18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Norge - Eliteserien

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Molde Molde  14 9 3 2 34-13 +21 30 VVVTVU
2 Bodoe/Glimt Bodoe/Glimt  14 7 4 3 29-15 +14 25 UTVTUU
3 Lillestroem Lillestroem  13 7 3 3 20-16 +4 24 UVUUVV
4 Kristiansund BK Kristiansund BK  13 7 2 4 13-12 +1 23 TUUVTV
5 Rosenborg Rosenborg  14 6 4 4 26-19 +7 22 TTUUVV
6 FK Haugesund FK Haugesund  13 6 4 3 18-12 +6 22 UVTVUV
7 Vaalerenga Vaalerenga  14 5 6 3 25-20 +5 21 UVVUUT
8 Stroemsgodset Stroemsgodset  14 5 4 5 21-23 -2 19 TUUVVT
9 Sandefjord Sandefjord  13 6 1 6 18-21 -3 19 VVVTUV
10 Odds Ballklubb Odds Ballklubb  14 5 4 5 20-24 -4 19 VUTVTT
11 Viking Viking  13 5 3 5 24-27 -3 18 TVUUUT
12 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08  14 3 5 6 11-19 -8 14 TVTUUT
13 Mjoendalen Mjoendalen  13 2 6 5 15-15 0 12 TTVUUT
14 Tromsoe Tromsoe  13 2 4 7 12-24 -12 10 TTUTUT
15 Stabaek Stabaek  13 2 3 8 16-28 -12 9 TUTTTV
16 Brann Brann  14 1 4 9 13-27 -14 7 TTUTUU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Molde Molde 14 3,36 93% 86% 64% 50% 43% 14%
Bodoe/Glimt Bodoe/Glimt 14 3,14 100% 86% 50% 36% 29% 21%
Lillestroem Lillestroem 13 2,77 100% 85% 54% 31% 23% 8%
Kristiansund BK Kristiansund BK 13 1,92 92% 62% 23% 8% 46% 38%
Rosenborg Rosenborg 14 3,21 93% 79% 64% 50% 21% 21%
FK Haugesund FK Haugesund 13 2,31 77% 69% 54% 15% 46% 38%
Vaalerenga Vaalerenga 14 3,21 100% 100% 57% 43% 14% 0%
Stroemsgodset Stroemsgodset 14 3,14 100% 93% 64% 21% 14% 21%
Sandefjord Sandefjord 13 3,00 100% 92% 62% 38% 31% 23%
Odds Ballklubb Odds Ballklubb 14 3,14 100% 86% 64% 43% 14% 29%
Viking Viking 13 3,92 100% 92% 85% 62% 0% 23%
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 14 2,14 86% 64% 29% 21% 36% 36%
Mjoendalen Mjoendalen 13 2,31 92% 92% 46% 0% 23% 15%
Tromsoe Tromsoe 13 2,77 92% 85% 62% 23% 23% 38%
Stabaek Stabaek 13 3,38 92% 92% 69% 38% 15% 31%
Brann Brann 14 2,86 93% 86% 57% 36% 14% 36%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkFrisparkOffsideGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Vaalerenga Vaalerenga 59,00%8,1411,292,140,000,002,714,71
Bodoe/Glimt Bodoe/Glimt 60,88%7,758,501,000,130,009,885,00
Kristiansund BK Kristiansund BK 47,71%7,4313,002,430,570,004,145,00
Lillestroem Lillestroem 48,71%7,4311,291,860,140,006,715,14
Molde Molde 54,00%7,148,431,140,140,005,437,29
Brann Brann 50,86%6,438,571,000,430,007,144,57
Rosenborg Rosenborg 54,14%6,2910,001,290,290,007,865,29
Stroemsgodset Stroemsgodset 49,14%5,8613,001,710,570,005,006,14
Viking Viking 48,00%5,677,001,331,000,005,672,83
FK Haugesund FK Haugesund 50,57%5,5710,712,000,290,006,575,86
Tromsoe Tromsoe 53,83%4,678,831,670,500,174,503,67
Mjoendalen Mjoendalen 43,50%4,0010,331,170,670,004,834,33
Odds Ballklubb Odds Ballklubb 54,50%3,5010,000,670,500,004,174,83
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 50,14%3,4312,431,570,710,006,862,00
Sandefjord Sandefjord 51,43%3,4310,000,860,000,005,864,86
Stabaek Stabaek 45,17%3,0013,501,330,500,004,333,83
Feedback