18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Holland - Eredivisie

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Ajax Ajax  13 9 3 1 42-2 +40 30 TVVUUV
2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven  13 10 0 3 33-20 +13 30 VVTVVV
3 Feyenoord Feyenoord  12 9 1 2 31-13 +18 28 TUVVVV
4 Cambuur Cambuur  14 8 0 6 26-29 -3 24 TTVVVV
5 FC Utrecht FC Utrecht  13 7 2 4 28-16 +12 23 VTVVTT
6 Vitesse Vitesse  13 7 1 5 14-21 -7 22 VVTVVT
7 FC Twente FC Twente  13 6 3 4 20-18 +2 21 UUTTVV
8 NEC Nijmegen NEC Nijmegen  14 5 4 5 19-22 -3 19 TVVUUT
9 Willem II Willem II  13 5 3 5 16-22 -6 18 TUUTTT
10 SC Heerenveen SC Heerenveen  13 5 2 6 16-20 -4 17 VTTTUV
11 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles  13 5 2 6 17-23 -6 17 UVVVUT
12 AZ Alkmaar AZ Alkmaar  12 5 1 6 23-19 +4 16 VVTVTU
13 Heracles Heracles  12 4 2 6 14-17 -3 14 VTTUTV
14 FC Groningen FC Groningen  13 3 5 5 12-19 -7 14 UUVTUV
15 RKC Waalwijk RKC Waalwijk  13 2 5 6 14-22 -8 11 UUVTUT
16 Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam  13 2 4 7 11-20 -9 10 TUTTVT
17 Fortuna Sittard Fortuna Sittard  12 2 3 7 14-28 -14 9 TVUTTT
18 PEC Zwolle PEC Zwolle  13 1 1 11 7-26 -19 4 TTVTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Ajax Ajax 13 3,38 85% 77% 54% 46% 85% 23%
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 13 4,08 100% 100% 85% 54% 23% 15%
Feyenoord Feyenoord 12 3,67 100% 83% 75% 67% 50% 0%
Cambuur Cambuur 14 3,93 100% 86% 79% 50% 21% 14%
FC Utrecht FC Utrecht 13 3,38 92% 77% 77% 46% 31% 15%
Vitesse Vitesse 13 2,69 100% 77% 62% 15% 23% 23%
FC Twente FC Twente 13 2,92 100% 77% 46% 31% 23% 8%
NEC Nijmegen NEC Nijmegen 14 2,93 93% 79% 50% 29% 29% 29%
Willem II Willem II 13 2,92 92% 85% 69% 23% 23% 23%
SC Heerenveen SC Heerenveen 13 2,77 100% 77% 54% 31% 23% 8%
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 13 3,08 92% 69% 46% 31% 23% 38%
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 12 3,50 100% 83% 67% 58% 8% 33%
Heracles Heracles 12 2,58 92% 58% 42% 33% 17% 42%
FC Groningen FC Groningen 13 2,38 92% 77% 38% 8% 23% 31%
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 13 2,77 100% 69% 54% 38% 15% 23%
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 13 2,38 100% 77% 38% 23% 8% 46%
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 12 3,50 100% 83% 67% 58% 8% 17%
PEC Zwolle PEC Zwolle 13 2,54 100% 62% 38% 31% 8% 54%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Feyenoord Feyenoord 63,67%7,671,679,171,6722,671,000,009,508,17
Ajax Ajax 69,43%7,290,868,572,0018,710,710,009,578,14
Vitesse Vitesse 55,33%6,671,8313,172,0019,332,670,506,006,33
FC Utrecht FC Utrecht 48,33%6,673,509,671,3320,331,000,007,177,50
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 60,14%6,571,577,572,0022,290,710,007,148,29
NEC Nijmegen NEC Nijmegen 54,00%6,430,7110,431,2919,431,570,004,715,43
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 57,00%6,201,609,003,2017,001,400,005,007,40
PEC Zwolle PEC Zwolle 50,33%5,171,3310,831,3325,671,670,005,833,50
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 44,57%5,141,4311,711,8622,001,570,006,003,86
Willem II Willem II 45,17%5,000,338,171,1723,831,170,175,333,17
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 42,00%4,570,578,860,8625,861,860,145,004,00
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 49,71%4,430,578,861,7123,141,290,575,574,71
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 48,00%4,330,5011,171,1718,501,500,003,503,00
FC Groningen FC Groningen 47,17%4,330,8310,501,0019,171,670,505,333,67
SC Heerenveen SC Heerenveen 44,00%4,143,577,711,8619,431,860,294,714,14
Heracles Heracles 46,57%4,142,2910,431,4320,432,140,144,006,00
Cambuur Cambuur 50,00%3,861,8611,291,5718,711,140,144,004,86
FC Twente FC Twente 49,17%3,171,6712,330,8323,172,170,174,504,83
Feedback