Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
En meget lige kamp i vente for Heroic!
Heroic - ENCE mødes i semifinalen til Gamers8
Chance (1-2):
50-50%
Betvalue: 102,50%
Spilbar ned til odds:
2,00
Rigtig/forkert:

- ENCE vandt senest da de to hold mødte hinanden 2-1.
- Når de to hold har banned Anubis og Inferno, så har ENCE tog maps som de er markant bedre på end Heroic, hvor Heroic blot har ét enkelt som er Overpass.
- ENCE har lige slået Cloud9, som på papiret er en af de bedste hold i verden, og gjorde det overbevisende 2-0.
- Heroic har været vaklende imod hold som GamerLegion og Falcons, som de burde slå meget mere overbevisende. Noget tyder på at de blot gør sig klar på CS2.
- Heroic er trods alt nummer ét i verden lige nu, og de spillede en meget tæt Bo3 senest.
- ENCE viste svaghedstegn imod G2 til Cologne finalen, hvor man som Heroic burde kunne finde nogle huller på nogle af de maps der blev spillet.
- Heroic er ret sikre på at kunne vinde på Overpass, så det kræver at ENCE leverer på samme niveau som til Cologne, hvis de skal vinde over Heroic.
Oddsmarked
Oddset ligger meget stabilt på omkring 2 igen på ENCE, men hvis man ser på HLTV prediction lige nu, så voter folk til at ENCE har gode chancer.
Maps prediction:
Mirage, Overpass og Nuke.
- Stort udvalg af sportsgrene
- Ofte fokus på Skandinavien/DK
- Stærk mobil platform
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.