18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Midtjylland FC Midtjylland  11 9 0 2 21-5 +16 27 VTVVVV
2 FC København FC København  11 7 3 1 25-8 +17 24 VVVTVU
3 AaB AaB  11 6 3 2 18-9 +9 21 UVVVTV
4 Silkeborg Silkeborg  12 4 6 2 17-13 +4 18 VUTVVU
5 Randers FC Randers FC  11 5 3 3 14-12 +2 18 UTTVTU
6 OB OB  11 3 5 3 18-16 +2 14 UUVTUV
7 FC Nordsjælland FC Nordsjælland  11 4 1 6 15-20 -5 13 VTTTTT
8 Brøndby IF Brøndby IF  11 2 6 3 14-15 -1 12 UVUTVU
9 Viborg Viborg  12 2 6 4 15-19 -4 12 UTUUUU
10 AGF AGF  11 3 3 5 9-16 -7 12 TUVVVT
11 SønderjyskE SønderjyskE  11 2 2 7 5-16 -11 8 TUTVTT
12 Vejle Boldklub Vejle Boldklub  11 0 2 9 7-29 -22 2 TTTUTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Midtjylland FC Midtjylland 11 2,36 100% 73% 36% 18% 73% 9%
FC København FC København 11 3,00 91% 82% 45% 45% 45% 18%
AaB AaB 11 2,45 91% 73% 45% 27% 45% 18%
Silkeborg Silkeborg 12 2,50 75% 75% 42% 25% 25% 42%
Randers FC Randers FC 11 2,36 100% 82% 36% 9% 18% 18%
OB OB 11 3,09 100% 100% 55% 36% 9% 18%
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 11 3,18 91% 82% 64% 45% 27% 18%
Brøndby IF Brøndby IF 11 2,64 100% 82% 36% 27% 9% 18%
Viborg Viborg 12 2,83 100% 100% 42% 25% 8% 8%
AGF AGF 11 2,27 91% 73% 36% 27% 36% 36%
SønderjyskE SønderjyskE 11 1,91 91% 55% 27% 18% 27% 64%
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 11 3,27 100% 73% 55% 55% 0% 55%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Viborg Viborg 49,67%7,002,179,171,6720,502,170,007,675,50
AaB AaB 51,80%6,401,4016,002,4018,602,400,003,805,00
Randers FC Randers FC 48,67%5,502,1710,672,8321,672,170,004,834,50
OB OB 48,40%5,204,609,801,2020,200,800,005,805,20
AGF AGF 47,67%5,172,6712,501,6718,832,330,004,504,17
SønderjyskE SønderjyskE 47,20%4,802,009,402,4019,601,000,005,204,80
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 58,40%4,802,8011,401,8019,601,600,005,404,80
Brøndby IF Brøndby IF 52,80%4,802,207,202,4019,801,000,005,204,80
FC København FC København 58,00%4,331,338,671,5019,172,170,176,176,00
FC Midtjylland FC Midtjylland 49,50%3,673,0010,332,1719,331,000,005,676,67
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 45,33%3,331,178,171,0019,501,330,005,503,17
Silkeborg Silkeborg 56,67%2,172,177,671,1717,001,170,003,504,67
Feedback