18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Midtjylland FC Midtjylland  3 2 0 1 4-2 +2 6 TVV
2 Randers FC Randers FC  2 1 1 0 3-1 +2 4 VU
3 OB OB  2 1 1 0 3-2 +1 4 VU
4 SønderjyskE SønderjyskE  2 1 1 0 1-0 +1 4 UV
5 Viborg Viborg  3 1 1 1 3-4 -1 4 VUT
6 Brøndby IF Brøndby IF  2 0 2 0 2-2 0 2 UU
7 FC København FC København  2 0 2 0 2-2 0 2 UU
8 AGF AGF  2 0 2 0 1-1 0 2 UU
9 Silkeborg Silkeborg  2 0 2 0 0-0 0 2 UU
10 AaB AaB  2 0 1 1 2-3 -1 1 UT
11 FC Nordsjælland FC Nordsjælland  2 0 1 1 1-2 -1 1 TU
12 Vejle Boldklub Vejle Boldklub  2 0 0 2 0-3 -3 0 TT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Midtjylland FC Midtjylland 3 2,00 100% 67% 33% 0% 67% 0%
Randers FC Randers FC 2 2,00 100% 100% 0% 0% 50% 0%
OB OB 2 2,50 100% 100% 50% 0% 0% 0%
SønderjyskE SønderjyskE 2 0,50 50% 0% 0% 0% 100% 50%
Viborg Viborg 3 2,33 100% 100% 33% 0% 0% 33%
Brøndby IF Brøndby IF 2 2,00 100% 100% 0% 0% 0% 0%
FC København FC København 2 2,00 50% 50% 50% 50% 50% 50%
AGF AGF 2 1,00 50% 50% 0% 0% 50% 50%
Silkeborg Silkeborg 2 0,00 0% 0% 0% 0% 100% 100%
AaB AaB 2 2,50 100% 50% 50% 50% 0% 50%
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 2 1,50 50% 50% 50% 0% 50% 50%
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 2 1,50 100% 50% 0% 0% 0% 100%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Viborg Viborg 53,00%10,001,006,004,0027,001,000,004,005,00
FC Midtjylland FC Midtjylland 57,00%8,000,0010,006,0028,000,000,008,005,00
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 62,50%6,004,0013,502,0019,503,500,006,005,50
AaB AaB 62,00%5,002,0015,003,0013,001,000,002,001,00
Silkeborg Silkeborg 67,00%5,000,008,003,0028,000,000,004,001,00
Randers FC Randers FC 55,00%5,000,0014,003,0020,002,000,003,006,00
AGF AGF 47,00%5,004,0010,002,0025,001,000,005,001,00
Brøndby IF Brøndby IF 53,00%5,001,008,001,0021,003,000,006,004,00
SønderjyskE SønderjyskE 46,00%4,002,0011,001,0021,000,000,004,005,00
FC København FC København 55,50%3,501,507,002,0015,002,000,505,505,00
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 53,00%3,000,0010,000,0014,001,000,005,001,00
Feedback