Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Uge 3 skal give pote for Sebov
itf kvinder - Portugal - hard
Chance (1-2):
54-46%
Betvalue: 103,50%
Spilbar ned til odds:
2,17
Rigtig/forkert:
2-0

- Kan godt lide at Sebov er i gang med uge 3 i Portugal. Ikke fordi uge 1 og 2 var særlige gode, men kurven skulle gerne få hende et step videre i denne uge.
- Hovde har ikke præsteret godt i EU som senior.
- Når Hovde bliver brudt har hun tendens til at falde lidt sammen. Sebov er selv afhængig af denne fase og forventer hun trykker hårdt på.
- Kan godt se en kamp hvor Sebov skal forsvare sig størstedel af tiden. Dette giver altid en større muligheder til modstanderen hvis de kan holde sig væk fra fejl.
- Sebov har på ingenmåde været overbevisende i Portugal. Serven kan godt blive et problem canadieren i denne dyst.
- Hovde spiller allerede med god fart og kan overmatche Sebov på et par punkter.
Oddsmarked
Bet365 2,25 - Nordicbet 2,23 - Betfair 2,20 - Bwin og Betinia 2,20.
Dette forslag er ikke bygget på markedstendenser, så oddset kan et eller andet sted gå i øst eller vest.
Der er næsten ikke nogen som bryder sig om Sebov, og her tænker jeg mest på dem udenfor banen. På banen er hun også en kvinde der ofte spiller mange livlige kampe, som ender med at have flere momentumskift. I denne dyst vil jeg se det som en fordel, da en ulykke sjældent kommer alene for Hovde, så tricket er bare at give hende den første ulykke.
God kamp.
- God velkomstbonus på sport
- Stort spiludvalg
- Tidlige odds
- Markedets bedste livebetting
- Rigtig god mobilapp
- Meget brugervenligt og flot site
- Konkurrencedygtige odds
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.