18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Midtjylland FC Midtjylland  17 11 2 4 31-16 +15 35 UVVTTU
2 FC København FC København  17 9 6 2 34-13 +21 33 UTVUUV
3 Brøndby IF Brøndby IF  17 8 6 3 25-20 +5 30 VVVVVV
4 AaB AaB  17 8 4 5 27-20 +7 28 TTVUVT
5 Randers FC Randers FC  17 8 4 5 23-19 +4 28 VVTUVT
6 Silkeborg Silkeborg  17 5 10 2 26-16 +10 25 UUVUUU
7 AGF AGF  17 5 6 6 15-19 -4 21 VTUVUU
8 Viborg Viborg  17 4 8 5 26-27 -1 20 UVTUVU
9 OB OB  17 4 7 6 25-24 +1 19 TUUTTV
10 FC Nordsjælland FC Nordsjælland  17 4 4 9 20-31 -11 16 UTTUUT
11 SønderjyskE SønderjyskE  17 2 4 11 11-33 -22 10 UTTTTU
12 Vejle Boldklub Vejle Boldklub  17 2 3 12 16-41 -25 9 TVTVTU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Midtjylland FC Midtjylland 17 2,76 100% 82% 53% 29% 47% 12%
FC København FC København 17 2,76 88% 82% 47% 35% 41% 18%
Brøndby IF Brøndby IF 17 2,65 100% 76% 47% 24% 18% 12%
AaB AaB 17 2,76 94% 76% 47% 35% 35% 18%
Randers FC Randers FC 17 2,47 100% 76% 41% 18% 18% 18%
Silkeborg Silkeborg 17 2,47 76% 76% 35% 24% 29% 35%
AGF AGF 17 2,00 88% 65% 29% 18% 41% 35%
Viborg Viborg 17 3,12 100% 94% 47% 35% 6% 12%
OB OB 17 2,88 94% 94% 53% 29% 18% 18%
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 17 3,00 94% 88% 53% 41% 18% 29%
SønderjyskE SønderjyskE 17 2,59 94% 71% 41% 35% 18% 47%
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 17 3,35 100% 82% 59% 53% 6% 41%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
AaB AaB 52,88%6,751,3813,132,6320,382,000,133,504,38
Randers FC Randers FC 51,33%5,781,7811,442,4419,892,330,004,895,22
Viborg Viborg 48,56%5,672,2210,891,8920,442,110,226,445,00
OB OB 50,11%5,443,009,891,3319,561,000,115,444,89
Brøndby IF Brøndby IF 54,00%5,002,007,892,0020,671,330,005,564,78
AGF AGF 44,33%5,002,7813,332,1117,892,220,004,004,11
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 53,25%4,752,2511,381,3820,251,880,005,004,63
FC Midtjylland FC Midtjylland 51,25%4,752,3811,381,7519,131,000,005,886,63
SønderjyskE SønderjyskE 44,88%4,382,389,382,2520,381,250,004,504,00
FC København FC København 57,13%4,251,5010,001,5019,382,500,136,255,75
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 44,78%3,332,119,221,4419,111,780,004,333,89
Silkeborg Silkeborg 57,13%2,752,757,751,1317,251,380,004,135,00
Feedback