18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Danmark - Superligaen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 FC Nordsjælland FC Nordsjælland  17 10 5 2 29-13 +16 35 UUVVUV
2 Viborg Viborg  17 9 5 3 25-16 +9 32 UUVVUV
3 FC København FC København  17 8 3 6 28-20 +8 27 UUUVVV
4 Silkeborg IF Silkeborg IF  17 7 3 7 27-25 +2 24 UUTTVT
5 OB OB  17 6 6 5 23-25 -2 24 UUVVUU
6 Randers FC Randers FC  17 6 6 5 23-26 -3 24 TUTTTU
7 FC Midtjylland FC Midtjylland  17 5 8 4 24-22 +2 23 VVUTUU
8 AGF AGF  17 6 4 7 19-18 +1 22 TUUVUT
9 AC Horsens AC Horsens  17 6 4 7 22-22 0 22 UTVTVU
10 Brøndby IF Brøndby IF  17 5 6 6 23-28 -5 21 VUUVUT
11 AaB AaB  17 3 5 9 17-28 -11 14 UVTTTT
12 Lyngby Lyngby  17 1 5 11 15-32 -17 8 UTTTTV
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 17 2,47 88% 76% 35% 29% 35% 24%
Viborg Viborg 17 2,41 88% 76% 47% 18% 24% 24%
FC København FC København 17 2,82 100% 82% 53% 29% 35% 6%
Silkeborg IF Silkeborg IF 17 3,06 100% 88% 59% 35% 18% 18%
OB OB 17 2,82 94% 88% 53% 24% 18% 18%
Randers FC Randers FC 17 2,88 88% 71% 47% 47% 35% 24%
FC Midtjylland FC Midtjylland 17 2,71 88% 82% 41% 24% 24% 24%
AGF AGF 17 2,18 94% 59% 35% 24% 24% 35%
AC Horsens AC Horsens 17 2,59 88% 59% 47% 24% 29% 35%
Brøndby IF Brøndby IF 17 3,00 94% 88% 47% 41% 24% 24%
AaB AaB 17 2,65 82% 76% 53% 35% 29% 24%
Lyngby Lyngby 17 2,76 100% 82% 47% 24% 6% 47%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
FC Midtjylland FC Midtjylland 55,22%7,332,7810,221,8921,561,670,006,565,33
Brøndby IF Brøndby IF 54,89%6,781,8910,331,6723,442,440,114,446,33
FC København FC København 56,63%6,632,137,881,3818,632,500,006,636,00
Lyngby Lyngby 43,75%5,752,8810,751,2520,882,250,005,004,13
AaB AaB 45,50%5,752,509,882,6323,382,000,004,883,63
Viborg Viborg 47,75%5,752,259,001,2518,751,750,135,255,88
Randers FC Randers FC 51,56%5,562,229,222,1118,780,670,006,005,33
Silkeborg IF Silkeborg IF 58,63%5,253,756,000,7515,501,130,005,134,50
AGF AGF 45,63%5,253,2511,501,2522,251,250,134,754,00
FC Nordsjælland FC Nordsjælland 54,11%5,004,229,671,6715,441,780,224,565,11
AC Horsens AC Horsens 45,78%3,892,009,781,4421,781,890,004,114,22
OB OB 48,67%3,783,448,441,1120,221,890,224,113,89

Vinder-odds for Superligaen

Feedback