18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Østrig - Østrig 2. Liga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten  16 10 2 4 31-15 +16 32 VUVVVV
2 BW Linz BW Linz  16 10 1 5 38-17 +21 31 VVVVVV
3 SV Horn SV Horn  16 9 3 4 21-17 +4 30 VVTUVT
4 Grazer AK Grazer AK  16 7 7 2 26-16 +10 28 UUVUVV
5 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC  16 7 6 3 23-16 +7 27 VUUTUV
6 First Vienna FC First Vienna FC  16 7 5 4 19-13 +6 26 VTTVUT
7 Amstetten Amstetten  16 7 4 5 27-24 +3 25 TTVUTT
8 SV Lafnitz SV Lafnitz  16 7 2 7 24-22 +2 23 VTTUTV
9 Admira Mödling Admira Mödling  16 6 3 7 24-26 -2 21 TVUTTT
10 Dornbirn Dornbirn  16 6 2 8 23-22 +1 20 TTVVTT
11 Sturm Graz II Sturm Graz II  16 5 3 8 23-27 -4 18 TVTTVT
12 FC Liefering FC Liefering  16 5 2 9 27-34 -7 17 TVVTTV
13 Rapid Wien II Rapid Wien II  16 4 5 7 23-33 -10 17 VTTVUV
14 Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr  16 4 4 8 20-32 -12 16 TTVTTV
15 Østrig Østrig  16 3 6 7 21-34 -13 15 UVTTUT
16 Kapfenberger SV Kapfenberger SV  16 2 3 11 16-38 -22 9 TUTVVT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 16 2,88 94% 69% 50% 31% 50% 13%
BW Linz BW Linz 16 3,44 100% 81% 63% 44% 31% 19%
SV Horn SV Horn 16 2,38 100% 75% 50% 13% 19% 19%
Grazer AK Grazer AK 16 2,63 88% 75% 38% 31% 38% 19%
Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC 16 2,44 81% 75% 56% 19% 25% 31%
First Vienna FC First Vienna FC 16 2,00 94% 63% 31% 13% 50% 31%
Amstetten Amstetten 16 3,19 100% 81% 63% 50% 19% 19%
SV Lafnitz SV Lafnitz 16 2,88 100% 81% 56% 25% 25% 25%
Admira Mödling Admira Mödling 16 3,13 100% 81% 63% 31% 13% 13%
Dornbirn Dornbirn 16 2,81 94% 75% 50% 31% 25% 38%
Sturm Graz II Sturm Graz II 16 3,13 94% 81% 56% 38% 13% 25%
FC Liefering FC Liefering 16 3,81 100% 81% 75% 56% 13% 25%
Rapid Wien II Rapid Wien II 16 3,50 100% 81% 63% 50% 19% 19%
Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr 16 3,25 100% 94% 69% 38% 6% 19%
Østrig Østrig 16 3,44 94% 88% 63% 50% 19% 25%
Kapfenberger SV Kapfenberger SV 16 3,38 100% 81% 56% 44% 6% 31%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkFrisparkOffsideGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Sturm Graz II Sturm Graz II 51,63%6,7514,002,253,000,005,635,75
First Vienna FC First Vienna FC 50,13%5,8812,882,002,250,005,003,63
SV Horn SV Horn 52,63%5,8815,381,502,630,005,254,63
BW Linz BW Linz 52,13%5,7513,382,751,380,005,756,00
Østrig Østrig 55,00%5,6312,631,632,380,135,135,50
Grazer AK Grazer AK 53,63%5,3813,753,002,000,005,633,63
Amstetten Amstetten 48,63%5,139,252,632,000,005,754,38
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 49,50%5,1313,753,132,000,383,505,13
FC Liefering FC Liefering 54,13%5,0016,002,752,750,003,885,75
Kapfenberger SV Kapfenberger SV 42,38%5,0014,130,752,380,133,883,38
SV Lafnitz SV Lafnitz 51,38%4,6311,501,752,380,005,504,00
Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC 52,75%4,3816,002,502,500,135,633,63
Admira Mödling Admira Mödling 49,13%4,2511,381,381,880,004,133,88
Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr 51,13%4,2511,251,502,000,253,133,88
Dornbirn Dornbirn 49,00%3,7515,252,252,500,134,254,75
Rapid Wien II Rapid Wien II 53,38%3,7512,252,382,250,004,635,00
Feedback