Spiltip af Pætur Albinus
den
11 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Gary Wilson kan fuldende en stor sæson ved VM i The Crucible
VM, 1/16-finale
- Chance (1-2)
- 65-35%
- Betvalue
- 1102,1%
- Spilbar ned til odds
- 1,54
- Rigtig/forkert
- 5-10
Betting tip
- G. Wilson mod Bingham. En af de formstærkeste spillere denne sæson i G. Wilson, mod en af de formsvageste i Bingham.
- Wilson har haft en fantastisk sæson med to ranking-titler, i Scottish Open i december og Welsh Open i februar. Han har aldrig været i bedre form til et VM, end han er nu.
- Bingham har haft en elendig sæson, og er røget helt ned som nr.29 i verden. Han kæmper for at ramme de store breaks, og virker forståeligt nok frustreret over det, da han plejer at være en topspiller.
- Bingham kom haltende igennem kvalifikationen med sejre over to lavt rangerede spillere, 10-9 mod Carrington og 10-8 mod Heathcote. Wilson, der er 10’er i verden, er i en helt anden klasse.
- De to har mødt hinanden to gange i år, godt nok i Championship League, og der vandt Bingham begge kampe. 3-2 og 3-0.
- Der er lidt pres på G. Wilson, som skal forsvare sin form og bevise, at han også kan begå sig på den allerstørste scene.
- Bingham er en type spiller, der plejer at gøre det godt i store turneringer med lange kampe, og har har stor rutine her i The Crucible.
Oddsmarked
1,57: Bet365
1,56: MrPlay
De andre bookmakere ligger omkring 1,53 - 1,54.
Info
Der spilles bedst ud af 19 frames.
Kilder
Cuetracker, wst.tv
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar