18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Tyskland - 1. Bundesliga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bayern Munich Bayern Munich  8 6 1 1 28-12 +16 19 VVVVVU
2 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  8 6 0 2 20-7 +13 18 VVVVTV
3 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  8 5 3 0 16-9 +7 18 UVVVVV
4 RB Leipzig RB Leipzig  8 5 2 1 16-5 +11 17 VVVTVU
5 Union Berlin Union Berlin  8 4 3 1 18-8 +10 15 VUUVVV
6 Wolfsburg Wolfsburg  8 3 5 0 9-5 +4 14 UUVUVV
7 Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach  8 3 3 2 13-13 0 12 VUVVTU
8 VfB Stuttgart VfB Stuttgart  8 2 5 1 16-12 +4 11 UVUUUU
9 Werder Bremen Werder Bremen  8 2 5 1 10-10 0 11 VUUUUU
10 Augsburg Augsburg  8 3 2 3 10-11 -1 11 UTTVTU
11 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  8 2 5 1 11-13 -2 11 VUTUUU
12 Hoffenheim Hoffenheim  8 2 2 4 14-15 -1 8 TTUTTU
13 Hertha Berlin Hertha Berlin  8 2 1 5 15-18 -3 7 TTTUVT
14 Freiburg Freiburg  8 1 3 4 9-19 -10 6 TUUTTT
15 Mainz 05 Mainz 05  8 1 1 6 10-21 -11 4 TTTTUV
16 Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld  8 1 1 6 5-17 -12 4 TTTTTT
17 FC Koeln FC Koeln  8 0 3 5 8-14 -6 3 TUUTUT
18 Schalke 04 Schalke 04  8 0 3 5 5-24 -19 3 TUTUUT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bayern Munich Bayern Munich 8 5,00 100% 100% 88% 75% 25% 0%
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 8 3,38 100% 88% 63% 38% 63% 13%
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 8 3,13 88% 75% 50% 38% 25% 13%
RB Leipzig RB Leipzig 8 2,63 100% 88% 50% 25% 38% 13%
Union Berlin Union Berlin 8 3,25 100% 100% 63% 50% 25% 0%
Wolfsburg Wolfsburg 8 1,75 75% 75% 25% 0% 38% 25%
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 8 3,25 100% 88% 50% 38% 13% 13%
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 8 3,50 100% 100% 50% 50% 13% 0%
Werder Bremen Werder Bremen 8 2,50 100% 88% 25% 25% 13% 0%
Augsburg Augsburg 8 2,63 88% 88% 50% 38% 25% 38%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 8 3,00 100% 100% 50% 38% 0% 13%
Hoffenheim Hoffenheim 8 3,63 100% 88% 75% 50% 0% 13%
Hertha Berlin Hertha Berlin 8 4,13 100% 100% 75% 50% 13% 13%
Freiburg Freiburg 8 3,50 100% 100% 63% 50% 0% 25%
Mainz 05 Mainz 05 8 3,88 100% 88% 88% 88% 0% 25%
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 8 2,75 100% 75% 50% 25% 13% 38%
FC Koeln FC Koeln 8 2,75 100% 88% 50% 25% 0% 13%
Schalke 04 Schalke 04 8 3,63 100% 100% 63% 50% 0% 50%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Bayern Munich Bayern Munich 63,25%8,001,5011,502,2522,252,000,007,258,00
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 55,75%7,252,0013,753,7519,502,000,006,255,75
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 53,00%6,750,5011,500,7520,002,250,006,505,00
Freiburg Freiburg 56,25%6,500,509,002,2520,251,250,006,255,25
RB Leipzig RB Leipzig 63,00%6,251,2510,752,0017,251,250,009,757,75
Wolfsburg Wolfsburg 51,25%5,750,5012,003,2519,751,000,004,755,25
Schalke 04 Schalke 04 51,50%5,500,2512,253,7521,002,750,254,004,50
Hertha Berlin Hertha Berlin 54,25%5,501,0011,751,5023,752,250,005,754,50
Union Berlin Union Berlin 52,50%5,252,0011,752,7521,501,000,004,006,50
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 61,00%4,331,3315,003,3324,002,000,005,005,67
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 52,75%4,001,7511,254,5019,001,500,005,254,50
Mainz 05 Mainz 05 41,75%4,002,0014,751,7519,752,500,253,504,00
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 57,75%3,754,009,501,7521,251,000,006,756,25
Augsburg Augsburg 40,00%3,502,0010,003,2516,252,750,003,003,25
FC Koeln FC Koeln 41,60%3,400,6014,001,4017,602,200,004,804,00
Hoffenheim Hoffenheim 45,50%3,251,7515,000,7520,002,000,254,006,00
Werder Bremen Werder Bremen 48,75%2,751,5013,252,2526,002,000,006,003,50
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 37,00%2,501,509,001,7519,751,250,002,253,00

Vinder-odds for 1. Bundesliga

Feedback