18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Igor Anton - Vincenzo Nibali: 1

1,81Bet24
Spiltip af Cyklisten den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
58-42%
Betvalue
1105%
Spilbar ned til odds
1,72
Rigtig/forkert
Læs Bet24-anmeldelse
Betting tip

Vi skal tage hul på den første bjergetape i årets vuelta Og klassementsfolkene skal for første gang rører på sig. Eftersom det er den første bjergetape kan det godt ende med at favoritterne er lidt passive og først angriber på de sidste 2-3 km eller at der er en lille gruppe favoritter der kører samlet til mål. 

Igor Anton er årets måske nok største favorit blandt andet fordi hans afslutning måske kun overgås af Joaquin Rodriquez.

Selvom bjerget imorgen er mest til bjergtonserne og det stiger nogenlunde jævnt, så tror jeg godt Igor kan finde på at angribe 2-4 km fra mål, hvis favoritterne stadig er sammen, mest fordi han skal hente tid i bjegene, da hans enkeltstart er dårligere end de fleste favoritter.

Ruten imorgen passer egentlig Nibali fornuftigt og vil nok ikke tabe speciel meget tid, men tror så heller ikke han henter tid på f.eks Igor anton. Hvis han kommer sammen til mål, vil jeg også mene at Igor er bedre til at afslutte.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.