18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Norge - Norge Eliteserien

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bodø/Glimt Bodø/Glimt  15 10 3 2 33-12 +21 33 UUVVVT
2 Brann Brann  16 8 5 3 24-19 +5 29 TVVUTU
3 Molde Molde  15 8 4 3 30-16 +14 28 TVUVVU
4 Viking Viking  14 8 4 2 26-16 +10 28 VVUVVV
5 Fredrikstad Fredrikstad  14 6 5 3 21-14 +7 23 VUTUTU
6 Strømsgodset Strømsgodset  14 5 4 5 16-19 -3 19 VVUUUT
7 Lillestrøm Lillestrøm  14 6 1 7 18-24 -6 19 TTVVTV
8 KFUM KFUM  14 4 6 4 19-20 -1 18 UUUTTV
9 Hamarkameratene Hamarkameratene  15 4 5 6 18-17 +1 17 VTTVUV
10 Kristiansund BK Kristiansund BK  15 4 5 6 21-24 -3 17 TTVUVT
11 Rosenborg Rosenborg  14 5 2 7 20-27 -7 17 TVUTVT
12 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08  14 5 1 8 21-29 -8 16 VTTTVV
13 FK Haugesund FK Haugesund  13 4 2 7 12-18 -6 14 VTVTTU
14 Tromsø Tromsø  15 4 2 9 17-24 -7 14 VTTVUT
15 Odds Ballklubb Odds Ballklubb  15 3 5 7 15-27 -12 14 UVUUTT
16 Sandefjord Sandefjord  15 3 4 8 20-25 -5 13 UUTTUV
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bodø/Glimt Bodø/Glimt 15 3,00 100% 73% 53% 40% 40% 7%
Brann Brann 16 2,69 88% 81% 50% 25% 38% 19%
Molde Molde 15 3,07 93% 87% 67% 47% 47% 7%
Viking Viking 14 3,00 100% 79% 57% 29% 36% 7%
Fredrikstad Fredrikstad 14 2,50 86% 79% 43% 29% 43% 29%
Strømsgodset Strømsgodset 14 2,50 93% 64% 43% 43% 29% 29%
Lillestrøm Lillestrøm 14 3,00 100% 86% 64% 29% 14% 36%
KFUM KFUM 14 2,79 86% 79% 57% 36% 29% 14%
Hamarkameratene Hamarkameratene 15 2,33 93% 60% 40% 13% 13% 40%
Kristiansund BK Kristiansund BK 15 3,00 100% 87% 53% 40% 7% 20%
Rosenborg Rosenborg 14 3,36 100% 86% 71% 50% 14% 14%
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 14 3,57 100% 79% 71% 50% 14% 21%
FK Haugesund FK Haugesund 13 2,31 100% 69% 46% 15% 15% 31%
Tromsø Tromsø 15 2,73 87% 73% 67% 27% 27% 47%
Odds Ballklubb Odds Ballklubb 15 2,80 93% 87% 60% 27% 13% 33%
Sandefjord Sandefjord 15 3,00 100% 87% 67% 27% 0% 27%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Brann Brann 66,89%9,783,0010,892,8922,441,110,007,005,22
Strømsgodset Strømsgodset 50,17%8,331,679,671,8317,001,330,007,333,50
Bodø/Glimt Bodø/Glimt 60,86%7,291,716,712,1417,140,860,004,435,14
KFUM KFUM 56,00%6,710,4314,291,8619,291,430,005,294,71
Lillestrøm Lillestrøm 52,43%6,290,297,861,5717,001,290,293,863,86
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 54,14%6,290,8611,711,5716,861,430,005,435,00
Sandefjord Sandefjord 52,43%6,141,2913,141,2918,142,290,005,144,29
Viking Viking 58,25%6,001,2511,502,0020,631,380,005,385,00
Rosenborg Rosenborg 57,00%5,571,2910,862,1421,002,000,005,433,86
Molde Molde 55,25%5,381,258,000,5018,131,380,005,386,00
Fredrikstad Fredrikstad 40,00%5,331,008,331,1721,501,330,173,173,83
FK Haugesund FK Haugesund 49,71%5,292,1411,001,7119,571,710,294,003,86
Kristiansund BK Kristiansund BK 48,43%5,292,719,711,1417,291,430,004,005,71
Odds Ballklubb Odds Ballklubb 45,25%4,882,509,381,2514,881,380,253,753,38
Hamarkameratene Hamarkameratene 38,00%4,671,1711,001,8317,501,500,174,672,83
Tromsø Tromsø 49,33%4,561,3310,001,4414,221,110,113,675,33

Odds på Norge Eliteserien

Feedback