18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Tyskland - 1. Bundesliga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bayern Munich Bayern Munich  23 16 4 3 67-32 +35 52 VVVUTV
2 RB Leipzig RB Leipzig  23 15 5 3 43-20 +23 50 TVVVVV
3 Wolfsburg Wolfsburg  23 12 9 2 37-19 +18 45 VVVUVV
4 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  23 11 9 3 46-32 +14 42 VVVVVT
5 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  23 12 3 8 48-31 +17 39 TVTUVV
6 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  22 10 7 5 40-24 +16 37 VTTVUU
7 Union Berlin 1-0Union Berlin  23 9 9 5 36-25 +11 36 TTUTUV
8 Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach  23 8 9 6 40-36 +4 33 VUTUTT
9 VfB Stuttgart VfB Stuttgart  23 8 8 7 44-36 +8 32 TVTUVV
10 Freiburg Freiburg  22 8 7 7 35-34 +1 31 UVTVUT
11 Hoffenheim 0-1Hoffenheim  23 7 5 11 36-40 -4 26 VVTTUV
12 Werder Bremen Werder Bremen  22 6 8 8 26-32 -6 26 TVUUTV
13 Augsburg Augsburg  22 6 5 11 22-35 -13 23 TVTTTU
14 FC Koeln FC Koeln  23 5 6 12 21-41 -20 21 TVVTTT
15 Hertha Berlin Hertha Berlin  23 4 6 13 26-42 -16 18 TTTUTT
16 Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld  22 5 3 14 18-41 -23 18 VTTUTT
17 Mainz 05 Mainz 05  22 4 5 13 23-43 -20 17 TVTVUV
18 Schalke 04 Schalke 04  23 1 6 16 16-61 -45 9 TUTUTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bayern Munich Bayern Munich 23 4,30 100% 91% 83% 61% 22% 0%
RB Leipzig RB Leipzig 23 2,74 96% 74% 57% 30% 48% 9%
Wolfsburg Wolfsburg 23 2,43 87% 78% 43% 17% 48% 17%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 23 3,39 100% 100% 65% 43% 13% 4%
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 23 3,43 100% 96% 74% 39% 35% 4%
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 22 2,91 91% 73% 55% 32% 23% 23%
Union Berlin Union Berlin 22 2,73 95% 77% 50% 36% 27% 14%
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 23 3,30 96% 83% 61% 43% 17% 9%
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 23 3,48 100% 87% 61% 48% 13% 13%
Freiburg Freiburg 22 3,14 95% 91% 64% 41% 18% 23%
Hoffenheim Hoffenheim 22 3,41 95% 86% 77% 55% 18% 18%
Werder Bremen Werder Bremen 22 2,64 95% 82% 36% 23% 18% 23%
Augsburg Augsburg 22 2,59 95% 82% 45% 32% 18% 32%
FC Koeln FC Koeln 23 2,70 91% 74% 57% 30% 13% 39%
Hertha Berlin Hertha Berlin 23 2,96 87% 78% 57% 35% 22% 39%
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 22 2,68 95% 68% 55% 23% 23% 41%
Mainz 05 Mainz 05 22 3,00 95% 77% 55% 45% 9% 36%
Schalke 04 Schalke 04 23 3,35 96% 91% 70% 48% 9% 52%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Bayern Munich Bayern Munich 61,91%8,361,649,451,8222,271,640,005,458,00
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 52,45%6,002,4513,272,1820,362,270,095,555,91
Hertha Berlin Hertha Berlin 56,64%5,451,1813,002,4521,271,910,004,825,18
Wolfsburg Wolfsburg 52,73%5,271,0012,642,3620,182,000,095,005,09
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 60,45%5,092,0911,092,1819,001,180,006,006,18
RB Leipzig RB Leipzig 58,33%5,001,9212,502,5818,831,580,007,586,33
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 52,18%5,000,8212,551,9118,911,910,005,825,18
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 52,42%4,831,6711,253,0019,081,750,085,005,00
Hoffenheim Hoffenheim 51,64%4,642,0913,911,5521,451,640,094,095,18
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 59,27%4,642,0014,362,5521,642,000,004,915,91
Freiburg Freiburg 50,00%4,501,5012,001,6720,751,420,005,255,25
Union Berlin Union Berlin 44,45%4,272,3612,362,0918,821,640,005,185,36
Mainz 05 Mainz 05 43,18%4,091,0914,821,8221,822,090,094,363,09
Schalke 04 Schalke 04 47,58%3,750,9212,422,4220,832,500,084,503,75
Werder Bremen Werder Bremen 47,36%3,550,9111,181,7323,551,910,004,734,00
FC Koeln FC Koeln 43,27%3,450,4514,181,5520,001,820,004,642,91
Augsburg Augsburg 42,58%3,421,5011,922,0018,002,330,174,672,92
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 42,55%2,641,5510,271,5517,911,360,004,002,82

Vinder-odds for 1. Bundesliga

Feedback