18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Tyskland - Tyskland Bundesliga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bayern München Bayern München  5 4 1 0 18-4 +14 13 VVVUV
2 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  5 4 1 0 17-6 +11 13 VVVUV
3 VfB Stuttgart VfB Stuttgart  5 4 0 1 17-7 +10 12 VTVVV
4 RB Leipzig RB Leipzig  5 4 0 1 14-4 +10 12 TVVVV
5 Hoffenheim Hoffenheim  5 4 0 1 12-6 +6 12 TVVVV
6 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  5 3 2 0 9-5 +4 11 VUUVV
7 Wolfsburg Wolfsburg  5 3 0 2 7-6 +1 9 VVTVT
8 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  5 1 4 0 4-3 +1 7 VUUUU
9 Freiburg Freiburg  5 2 1 2 5-10 -5 7 VVTTU
10 Union Berlin Union Berlin  5 2 0 3 9-9 0 6 VVTTT
11 Werder Bremen Werder Bremen  5 2 0 3 8-10 -2 6 TTVTV
12 Augsburg Augsburg  5 1 2 2 9-13 -4 5 UTUTV
13 FC Heidenheim FC Heidenheim  5 1 1 3 9-13 -4 4 TTUVT
14 Bochum Bochum  5 0 3 2 4-16 -12 3 TUUUT
15 Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach  5 0 2 3 8-13 -5 2 UTTUT
16 FC Köln FC Köln  5 0 1 4 4-9 -5 1 TTUTT
17 Darmstadt Darmstadt  5 0 1 4 6-16 -10 1 TTTUT
18 Mainz 05 Mainz 05  5 0 1 4 4-14 -10 1 TUTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bayern München Bayern München 5 4,40 100% 100% 100% 80% 40% 0%
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 5 4,60 100% 100% 100% 80% 20% 0%
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 5 4,80 100% 100% 100% 100% 40% 0%
RB Leipzig RB Leipzig 5 3,60 100% 80% 80% 40% 60% 0%
Hoffenheim Hoffenheim 5 3,60 100% 100% 80% 60% 20% 0%
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 5 2,80 100% 60% 40% 40% 40% 0%
Wolfsburg Wolfsburg 5 2,60 100% 80% 60% 20% 20% 20%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 5 1,40 80% 60% 0% 0% 40% 20%
Freiburg Freiburg 5 3,00 80% 60% 60% 40% 40% 40%
Union Berlin Union Berlin 5 3,60 100% 100% 80% 40% 0% 40%
Werder Bremen Werder Bremen 5 3,60 100% 80% 80% 60% 20% 40%
Augsburg Augsburg 5 4,40 100% 100% 100% 60% 0% 20%
FC Heidenheim FC Heidenheim 5 4,40 100% 100% 80% 80% 0% 20%
Bochum Bochum 5 4,00 100% 100% 60% 60% 0% 40%
Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach 5 4,20 100% 80% 80% 40% 0% 40%
FC Köln FC Köln 5 2,60 100% 80% 60% 20% 0% 20%
Darmstadt Darmstadt 5 4,40 100% 80% 80% 80% 0% 20%
Mainz 05 Mainz 05 5 3,60 100% 100% 80% 60% 0% 20%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
FC Heidenheim FC Heidenheim 40,00%10,002,0016,000,5019,501,000,007,007,00
FC Köln FC Köln 55,50%9,502,5011,004,5027,501,500,508,004,50
Bayern München Bayern München 57,00%8,331,339,331,6719,000,330,005,3310,00
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 59,33%7,335,0010,330,6726,672,330,003,333,67
Bochum Bochum 46,50%6,502,0017,003,0019,502,500,007,508,00
Union Berlin Union Berlin 46,67%5,672,3314,000,6726,671,670,334,004,67
Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach 39,00%5,671,009,000,6713,671,000,006,332,00
Freiburg Freiburg 47,50%5,501,0010,503,0017,002,000,506,505,50
Mainz 05 Mainz 05 40,00%5,501,5017,001,5017,002,000,003,505,00
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 59,67%5,002,0010,001,6716,671,670,004,0010,00
Augsburg Augsburg 49,00%4,672,3313,332,0018,001,670,334,674,67
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 55,33%4,672,337,001,3318,331,000,004,678,67
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 65,67%4,671,3310,001,3317,671,330,006,334,67
Darmstadt Darmstadt 55,50%4,502,0013,502,0017,001,500,507,007,00
Hoffenheim Hoffenheim 47,00%3,500,0010,503,5017,501,000,004,004,00
Werder Bremen Werder Bremen 40,33%3,333,0018,001,6714,332,000,005,334,33
RB Leipzig RB Leipzig 55,50%2,500,5013,503,0017,500,500,003,508,50
Wolfsburg Wolfsburg 49,50%2,001,508,502,5022,002,000,005,005,50

Spiller for Tyskland Bundesliga

Feedback