18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold England - Championship

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Fulham Fulham  21 13 5 3 50-17 +33 44 VVVUUU
2 AFC Bournemouth AFC Bournemouth  21 12 7 2 37-17 +20 43 TVTUUU
3 West Bromwich Albion West Bromwich Albion  21 10 7 4 29-17 +12 37 VUTUUV
4 Blackburn Rovers Blackburn Rovers  21 10 6 5 35-27 +8 36 TVUVVV
5 Queens Park Rangers Queens Park Rangers  21 10 5 6 33-27 +6 35 VUVVVT
6 Stoke City Stoke City  21 10 4 7 26-21 +5 34 VVVTTV
7 Coventry City Coventry City  21 9 6 6 28-25 +3 33 TVUUUT
8 Millwall Millwall  21 7 9 5 23-22 +1 30 VUUUTV
9 Middlesbrough Middlesbrough  21 8 5 8 24-23 +1 29 TUUTVV
10 Sheffield United Sheffield United  21 8 5 8 28-28 0 29 UTUVVV
11 Huddersfield Town Huddersfield Town  21 8 5 8 24-24 0 29 UTVTTU
12 Luton Town Luton Town  21 7 7 7 30-26 +4 28 VTTUTV
13 Nottingham Forest Nottingham Forest  21 7 7 7 26-23 +3 28 UVUUUV
14 Swansea City Swansea City  21 7 6 8 25-27 -2 27 VTUVTT
15 Blackpool Blackpool  21 7 6 8 20-25 -5 27 TUUUTT
16 Birmingham City Birmingham City  21 7 5 9 20-24 -4 26 VTTUVT
17 Bristol City Bristol City  21 7 5 9 22-30 -8 26 TTUVTV
18 Preston North End Preston North End  21 6 7 8 22-27 -5 25 VTTVUT
19 Hull City Hull City  21 6 4 11 17-24 -7 22 TVVVVU
20 Reading Reading  21 8 3 10 27-33 -6 21 TVUTVU
21 Cardiff City Cardiff City  21 6 3 12 23-37 -14 21 TVVTVT
22 Peterborough United Peterborough United  21 4 4 13 17-40 -23 16 UTTTUT
23 Barnsley Barnsley  21 2 7 12 14-32 -18 13 VTTTUU
24 Derby County Derby County  21 4 10 7 17-21 -4 1 TUVUTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Fulham Fulham 21 3,19 95% 86% 57% 38% 38% 10%
AFC Bournemouth AFC Bournemouth 21 2,57 90% 81% 57% 24% 48% 10%
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 21 2,19 86% 62% 48% 19% 43% 29%
Blackburn Rovers Blackburn Rovers 21 2,95 95% 81% 57% 33% 29% 14%
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 21 2,86 100% 86% 52% 24% 33% 5%
Stoke City Stoke City 21 2,24 95% 62% 38% 14% 38% 24%
Coventry City Coventry City 21 2,52 90% 71% 52% 24% 33% 24%
Millwall Millwall 21 2,14 95% 76% 33% 10% 19% 14%
Middlesbrough Middlesbrough 21 2,24 95% 86% 29% 10% 33% 24%
Sheffield United Sheffield United 21 2,67 86% 67% 52% 33% 29% 33%
Huddersfield Town Huddersfield Town 21 2,29 90% 67% 43% 14% 38% 29%
Luton Town Luton Town 21 2,67 86% 71% 52% 33% 43% 33%
Nottingham Forest Nottingham Forest 21 2,33 90% 86% 48% 10% 29% 24%
Swansea City Swansea City 21 2,48 81% 67% 57% 29% 43% 29%
Blackpool Blackpool 21 2,14 95% 67% 38% 10% 24% 33%
Birmingham City Birmingham City 21 2,10 81% 67% 38% 14% 48% 48%
Bristol City Bristol City 21 2,48 95% 76% 48% 14% 14% 33%
Preston North End Preston North End 21 2,33 86% 71% 48% 19% 24% 33%
Hull City Hull City 21 1,95 90% 67% 24% 10% 29% 52%
Reading Reading 21 2,86 100% 71% 52% 33% 14% 29%
Cardiff City Cardiff City 21 2,86 100% 76% 57% 29% 5% 43%
Peterborough United Peterborough United 21 2,71 90% 76% 57% 24% 14% 57%
Barnsley Barnsley 21 2,19 90% 67% 33% 19% 14% 48%
Derby County Derby County 21 1,81 76% 57% 33% 10% 33% 38%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkFrisparkOffsideGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 56,00%7,2012,501,301,140,006,405,20
Middlesbrough Middlesbrough 45,91%6,919,822,551,710,144,915,09
Fulham Fulham 57,73%6,8210,552,001,290,007,366,45
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 58,27%6,7310,271,641,570,005,735,91
Millwall Millwall 49,55%6,649,552,272,140,005,914,09
Sheffield United Sheffield United 63,90%6,309,001,701,000,146,904,30
Coventry City Coventry City 54,09%6,0911,091,732,000,144,455,09
Hull City Hull City 47,50%5,909,603,001,140,295,203,30
AFC Bournemouth AFC Bournemouth 54,20%5,3013,501,302,290,003,205,30
Luton Town Luton Town 46,40%5,2012,202,401,000,004,703,70
Stoke City Stoke City 52,90%5,2011,002,001,290,144,204,40
Birmingham City Birmingham City 41,50%5,1013,502,501,430,005,204,10
Swansea City Swansea City 65,40%4,908,603,101,290,003,004,50
Nottingham Forest Nottingham Forest 51,09%4,7311,181,912,000,144,363,00
Preston North End Preston North End 45,70%4,6012,602,102,140,004,004,20
Huddersfield Town Huddersfield Town 51,40%4,508,802,102,140,004,403,50
Blackpool Blackpool 48,91%4,1810,272,092,000,005,002,91
Cardiff City Cardiff City 49,36%4,0911,642,272,140,004,453,73
Derby County Derby County 46,00%3,9010,902,202,710,003,803,60
Bristol City Bristol City 40,73%3,828,272,731,290,004,913,00
Reading Reading 50,09%3,5510,822,641,140,003,364,09
Blackburn Rovers Blackburn Rovers 41,55%3,559,642,362,290,004,005,64
Barnsley Barnsley 46,45%3,3610,822,002,000,004,453,00
Peterborough United Peterborough United 49,40%3,309,302,501,570,004,103,10

Vinder-odds for Championship

Feedback