Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 24%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 4.17
- Rigtig/forkert
I den "tidlige" kamp i morgen tager Racing på hjemmebane i mod Atletico Madrid, en kamp hvor jeg synes hjemmeholdet bliver undervurderet en smule.
Dog et dette spil ikke på dem, men på hjemmeholdets angriber Cristian Stuani der har lavet 5 mål i denne sæson.
Godt nok har Madrid holdet, holdt nullet i de seneste 5 kampe hvilket er mindre heldigt for mit spil.
Men synes alligevel de 4,50 er for meget.
Ser vi først på de 2 hold.
Racing.
Kæmper en hård kamp i bunden af ligaen og er lige nu under stregen, holdet er dårlige på udebane, så det er hjemme de skal hente point.Senest fik man dog 1-1 ude mod Levante, hvilket bestemt ikke er noget dårligt resultat.
I den sidste hjemmekamp blev det til 2-2 mod Valencia, dog er det kun blevet til 8 mål i 11 kampe der.
Skyldes dog mest at man i de første mange stort set ikke scorede, for det er blevet til mål i 6 af de sidste 7 af slagsen.
Atletico Madrid.
Gør det godt lige for tiden, godt nok var det en meget ringe og skuffende kamp sidst hjemme mod Valencia, ingen af de 2 hold tør satse.
Men før den blev 3 kampe vundet i træk, i øvrigt uden at tillade mål.
På udebane er der dog scoret hele 20 gange mod dem i 10 kampe, dog har ingen af de seneste 3 modstandere scoret.
Cristian Stuani.
Angriberen har haft en ok sæson når man tænker på han spiller for et bundhold, er blevet til 5 kasser i 18 kampe.
Startede inde i 13 af dem, så helt fast man har han altså ikke været.Godt nok har angriberen skuffet lidt i de sidste 2, man det har også været meget svære kampe, ude Levante og hjemme Valencia.
Før dem fik han faktisk lavet 3 mål i 2 kampe.1 hjemme mod Getafe, burde havde lavet en kasse mere og 2 ude mod Osasuna.Derudover har angriberen scoret i 3 af de sidste 7 hjemmekampe.
Det kan godt være udeholdet vinder her, men forvent et tændt hjemmehold der vil ud og jagte de 3 point.
Holdet er kommet langt bedre med på hjemmebane og gav senest Valencia store problemer, hvis de fortsætte det spil kan det godt blive til point her.
Skal også med at Cristian Stuani tager straffe for holdet, hvilket jo kun er ekstra godt.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar