Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Oddset virker helt ude af proportioner
WTA - Lausanne - grus
Chance (1-2):
67-33%
Betvalue: 123,75%
Spilbar ned til odds:
3,03
Rigtig/forkert:
2-1

- Waltert er tilbage på kurs efter nogle tørre måneder. En god FO og Wimbledon kampagne, og spillede 2 fine kamp i Rumænien sidst.
- Bogdan kunne i realiteten allerede været røget mod Perrin i 2 runde. Hun er ikke en størrelse der bare topper hver uge, og en varm og kold lang uge i Rumænien + hendes voldsomme Wimbledon kan sætte sine begrænsninger for hende.
- Bolden virker klart til at være i Bogdan’s hænder. Waltert kan dog godt komme hårdt på dette niveau, og så er hun før set løfte sig når det er hjemme i Schweiz.
- Bogdan har lige vundet samme dyst klart og må komme med enorm selvtillid.
- Selvom der har været klare forbedringer, så er det i egen serv Waltert har tabt mange kampe. Her er Bogdan som regel en solid størrelse.
- Bogdan har i min bog altid været en bedre spiller end ranglisten har fortalt. Hun har tidligere haft mentale tilbagefald, men er lige nu på toppen af hendes spil.
Oddsmarked
Marathonbet 3,64 (Lige slashet fra 4,05) - ComeOn 3,85 - Bet365 og Unibet familen 3,75 - DS 3,50 - Nordicbet 3,40. Har valgt højeste one set bookie da det giver mest mening her.
Så skal de på den igen, men føler at Bogdan får det langt svære denne gang, hvilket er lidt paradoksalt når man tænker på hvad oddset lukkede i sidst.
God kamp.
- Stort udvalg af sportsgrene
- Ofte fokus på Skandinavien/DK
- Stærk mobil platform
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.