18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Midtjylland FC Midtjylland  9 6 1 2 17-12 +5 19 UVVTVV
2 SoenderjyskE SoenderjyskE  9 5 3 1 17-10 +7 18 UVVUVU
3 Broendby IF Broendby IF  9 6 0 3 17-13 +4 18 VTTTVV
4 AGF AGF  9 4 3 2 17-11 +6 15 UVTUVT
5 AaB AaB  9 4 3 2 11-11 0 15 UVTVVU
6 Vejle Boldklub Vejle Boldklub  9 4 2 3 16-16 0 14 VVVTUT
7 FC Nordsjaelland FC Nordsjaelland  9 3 4 2 17-12 +5 13 TVUVUU
8 OB OB  9 3 2 4 13-15 -2 11 TTVVTU
9 Randers FC Randers FC  9 3 1 5 12-10 +2 10 TTTVTV
10 FC København FC København  9 3 1 5 15-19 -4 10 VTVVTT
11 Lyngby Lyngby  9 0 3 6 9-20 -11 3 UTTTTU
12 AC Horsens AC Horsens  9 0 3 6 5-17 -12 3 UTUTTU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Midtjylland FC Midtjylland 9 3,22 100% 78% 67% 56% 33% 11%
SoenderjyskE SoenderjyskE 9 3,00 100% 100% 56% 33% 33% 0%
Broendby IF Broendby IF 9 3,33 100% 100% 78% 33% 11% 11%
AGF AGF 9 3,11 100% 89% 56% 22% 11% 11%
AaB AaB 9 2,44 89% 78% 56% 22% 22% 11%
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 9 3,56 100% 89% 67% 56% 11% 22%
FC Nordsjaelland FC Nordsjaelland 9 3,22 100% 89% 44% 44% 11% 0%
OB OB 9 3,11 100% 78% 56% 44% 22% 11%
Randers FC Randers FC 9 2,44 100% 78% 67% 0% 22% 22%
FC København FC København 9 3,78 100% 89% 89% 56% 11% 11%
Lyngby Lyngby 9 3,22 89% 78% 67% 44% 11% 33%
AC Horsens AC Horsens 9 2,44 100% 78% 56% 11% 0% 56%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Randers FC Randers FC 59,25%8,003,7511,752,2516,752,500,006,755,00
FC Midtjylland FC Midtjylland 61,25%7,251,509,251,0019,502,000,006,507,50
AaB AaB 54,40%7,203,8012,802,8022,201,800,005,604,40
FC Nordsjaelland FC Nordsjaelland 50,25%6,754,7514,500,5015,251,750,004,506,00
AC Horsens AC Horsens 46,25%6,001,7513,251,0021,502,750,255,753,75
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 51,20%5,003,4013,401,4020,802,400,006,205,60
Lyngby Lyngby 54,40%4,402,8010,401,8021,601,600,202,203,80
Broendby IF Broendby IF 54,25%4,254,5012,002,2518,502,000,254,505,25
OB OB 47,20%4,002,6013,201,6017,401,200,205,204,20
FC København FC København 56,60%4,001,8010,201,4018,601,800,204,806,20
SoenderjyskE SoenderjyskE 43,50%3,757,0014,252,2520,252,000,003,754,00
AGF AGF 47,00%3,202,4016,801,2020,201,800,206,405,20

Vinder-odds for Superligaen

Feedback