Spiltip af Pætur Albinus
den
8 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Un-Nooh i god form bør kunne slå Milkins for 6. gang i træk
UK Championship, 1/16-finale
- Chance (1-2)
- 40-60%
- Betvalue
- 1100,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
- 6-5
Betting tip
- Un-Nooh har genfundet formen lige lige i tide til UK Championship. Han kommer hertil med masser af selvtillid og fem sejre i de sidste seks kampe.
- Milkins har haft en blandet sæson med mange nederlag. Han spiller ikke særlig godt for tiden, og har en kvartfinale i Shanghai som det bedste resultat.
- Un-Nooh er klart bedre indbyrdes. Han har således slået Milkins de sidste fem gange, de er mødtes.
- Der er stort pres på top 16-spillere som Milkins for overhovedet at få nogle points med fra turneringen. Det kræver minimum en sejr, og det lader til, at presset kan mærkes. Der er allerede røget en hel del topspillere ud af turneringen.
- Milkins har stor erfaring, og deltog ved sit første UK Championship allerede i 1996. Det kan udligne lidt det store pres, der er på ham for at præstere.
- Det er mest indenfor den sidste måned, at Un-Nooh har spillet godt og mere stabilt. Han skal bevise, at der virkelig er bund i hans gode stime.
- Bedst som det ser skidt ud, så kan Milkins alligevel hive noget af det bedste frem i sig selv, og levere fremragende snooker. Han er solid, og skal ikke undervurderes.
Oddsmarked
1,68 @ Nordicbet
1,67 @ Unibet, Expekt
Flere andre bookmakere ligger helt nede i 1,57 - 1,60.
Info
Der spilles bedst ud af 11 frames.
Kilder
Cuetracker, wst.tv
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar