18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Tyskland - 1. Bundesliga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bayern Munich Bayern Munich  32 23 5 4 92-40 +52 74 VUVVTV
2 RB Leipzig RB Leipzig  32 19 7 6 57-28 +29 64 TVUTVT
3 Wolfsburg Wolfsburg  32 17 9 6 57-32 +25 60 VTTVTV
4 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  32 18 4 10 69-44 +25 58 TVVVVV
5 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  32 15 12 5 63-48 +15 57 VVTVTU
6 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  32 14 9 9 51-35 +16 51 VUVTVU
7 Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach  32 12 10 10 59-52 +7 46 VUVTVT
8 Union Berlin Union Berlin  32 11 13 8 47-41 +6 46 UUVTVT
9 Freiburg Freiburg  32 12 8 12 49-47 +2 44 TTVUTV
10 VfB Stuttgart VfB Stuttgart  32 11 9 12 54-52 +2 42 VTTTTV
11 Hoffenheim Hoffenheim  32 10 9 13 49-52 -3 39 TUUVUV
12 Mainz 05 Mainz 05  32 9 9 14 35-51 -16 36 UVVVUU
13 Augsburg Augsburg  32 9 6 17 32-49 -17 33 VTUTTT
14 Hertha Berlin Hertha Berlin  31 7 10 14 38-49 -11 31 VUUUVU
15 Werder Bremen Werder Bremen  32 7 10 15 34-51 -17 31 TTTTTU
16 Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld  32 8 7 17 23-51 -28 31 UVUVTU
17 FC Koeln FC Koeln  32 7 8 17 33-60 -27 29 TTTVVT
18 Schalke 04 Schalke 04  31 2 7 22 20-80 -60 13 TTVTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bayern Munich Bayern Munich 32 4,13 100% 91% 78% 59% 28% 0%
RB Leipzig RB Leipzig 32 2,66 94% 72% 53% 28% 47% 13%
Wolfsburg Wolfsburg 32 2,78 91% 81% 53% 25% 44% 16%
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 32 3,53 100% 97% 72% 44% 34% 3%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 32 3,47 100% 100% 63% 44% 13% 6%
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 32 2,69 88% 72% 56% 25% 28% 28%
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 32 3,47 97% 84% 69% 50% 22% 13%
Union Berlin Union Berlin 32 2,75 94% 81% 50% 31% 22% 19%
Freiburg Freiburg 32 3,00 97% 88% 63% 34% 19% 28%
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 32 3,31 100% 88% 59% 44% 16% 16%
Hoffenheim Hoffenheim 32 3,16 91% 84% 69% 44% 19% 22%
Mainz 05 Mainz 05 32 2,69 94% 72% 47% 34% 16% 31%
Augsburg Augsburg 32 2,53 94% 78% 47% 28% 19% 34%
Hertha Berlin Hertha Berlin 31 2,81 87% 81% 55% 29% 26% 35%
Werder Bremen Werder Bremen 32 2,66 94% 78% 41% 28% 19% 25%
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 32 2,31 88% 59% 44% 19% 31% 47%
FC Koeln FC Koeln 32 2,91 94% 78% 63% 34% 9% 34%
Schalke 04 Schalke 04 31 3,23 94% 84% 68% 45% 13% 55%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Bayern Munich Bayern Munich 60,13%7,441,698,941,8120,811,380,137,007,88
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 54,38%6,192,6312,942,0619,502,250,065,385,63
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 59,94%5,692,2510,252,5618,251,190,006,946,19
Hertha Berlin Hertha Berlin 54,81%5,561,3112,692,2521,132,000,004,885,69
Wolfsburg Wolfsburg 53,00%5,381,1912,752,5020,941,750,065,505,19
RB Leipzig RB Leipzig 58,31%5,381,5013,133,0019,811,630,007,316,19
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 59,13%5,062,0013,812,1320,061,810,005,565,69
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 51,31%4,751,3810,882,8818,561,560,065,445,44
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 52,81%4,631,5012,381,5620,311,810,005,814,81
Union Berlin Union Berlin 46,00%4,561,7512,752,6920,561,500,004,565,06
Hoffenheim Hoffenheim 52,31%4,381,8113,501,3820,811,560,064,505,13
Freiburg Freiburg 50,38%4,191,5012,191,6920,881,750,004,945,31
Werder Bremen Werder Bremen 47,19%3,810,9410,811,8123,311,810,065,133,88
Mainz 05 Mainz 05 45,63%3,750,8815,691,6923,382,130,064,064,00
FC Koeln FC Koeln 46,13%3,561,3113,191,6320,001,810,005,442,94
Augsburg Augsburg 43,13%3,561,3811,441,9418,442,190,134,383,00
Schalke 04 Schalke 04 46,40%3,530,7311,872,4720,202,200,074,133,33
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 42,38%3,131,3810,251,5619,811,500,064,313,31
Feedback