Spanien

31-19

Østrig

Torrevieja

World Championships Main Round Grp. 1

Dato/tid Begivenhed TV / By
09/12 15:30 RHF

26-26

Slovenien

Granollers

09/12 18:00 Montenegro

25-27

Serbien

Granollers

09/12 20:30 Frankrig

26-16

Polen

Granollers

11/12 15:30 Montenegro

25-31

RHF

Granollers

11/12 18:00 Serbien

19-22

Frankrig

Granollers

11/12 20:30 Slovenien

26-27

Polen

Granollers

13/12 15:30 Polen

33-28

Montenegro

Granollers

13/12 18:00 Serbien

31-25

Slovenien

Granollers

13/12 20:30 RHF

28-33

Frankrig

Granollers

World Championships Main Round Grp. 2

Dato/tid Begivenhed TV / By
09/12 15:30 Holland

31-30

Rumænien

Castellon

09/12 18:00 Norge

43-7

Puerto Rico

Castellon

09/12 20:30 Kasakhstan

20-55

Sverige

Castellon

11/12 15:30 Rumænien

43-20

Puerto Rico

Castellon

11/12 18:00 Kasakhstan

15-61

Holland

Castellon

11/12 20:30 Sverige

30-30

Norge

Castellon

13/12 15:30 Puerto Rico

30-27

Kasakhstan

Castellon

13/12 18:00 Sverige

34-30

Rumænien

Castellon

13/12 20:30 Holland

34-37

Norge

Castellon

World Championships Main Round Grp. 3

Dato/tid Begivenhed TV / By
08/12 15:30 Tjekkiet

26-32

Sydkorea

Granollers

08/12 18:00 Tyskland

29-18

Congo

Granollers

08/12 20:30 Danmark

30-19

Ungarn

Granollers

10/12 15:30 Sydkorea

28-37

Tyskland

Granollers

10/12 18:00 Ungarn

30-22

Congo

Granollers

10/12 20:30 Tjekkiet

14-29

Danmark

Granollers

12/12 15:30 Congo

21-24

Tjekkiet

Granollers

12/12 18:00 Sydkorea

28-35

Ungarn

Granollers

12/12 20:30 Danmark

32-16

Tyskland

Granollers

World Championships Main Round Grp. 4

Dato/tid Begivenhed TV / By
08/12 15:30 Kroatien

28-22

Argentina

Torrevieja

08/12 18:00 Brasilien

38-31

Østrig

Torrevieja

08/12 20:30 Spanien

28-26

Japan

Torrevieja

10/12 15:30 Argentina

19-24

Brasilien

Torrevieja

10/12 18:00 Japan

32-30

Østrig

Torrevieja

10/12 20:30 Kroatien

23-27

Spanien

Torrevieja

12/12 15:30 Argentina

27-31

Japan

Torrevieja

12/12 18:00 Østrig

27-23

Kroatien

Torrevieja

12/12 20:30 Spanien

27-24

Brasilien

Torrevieja

World Championships Placement Мatches Grp. 1

Dato/tid Begivenhed TV / By
09/12 15:00 Angola

35-24

Cameroun

Lliria

09/12 17:30 Iran

32-37

Usbekistan

Lliria

11/12 15:00 Angola

41-8

Iran

Lliria

11/12 17:30 Cameroun

42-23

Usbekistan

Lliria

13/12 15:00 Usbekistan

11-52

Angola

Lliria

13/12 17:30 Cameroun

32-17

Iran

Lliria

World Championships Placement Мatches Grp. 2

Dato/tid Begivenhed TV / By
08/12 15:00 Slovakiet

31-27

Tunesien

Lliria

08/12 17:30 Paraguay

30-24

Kina

Lliria

10/12 15:00 Slovakiet

33-27

Paraguay

Lliria

10/12 17:30 Tunesien

10-0

Kina

Lliria

12/12 15:00 Kina

0-10

Slovakiet

Lliria

12/12 17:30 Tunesien

35-28

Paraguay

Lliria

World Championships Placement Matches

Dato/tid Begivenhed TV / By
15/12 10:00 Iran

10-0

Kina

Lliria

15/12 12:30 Usbekistan

33-39

Paraguay

Lliria

15/12 15:00 Cameroun

29-35

Tunesien

Lliria

15/12 17:30 Angola

23-21

Slovakiet

Lliria

World Championships Final Stage

Dato/tid Begivenhed TV / By
14/12 17:30 Danmark

30-25

Brasilien

Granollers

14/12 20:30 Spanien

26-21

Tyskland

Granollers

15/12 17:30 Norge

34-28

RHF

Granollers

15/12 20:30 Frankrig

31-26

Sverige

Granollers

17/12 17:30 Frankrig

23-22

Danmark

Granollers

17/12 20:30 Norge

27-21

Spanien

Granollers

19/12 14:30 Danmark

35-28

Spanien

Granollers

Feedback