Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Kampen om at komme til Majoren i København!
FaZe - G2 mødes i kvalifikationen til Majoren i København
Chance (1-2):
67-33%
Betvalue: 102,51%
Spilbar ned til odds:
1,49
Rigtig/forkert:

- FaZe slog G2 med 2-0 for seks dage siden, hvor de var et niveau over G2.
- Indbyrdes har G2 haft det svært når de har mødt FaZe de sidste gange, hvor det kun er blevet til ét map ud af deres seneste fem.
- G2 er et af de storhold, som er faldet meget i niveau efter vinterpausen.
- FaZe er bedre på fem maps af dem de spiller, og de instant banner nok Vertigo, så det er reelt set kun ét map, hvor G2 er bedre på lige nu, og det er Overpass.
- G2 er startet turneringen rigtig positivt med to sejre, og vi ved at deres top niveau er et af de højeste i verden.
- m0NESY så vild ud i seneste kamp, hvor han havde en k/d på 36-13 fordelt på 29 runder, altså over ét kill pr. runde. Lige nu er han en af verdens bedste.
- broky har været lidt svingende i niveau siden CS2 kom ud, og er en af de spillere, som ikke har tilpasset sig lige så godt til spillet som andre.
Forventede maps:
Ancient, Overpass og Inferno.
- Stort udvalg af sportsgrene
- Ofte fokus på Skandinavien/DK
- Stærk mobil platform
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.