18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Midtjylland FC Midtjylland  12 9 1 2 23-7 +16 28 TVVVVU
2 FC København FC København  12 7 4 1 26-9 +17 25 VVTVUU
3 AaB AaB  12 6 3 3 18-10 +8 21 VVVTVT
4 Randers FC Randers FC  12 6 3 3 16-13 +3 21 TTVTUV
5 Silkeborg Silkeborg  12 4 6 2 17-13 +4 18 VUTVVU
6 Brøndby IF Brøndby IF  12 3 6 3 17-17 0 15 VUTVUV
7 AGF AGF  12 4 3 5 10-16 -6 15 UVVVTV
8 OB OB  12 3 5 4 19-18 +1 14 UVTUVT
9 FC Nordsjælland FC Nordsjælland  12 4 2 6 17-22 -5 14 TTTTTU
10 Viborg Viborg  12 2 6 4 15-19 -4 12 UTUUUU
11 SønderjyskE SønderjyskE  12 2 3 7 6-17 -11 9 UTVTTU
12 Vejle Boldklub Vejle Boldklub  12 0 2 10 9-32 -23 2 TTUTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Midtjylland FC Midtjylland 12 2,50 100% 75% 42% 25% 67% 8%
FC København FC København 12 2,92 92% 83% 42% 42% 42% 17%
AaB AaB 12 2,33 92% 67% 42% 25% 42% 25%
Randers FC Randers FC 12 2,42 100% 83% 42% 8% 17% 17%
Silkeborg Silkeborg 12 2,50 75% 75% 42% 25% 25% 42%
Brøndby IF Brøndby IF 12 2,83 100% 83% 42% 33% 8% 17%
AGF AGF 12 2,17 92% 67% 33% 25% 42% 33%
OB OB 12 3,08 100% 100% 58% 33% 8% 17%
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 12 3,25 92% 83% 67% 50% 25% 17%
Viborg Viborg 12 2,83 100% 100% 42% 25% 8% 8%
SønderjyskE SønderjyskE 12 1,92 92% 58% 25% 17% 25% 58%
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 12 3,42 100% 75% 58% 58% 0% 50%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Viborg Viborg 49,67%7,002,179,171,6720,502,170,007,675,50
AaB AaB 51,80%6,401,4016,002,4018,602,400,003,805,00
Randers FC Randers FC 48,67%5,502,1710,672,8321,672,170,004,834,50
AGF AGF 46,57%5,432,7113,001,7120,142,430,004,293,86
OB OB 49,17%5,174,179,171,3319,670,830,005,674,83
Brøndby IF Brøndby IF 54,17%4,832,177,002,1718,831,170,006,004,83
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 55,17%4,502,6711,001,5020,001,500,005,174,83
FC København FC København 58,00%4,331,338,671,5019,172,170,176,176,00
SønderjyskE SønderjyskE 46,00%4,332,679,332,1719,001,170,004,674,33
FC Midtjylland FC Midtjylland 49,50%3,673,0010,332,1719,331,000,005,676,67
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 45,33%3,331,178,171,0019,501,330,005,503,17
Silkeborg Silkeborg 56,67%2,172,177,671,1717,001,170,003,504,67
Feedback