18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Spanien - LaLiga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Atletico Madrid Atletico Madrid  32 22 7 3 59-20 +39 73 UVTUVV
2 Real Madrid Real Madrid  32 21 7 4 56-24 +32 70 VVVVUV
3 Barcelona Barcelona  31 21 5 5 74-28 +46 68 VVVVTV
4 Sevilla Sevilla  32 21 4 7 47-25 +22 67 VUVVVV
5 Real Sociedad Real Sociedad  32 13 11 8 50-34 +16 50 TTUUTV
6 Real Betis Real Betis  32 14 7 11 42-45 -3 49 TVUUUU
7 Villarreal Villarreal  32 12 13 7 49-36 +13 49 VVVTVT
8 Granada Granada  31 12 6 13 40-51 -11 42 TVTTVV
9 Osasuna Osasuna  32 10 10 12 30-37 -7 40 UUUVVV
10 Athletic Bilbao Athletic Bilbao  31 9 11 11 39-33 +6 38 TUUUUU
11 Levante Levante  32 9 11 12 38-45 -7 38 VTTVTT
12 Celta Vigo Celta Vigo  32 9 11 12 42-50 -8 38 UTVTUT
13 Cadiz Cadiz  32 9 9 14 27-48 -21 36 UTVVUT
14 Valencia Valencia  32 8 11 13 40-47 -7 35 TVTUUT
15 Getafe Getafe  32 7 10 15 24-39 -15 31 UUUTUT
16 Deportivo Alaves Deportivo Alaves  32 7 9 16 27-48 -21 30 UTTUVV
17 Real Valladolid Real Valladolid  31 5 13 13 28-42 -14 28 VUUTTU
18 SD Huesca SD Huesca  32 5 12 15 31-48 -17 27 TUVVTT
19 Elche Elche  32 5 12 15 28-49 -21 27 TUUTTU
20 Eibar Eibar  32 4 11 17 23-45 -22 23 TUTTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Atletico Madrid Atletico Madrid 32 2,47 91% 75% 38% 25% 50% 19%
Real Madrid Real Madrid 32 2,50 91% 78% 44% 25% 44% 13%
Barcelona Barcelona 31 3,29 100% 84% 61% 39% 39% 6%
Sevilla Sevilla 32 2,25 100% 63% 31% 13% 47% 16%
Real Sociedad Real Sociedad 32 2,63 94% 75% 47% 25% 34% 16%
Real Betis Real Betis 32 2,72 97% 78% 41% 28% 34% 25%
Villarreal Villarreal 32 2,66 88% 88% 56% 28% 22% 22%
Granada Granada 31 2,94 97% 84% 58% 32% 26% 19%
Osasuna Osasuna 32 2,09 84% 66% 31% 25% 34% 41%
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 31 2,32 90% 74% 39% 19% 26% 29%
Levante Levante 32 2,59 100% 78% 38% 22% 13% 28%
Celta Vigo Celta Vigo 32 2,88 88% 88% 50% 34% 22% 31%
Cadiz Cadiz 32 2,34 91% 69% 41% 25% 28% 41%
Valencia Valencia 32 2,72 97% 78% 56% 31% 16% 22%
Getafe Getafe 32 1,97 81% 50% 34% 16% 38% 53%
Deportivo Alaves Deportivo Alaves 32 2,34 88% 66% 44% 25% 25% 34%
Real Valladolid Real Valladolid 31 2,26 94% 74% 35% 19% 10% 39%
SD Huesca SD Huesca 32 2,47 88% 69% 34% 28% 19% 41%
Elche Elche 32 2,41 94% 78% 44% 25% 16% 31%
Eibar Eibar 32 2,13 88% 72% 34% 13% 22% 38%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Barcelona Barcelona 65,94%6,381,139,752,5615,131,440,006,007,38
Real Madrid Real Madrid 58,87%6,071,7310,202,3318,801,270,137,334,73
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 51,40%5,600,8712,402,2023,602,330,004,874,27
Real Sociedad Real Sociedad 56,12%5,411,1214,941,8821,472,410,064,004,59
Atletico Madrid Atletico Madrid 51,00%5,241,1212,292,3516,712,240,004,825,59
Eibar Eibar 52,93%5,201,0713,671,6726,002,200,136,604,33
Real Betis Real Betis 55,12%5,001,0013,651,5319,822,240,184,824,59
Villarreal Villarreal 57,67%4,671,4012,073,0715,801,530,075,005,07
Sevilla Sevilla 61,87%4,471,7312,531,9319,132,070,006,074,47
Levante Levante 51,94%4,411,4112,882,1819,001,940,064,064,41
Getafe Getafe 43,53%4,181,8816,531,8825,353,120,064,353,35
Granada Granada 42,56%4,060,8114,562,3822,502,190,194,193,63
SD Huesca SD Huesca 48,47%4,001,4713,532,5318,531,870,005,133,60
Valencia Valencia 47,40%3,800,9312,272,8715,332,330,134,473,93
Deportivo Alaves Deportivo Alaves 44,06%3,591,0614,182,2421,532,410,294,533,29
Cadiz Cadiz 36,82%3,351,8211,471,3518,531,940,003,882,82
Osasuna Osasuna 45,00%3,291,0014,001,7618,881,880,184,473,41
Celta Vigo Celta Vigo 54,60%3,130,9317,471,4716,732,870,134,204,60
Real Valladolid Real Valladolid 45,07%3,000,8714,932,1320,472,470,133,803,87
Elche Elche 45,67%2,730,7313,731,0716,272,400,132,932,33

Vinder-odds for LaLiga

Feedback