Spiltip af filihankatten
den
32 visninger
1
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kerkhove virker til at være kommet i gang igen
itf kvinder - Frankrig - hard
- Chance (1-2)
- 53-47%
- Betvalue
- 2105,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,13
- Rigtig/forkert
- 2-0
Betting tip
- Begge var forbi gruset i Schweiz i sidste uge. Selvom det er nyt underlag, så synes jeg at hollænderen var bedst og kan trække noget ud af dette,
- Synes godt nok det er 2 spillere der normalt bevæger sig tæt på hinanden. Begge spillere ligger også lige nu i gruppen fra placering 300-200, og forskellen virker for stor i min bog på markedet.
- Begge spillere er ikke nogle der er sjove at komme ned med et break imod, da de har styrken til derfra at køre den i mål. Abduraimova har langt fra servet som hun plejer på det sidste, som ellers er lidt et varemærke fra hende.
- Som tidligere nævnt har Kerkhove været værst. Abduraimova har trods alt holdt en vis standard i de kampe hun har tabt.
- Kerkhove kan serve godt og spille solidt, men Abduraimova har kampe hvor boldene bare flyver forbi modstanderne uden chance for noget.
- Ville stole mest på Abduraimova hvis vi ender i en langtrukken kamp.
Oddsmarked
Bet365 2,25 - Vbet 2,23 - Betinia 2,16. Der er lidt bulubulu hvor er i andre henne over dette, men forventer da en masse træder til senere.
2 spillere der ikke rigtig præsterer deres stærkeste giver en anderledes vinkel. Fulgte med i Kerkhove's kamp mod Bara senest, i forhold til partiudvikling og tempo i pointene og kunne lide det der kom fra Kerkhove. Ser dem næsten lige dårlig stillet på forhånd, men de små tegn fra Kerkhove trækker mig hendes vej.
God kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar