Spiltip af filihankatten
den
21 visninger
1
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
2 varme spillere giver en varm kamp
itf kvinder - Holland - grus
- Chance (1-2)
- 43-57%
- Betvalue
- 2107,5%
- Spilbar ned til odds
- 2,33
- Rigtig/forkert
- Rip
Betting tip
- Koevermans kommer brandvarm ind i denne uge. Titel fra Slovenien og fint run i Tjekkiet, og har også klaret fin modstand i 2 sæt i denne turnering.
- Cengiz vinder rigtig mange kampe men kan tæmmes. Modsat mange af de andre kampe hun har vundet, vurderer jeg hun er oppe imod en spiller der kan matche hende i alle hendes styrker.
- Koevermans er hjemme i Holland. God førsteserv og stærk i returspillet, så Cengiz skal nok få sin sag for.
- Cengiz har gang i sin bedste periode nogensinde. Hun har overtaget Sverige og Tyskland, så hvor skulle hun ikke også kunne overtage Holland.
- Erfaring og 1 til 1 resultater taler tyrkerens vej.
- De kampe jeg har fulgt Cengiz senest har hun overfaldet sine modstandere i returspillet.
Oddsmarked
Bet365 2,50 - Børsen 2,43 - Bwin og Betfair 2,40 - Vbet 2,39 - Nordicbet 2,38.
For mig er det lidt den moralske finale, og finaler har tyrkeren spillet mange af på det sidste. Vild udvikling Cengiz har fået, men hun står nu overfor en spiller som selv har ret god tur i den. Når Koevermans har fat i en kamp, så kan man med det samme mærke at det kun kører en vej. Det er også sådan en evne der skal hjælpe hende med at tage skridtet videre her.
God kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar