18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Nordsjælland FC Nordsjælland  5 4 1 0 8-2 +6 13 VVVVU
2 Silkeborg IF Silkeborg IF  5 3 1 1 10-6 +4 10 UVVVT
3 AGF AGF  5 3 1 1 6-3 +3 10 TVUVV
4 Randers FC Randers FC  5 2 3 0 7-4 +3 9 UUUVV
5 Viborg Viborg  5 3 0 2 9-7 +2 9 VTVTV
6 AC Horsens AC Horsens  5 2 2 1 5-4 +1 8 VVUTU
7 FC Midtjylland FC Midtjylland  5 1 3 1 13-11 +2 6 UTVUU
8 FC København FC København  5 2 0 3 10-10 0 6 TVTVT
9 Brøndby IF Brøndby IF  5 2 0 3 5-9 -4 6 VTTTV
10 Lyngby Lyngby  5 0 2 3 6-9 -3 2 UTTUT
11 AaB AaB  5 0 2 3 3-8 -5 2 TTUTU
12 OB OB  5 0 1 4 4-13 -9 1 TUTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 5 2,00 80% 60% 40% 20% 60% 20%
Silkeborg IF Silkeborg IF 5 3,20 100% 100% 60% 60% 20% 20%
AGF AGF 5 1,80 80% 40% 40% 20% 40% 40%
Randers FC Randers FC 5 2,20 80% 60% 40% 40% 40% 20%
Viborg Viborg 5 3,20 100% 80% 60% 40% 20% 20%
AC Horsens AC Horsens 5 1,80 80% 20% 20% 20% 60% 40%
FC Midtjylland FC Midtjylland 5 4,80 100% 100% 80% 80% 0% 0%
FC København FC København 5 4,00 100% 80% 80% 80% 0% 20%
Brøndby IF Brøndby IF 5 2,80 100% 80% 40% 40% 40% 20%
Lyngby Lyngby 5 3,00 100% 60% 60% 40% 0% 40%
AaB AaB 5 2,20 60% 60% 60% 40% 40% 40%
OB OB 5 3,40 100% 100% 60% 40% 0% 40%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
FC Midtjylland FC Midtjylland 52,50%10,002,507,502,5023,002,500,006,507,00
FC København FC København 63,67%9,671,675,001,0021,331,670,007,006,67
Brøndby IF Brøndby IF 57,00%8,671,3311,331,0021,671,670,005,004,33
AaB AaB 46,00%8,003,0012,333,0024,002,330,004,334,33
Silkeborg IF Silkeborg IF 59,50%7,005,504,501,5014,500,500,003,506,50
Randers FC Randers FC 55,50%6,504,007,502,5016,000,500,006,506,50
Viborg Viborg 43,00%6,003,6710,001,3317,002,000,333,676,33
Lyngby Lyngby 46,50%5,502,0011,001,0019,501,500,004,004,00
AGF AGF 48,67%5,332,3311,330,6724,671,330,004,673,33
AC Horsens AC Horsens 50,00%4,504,509,501,5022,502,000,006,005,50
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 54,00%3,502,508,001,0017,002,500,502,504,00
OB OB 52,00%1,673,0010,670,6720,671,670,003,333,33

Vinder-odds for Superligaen

Feedback