18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Holland - Holland Æresdivisionen

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Feyenoord Feyenoord  14 10 3 1 35-13 +22 33 VVUVVV
2 Ajax Ajax  14 9 3 2 44-17 +27 30 VVVTUU
3 PSV Eindhoven PSV Eindhoven  14 10 0 4 42-20 +22 30 VVTVVT
4 AZ Alkmaar AZ Alkmaar  14 9 2 3 25-16 +9 29 VTTVTV
5 FC Twente FC Twente  14 8 3 3 24-9 +15 27 TVVVUU
6 Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam  14 7 3 4 25-16 +9 24 VVTVVU
7 FC Utrecht FC Utrecht  14 7 3 4 23-21 +2 24 TTVVVV
8 SC Heerenveen SC Heerenveen  14 6 5 3 16-13 +3 23 TUVTVV
9 Nijmegen Nijmegen  14 3 8 3 19-16 +3 17 UTUTVV
10 RKC Waalwijk RKC Waalwijk  14 4 5 5 25-28 -3 17 VUTTVT
11 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles  14 3 6 5 21-24 -3 15 UUUVUU
12 Fortuna Sittard Fortuna Sittard  14 4 3 7 18-25 -7 15 VUUTTV
13 Vitesse Vitesse  14 3 4 7 17-30 -13 13 TVVTUU
14 Excelsior Excelsior  14 4 1 9 16-37 -21 13 UTVTTT
15 FC Groningen FC Groningen  14 3 3 8 17-29 -12 12 TTVUTT
16 FC Emmen FC Emmen  14 2 5 7 13-27 -14 11 TUTUVU
17 Cambuur Cambuur  14 2 2 10 9-22 -13 8 UTTTTT
18 FC Volendam FC Volendam  14 1 3 10 13-39 -26 6 TUTTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Feyenoord Feyenoord 14 3,43 93% 79% 50% 43% 50% 7%
Ajax Ajax 14 4,36 100% 93% 79% 64% 29% 0%
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 14 4,43 100% 79% 79% 50% 21% 14%
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 14 2,93 100% 86% 64% 29% 29% 0%
FC Twente FC Twente 14 2,36 100% 79% 50% 7% 50% 14%
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 14 2,93 93% 79% 64% 50% 36% 21%
FC Utrecht FC Utrecht 14 3,14 86% 71% 64% 43% 36% 21%
SC Heerenveen SC Heerenveen 14 2,07 71% 57% 50% 21% 43% 43%
Nijmegen Nijmegen 14 2,50 86% 71% 29% 21% 21% 36%
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 14 3,79 93% 79% 71% 64% 7% 29%
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 14 3,21 93% 79% 43% 43% 14% 29%
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 14 3,07 93% 79% 57% 36% 21% 21%
Vitesse Vitesse 14 3,36 100% 86% 79% 50% 14% 29%
Excelsior Excelsior 14 3,79 100% 79% 64% 50% 7% 29%
FC Groningen FC Groningen 14 3,29 93% 71% 64% 43% 21% 21%
FC Emmen FC Emmen 14 2,86 86% 79% 57% 36% 21% 36%
Cambuur Cambuur 14 2,21 86% 50% 43% 21% 21% 71%
FC Volendam FC Volendam 14 3,71 100% 93% 64% 57% 7% 29%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Ajax Ajax 71,00%10,001,006,572,1417,291,000,008,149,14
Feyenoord Feyenoord 60,71%8,710,439,430,5721,711,140,007,719,00
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 58,57%7,433,577,002,0018,430,430,007,007,57
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 49,86%7,431,298,861,2918,141,710,005,866,43
Nijmegen Nijmegen 54,71%6,862,299,861,4319,001,430,006,146,29
FC Utrecht FC Utrecht 48,43%6,571,298,570,2919,862,000,004,295,71
Vitesse Vitesse 53,14%6,430,7110,861,4323,142,000,004,864,71
Cambuur Cambuur 53,00%6,291,009,711,5723,431,140,146,004,29
FC Twente FC Twente 56,14%5,860,869,710,7119,291,290,007,716,14
FC Volendam FC Volendam 41,00%5,711,5710,571,7117,142,000,004,294,29
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 46,14%5,711,8610,002,0017,002,140,145,574,29
FC Emmen FC Emmen 49,71%5,570,298,861,1418,141,000,005,714,57
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 45,63%5,381,6310,880,7517,631,130,255,005,00
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 49,83%5,001,337,672,1721,501,670,174,836,17
SC Heerenveen SC Heerenveen 50,43%4,860,868,141,1419,711,860,144,864,71
Excelsior Excelsior 43,33%4,672,339,671,3319,000,830,004,833,33
FC Groningen FC Groningen 48,71%4,291,867,431,0021,571,000,146,294,00
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 43,75%3,882,0010,751,8822,001,500,003,754,50
Feedback