18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Spanien - Spanien Primera Division

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Real Madrid Real Madrid  26 20 5 1 54-16 +38 65 VVUVUV
2 Barcelona Barcelona  26 17 6 3 56-34 +22 57 TVVUVV
3 Girona Girona  25 17 5 3 54-32 +22 56 UVVUTT
4 Atletico Madrid Atletico Madrid  26 16 4 6 52-28 +24 52 VVUTVU
5 Athletic Bilbao Athletic Bilbao  26 14 7 5 46-26 +20 49 TUVUVT
6 Real Betis Real Betis  26 10 12 4 31-26 +5 42 TVUVUV
7 Real Sociedad Real Sociedad  26 10 10 6 35-26 +9 40 VUUTVT
8 Las Palmas Las Palmas  26 10 6 10 26-26 0 36 VTUVTU
9 Valencia Valencia  25 10 6 9 29-29 0 36 VVTVTU
10 Getafe Getafe  26 8 10 8 33-38 -5 34 VTUVUT
11 Osasuna Osasuna  26 9 6 11 30-37 -7 33 UTTVVU
12 Deportivo Alaves Deportivo Alaves  26 7 8 11 25-32 -7 29 VVTUUU
13 Villarreal Villarreal  26 7 8 11 38-48 -10 29 UVUUUV
14 Rayo Vallecano Rayo Vallecano  25 5 10 10 22-33 -11 25 TUTTTU
15 Sevilla Sevilla  26 5 9 12 30-38 -8 24 TUVVUT
16 Mallorca Mallorca  26 4 12 10 23-34 -11 24 UTTVTU
17 Celta Vigo Celta Vigo  26 4 9 13 29-39 -10 21 TTVTTU
18 Cadiz Cadiz  26 2 12 12 17-37 -20 18 TUUTTU
19 Granada Granada  25 2 8 15 27-49 -22 14 TTTUUU
20 AD Almería AD Almería  26 0 9 17 25-54 -29 9 TTTUUU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Real Madrid Real Madrid 26 2,69 96% 81% 50% 27% 50% 4%
Barcelona Barcelona 26 3,46 96% 77% 65% 46% 35% 4%
Girona Girona 25 3,44 92% 76% 64% 36% 32% 16%
Atletico Madrid Atletico Madrid 26 3,08 96% 77% 62% 35% 35% 19%
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 26 2,77 88% 77% 50% 35% 46% 27%
Real Betis Real Betis 26 2,19 85% 69% 31% 15% 42% 19%
Real Sociedad Real Sociedad 26 2,35 81% 62% 46% 19% 38% 27%
Las Palmas Las Palmas 26 2,00 96% 65% 31% 4% 27% 35%
Valencia Valencia 25 2,32 92% 64% 44% 20% 32% 32%
Getafe Getafe 26 2,73 88% 77% 46% 31% 31% 31%
Osasuna Osasuna 26 2,58 96% 81% 38% 23% 31% 23%
Deportivo Alaves Deportivo Alaves 26 2,19 92% 65% 31% 15% 23% 38%
Villarreal Villarreal 26 3,31 92% 88% 65% 42% 12% 15%
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 25 2,20 84% 68% 36% 20% 36% 40%
Sevilla Sevilla 26 2,62 92% 69% 46% 23% 19% 31%
Mallorca Mallorca 26 2,19 85% 58% 31% 23% 23% 42%
Celta Vigo Celta Vigo 26 2,62 92% 69% 46% 27% 15% 35%
Cadiz Cadiz 26 2,08 85% 69% 27% 19% 19% 54%
Granada Granada 25 3,04 100% 80% 40% 36% 4% 40%
AD Almería AD Almería 26 3,04 85% 77% 65% 38% 15% 35%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Barcelona Barcelona 65,29%7,143,3611,292,3617,072,210,006,217,00
Celta Vigo Celta Vigo 47,54%6,622,6212,542,0019,081,920,386,234,23
Villarreal Villarreal 53,85%6,382,1512,693,2317,622,310,084,694,85
Real Madrid Real Madrid 62,15%6,313,779,312,9218,851,690,006,466,92
Sevilla Sevilla 53,15%6,232,3812,853,0820,543,080,156,925,15
Deportivo Alaves Deportivo Alaves 43,77%6,152,2312,692,0819,541,770,085,853,54
Real Betis Real Betis 52,50%5,932,0011,502,2917,862,500,006,364,57
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 51,25%5,752,0016,003,0021,922,500,086,085,08
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 52,08%5,693,1513,772,3119,921,850,084,856,69
Mallorca Mallorca 46,23%5,462,6214,463,3120,312,850,233,923,62
Osasuna Osasuna 49,23%5,231,3814,381,5424,692,540,235,543,69
Real Sociedad Real Sociedad 56,15%5,081,9215,082,4622,382,380,084,924,85
AD Almería AD Almería 51,38%4,852,6913,542,0819,082,080,086,155,31
Las Palmas Las Palmas 62,54%4,621,5411,151,9217,462,460,153,313,54
Cadiz Cadiz 45,15%4,622,5415,382,1520,312,920,235,233,54
Girona Girona 59,75%4,502,0810,252,4214,581,500,004,675,42
Granada Granada 46,23%4,382,0012,461,6919,152,380,155,084,85
Atletico Madrid Atletico Madrid 51,62%4,082,9210,693,6918,311,920,154,855,77
Getafe Getafe 45,75%3,921,7516,082,0021,923,330,584,833,83
Valencia Valencia 47,25%3,752,0012,832,1723,331,670,084,253,58

Spiller for Spanien Primera Division

Feedback