18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Norge - Eliteserien

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bodoe/Glimt Bodoe/Glimt  24 15 6 3 49-21 +28 51 VVVVUV
2 Molde Molde  24 14 5 5 57-28 +29 47 UUVVVT
3 Viking Viking  24 13 5 6 49-41 +8 44 TUVVVV
4 Rosenborg Rosenborg  24 12 6 6 49-30 +19 42 VVTUVU
5 Kristiansund BK Kristiansund BK  24 12 3 9 30-33 -3 39 VTVUTT
6 Lillestroem Lillestroem  24 11 5 8 37-33 +4 38 VTTUTV
7 Vaalerenga Vaalerenga  24 8 10 6 39-33 +6 34 UTVUVT
8 FK Haugesund FK Haugesund  24 9 5 10 40-36 +4 32 TTTVTU
9 Stroemsgodset Stroemsgodset  24 8 6 10 32-34 -2 30 VUTTUT
10 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08  24 8 5 11 28-37 -9 29 TTVTVV
11 Sandefjord Sandefjord  24 8 5 11 30-41 -11 29 UTTUTV
12 Tromsoe Tromsoe  24 7 7 10 29-39 -10 28 UVVTVV
13 Odds Ballklubb Odds Ballklubb  24 7 7 10 34-45 -11 28 TVTUUT
14 Brann Brann  24 4 8 12 30-46 -16 20 UVUUUT
15 Mjoendalen Mjoendalen  24 3 9 12 28-40 -12 18 UTUTTV
16 Stabaek Stabaek  24 4 6 14 27-51 -24 18 VUTUTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bodoe/Glimt Bodoe/Glimt 24 2,92 100% 83% 50% 29% 38% 13%
Molde Molde 24 3,54 96% 92% 67% 50% 38% 17%
Viking Viking 24 3,75 100% 92% 79% 58% 8% 13%
Rosenborg Rosenborg 24 3,29 92% 79% 71% 54% 21% 21%
Kristiansund BK Kristiansund BK 24 2,63 92% 71% 46% 29% 38% 33%
Lillestroem Lillestroem 24 2,92 96% 83% 63% 29% 25% 13%
Vaalerenga Vaalerenga 24 3,00 100% 96% 58% 33% 13% 8%
FK Haugesund FK Haugesund 24 3,17 83% 79% 67% 33% 33% 33%
Stroemsgodset Stroemsgodset 24 2,75 96% 79% 54% 21% 21% 33%
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 24 2,71 92% 75% 54% 33% 29% 25%
Sandefjord Sandefjord 24 2,96 96% 92% 58% 33% 29% 25%
Tromsoe Tromsoe 24 2,83 96% 88% 54% 25% 25% 25%
Odds Ballklubb Odds Ballklubb 24 3,29 96% 83% 63% 50% 13% 33%
Brann Brann 24 3,17 96% 92% 58% 46% 8% 25%
Mjoendalen Mjoendalen 24 2,83 96% 92% 54% 21% 17% 21%
Stabaek Stabaek 24 3,25 92% 92% 71% 38% 17% 33%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkFrisparkOffsideGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Lillestroem Lillestroem 51,08%8,2510,582,080,170,005,754,75
Kristiansund BK Kristiansund BK 50,17%8,1712,082,420,330,005,254,83
Vaalerenga Vaalerenga 57,67%7,6710,081,920,250,003,755,08
Bodoe/Glimt Bodoe/Glimt 61,00%7,508,671,000,250,008,254,83
Molde Molde 55,00%6,759,331,420,170,006,337,50
Brann Brann 51,83%6,588,581,170,420,005,924,17
Viking Viking 48,75%6,428,421,580,670,085,584,83
Rosenborg Rosenborg 54,92%6,339,501,170,330,086,675,83
FK Haugesund FK Haugesund 49,75%5,4210,581,750,330,005,505,17
Stroemsgodset Stroemsgodset 49,50%5,2511,671,830,330,005,005,42
Mjoendalen Mjoendalen 45,17%5,0010,171,170,670,085,834,92
Tromsoe Tromsoe 52,92%4,259,081,170,250,083,753,58
Odds Ballklubb Odds Ballklubb 54,55%4,188,821,000,360,003,454,27
Sandefjord Sandefjord 54,15%3,859,081,080,230,005,774,00
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 48,08%3,0811,831,920,750,006,172,50
Stabaek Stabaek 46,50%2,7512,250,920,670,003,673,17
Feedback