18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Tyskland - 1. Bundesliga

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Bayern Munich Bayern Munich  5 4 1 0 20-4 +16 13 UVVVV
2 Wolfsburg Wolfsburg  5 4 1 0 7-2 +5 13 VVVVU
3 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  5 4 0 1 17-11 +6 12 VTVVV
4 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  5 3 1 1 15-7 +8 10 UVVTV
5 Mainz 05 Mainz 05  5 3 1 1 6-2 +4 10 VTVVU
6 Freiburg Freiburg  5 2 3 0 6-4 +2 9 UVVUU
7 FC Koeln FC Koeln  5 2 2 1 9-7 +2 8 VTVUU
8 Union Berlin Union Berlin  5 1 3 1 7-8 -1 6 UUVUT
9 Hertha Berlin Hertha Berlin  5 2 0 3 7-12 -5 6 TTTVV
10 Hoffenheim Hoffenheim  5 1 2 2 8-7 +1 5 VUTTU
11 Augsburg Augsburg  5 1 2 2 2-8 -6 5 TUTUV
12 RB Leipzig RB Leipzig  5 1 1 3 6-7 -1 4 TVTTU
13 Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld  5 0 4 1 3-5 -2 4 UUUTU
14 VfB Stuttgart VfB Stuttgart  5 1 1 3 9-12 -3 4 VTTUT
15 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  5 0 4 1 5-8 -3 4 TUUUU
16 Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach  5 1 1 3 5-9 -4 4 UTTVT
17 Bochum Bochum  5 1 0 4 4-13 -9 3 TVTTT
18 Greuther Fuerth Greuther Fuerth  5 0 1 4 3-13 -10 1 TUTTT
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Bayern Munich Bayern Munich 5 4,80 100% 100% 80% 80% 40% 0%
Wolfsburg Wolfsburg 5 1,80 100% 60% 20% 0% 60% 0%
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 5 5,60 100% 100% 100% 80% 0% 0%
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 5 4,40 100% 100% 80% 80% 20% 0%
Mainz 05 Mainz 05 5 1,60 80% 60% 20% 0% 80% 40%
Freiburg Freiburg 5 2,00 60% 60% 40% 20% 40% 40%
FC Koeln FC Koeln 5 3,20 100% 100% 60% 40% 0% 0%
Union Berlin Union Berlin 5 3,00 80% 80% 60% 40% 20% 20%
Hertha Berlin Hertha Berlin 5 3,80 100% 100% 100% 60% 0% 20%
Hoffenheim Hoffenheim 5 3,00 80% 80% 60% 60% 40% 40%
Augsburg Augsburg 5 2,00 60% 40% 40% 40% 60% 60%
RB Leipzig RB Leipzig 5 2,60 100% 60% 40% 40% 20% 40%
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 5 1,60 60% 60% 20% 20% 40% 40%
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 5 4,20 100% 100% 80% 80% 0% 20%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 5 2,60 80% 80% 20% 20% 20% 20%
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 5 2,80 100% 80% 60% 40% 0% 40%
Bochum Bochum 5 3,40 100% 80% 60% 40% 20% 40%
Greuther Fuerth Greuther Fuerth 5 3,20 100% 100% 60% 20% 0% 40%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkKontra-angrebFrisparkOffsideIndkastGule kortRøde kortSkud forbi målSkud på mål
Hertha Berlin Hertha Berlin 48,00%6,501,0012,000,5019,501,000,005,004,00
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 62,00%6,330,0011,001,6719,671,330,005,6710,33
Wolfsburg Wolfsburg 54,67%6,330,6712,003,0021,332,000,006,676,00
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 59,00%6,001,0011,501,5030,502,000,007,004,50
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 46,50%5,503,0010,002,5013,504,000,005,005,00
Mainz 05 Mainz 05 45,33%5,332,3316,332,6719,331,670,003,675,00
Hoffenheim Hoffenheim 61,50%5,000,0012,502,0025,501,500,004,001,50
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 60,00%4,671,338,332,6720,001,330,006,008,33
Bochum Bochum 55,00%4,500,5012,001,0023,002,000,005,505,00
FC Koeln FC Koeln 58,33%4,331,6713,672,6731,333,000,007,675,33
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld 44,67%4,330,3313,671,3325,671,670,005,004,33
Bayern Munich Bayern Munich 59,00%4,331,677,670,3321,670,670,006,338,67
RB Leipzig RB Leipzig 52,50%4,000,509,502,0014,500,000,008,007,50
Greuther Fuerth Greuther Fuerth 48,50%4,000,5014,503,0022,503,000,007,504,00
Augsburg Augsburg 41,67%4,001,3311,332,3322,000,670,005,672,00
Union Berlin Union Berlin 39,67%3,671,3313,001,0020,671,000,004,004,33
Borussia Moenchengladbach Borussia Moenchengladbach 52,00%3,002,508,502,5015,501,500,006,004,00
Freiburg Freiburg 38,50%2,000,0014,002,5015,001,500,004,003,00

Vinder-odds for 1. Bundesliga

Feedback