Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Luton og Fulham slutter sæsonen af med at mødes i porten.
Det er ikke matematisk sikkert, men lad os nu dømme Luton ude, på trods af en flot sæson. Jeg tror de er stolte, og slutter sæsonen flot af.
- Chance (1-X-2)
- 32-25-43%
- Betvalue
- 2108.8%
- Spilbar ned til odds
- 4.00
- Rigtig/forkert
- 2-4
- Sidst de to hold mødtes vandt Fulham 1-0 i en kamp som var helt tæt, og selvom Fulham havde bolden mest og var farligst så hed xG for den kamp 1,23 - 1,35.
- Begge hold har ikke det store at spille for, og det kan give os en lidt låst og flad kamp, som kan ende med mange dueller og få chancer, hvilket taler godt ind i et X.
- Begge hold kan godt være stolte af deres sæson, og med et X her så tror jeg begge mandskaber vil se det som et fint punktum, og det tror jeg også de to holds respektive trænere vil. Så hvis der står 1-1 eller 2-2 i slutfasen så tror jeg ikke vi får noget hold der vil gå all-in på en sejr.
- Luton må være interessert i at slutte ordentligt af for denne sæson på Kenilworth Road og det tror jeg for dem til at hente nogle ekstra procent. Derudover så skal Luton spillerne også vise sig frem i deres sidste PL kamp, og det kan måske udligne den lille edge Fulham har.
- Luton mangler flere profiler, og hvis Barkley er ude, er det et stort minus for dette spil, så hold øje med start 11'eren. (se holdinfo).
- Fulham har været godt kørende i denne sæson, også i slutfasen, hvor de har udspillet deres rolle. Så jeg kan godt være bekymret for, om de vil gå hårdt efter en sejr.
- Luton er med en sejr i de seneste 10 kampe, ikke et særligt godt sted rent selvtillidsmæssigt, og med en nedrykning i sigte kan det måske gøre noget ved deres motivation og angrebsiver.
- Kigger vi på de to hold, så har Fulham næsten alle mand klar, og det bør give dem en lille fordel, også når de skal skifte ud i løbet af kampen.
Dette asian spil på Lutopn +0.0 startede i de 2,05ish og er nu i de 2,20. X'et kan fåes til hele odds 4,35, som jeg mener er værd at gå på i dette opgør.
Holdene:
Luton Town: Bell, Brown, Issa Kabore, Lockyer og Nakamba er alle ude. Derudover er Andersen, Barkley og Potts alle ude.
Kaminski; Burke, Mengi, Osho; Ogbene, Lokonga, Clark, Doughty; Morris, Chong; Adebayo
Fulham: Diop er i karantæne og derudover er Lukic ude.
Leno; Castagne, Ream, Bassey, Robinson; Reed, Palhinha; Traore, Pereira, Willian; Muniz
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar