18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Premier League-debat: Landsholdspause bryder igen rytmen

2 kommentarer
112 Visninger
Her er min runde 2 på de spil jeg mener indeholder værdi:

Bournemouth v Soton: Bournemouth vinder til 0 @ Odds 4.05 hos nordicbet
Bournemouth har set solide ud på det seneste, og Southampton uskarpe ud foran mål. Southampton kommer ifølge statistikkerne til chancer, men de er utroligt ringe til at udnytte dem. En kamp, hvor jeg forventer at Southampton forsøger at stå kompakt og spille fysisk. Det rene 1-tal kan også anbefales.

Man City v Burnley: City vinder med under 3.5 mål @ Odds 2.55
Jeg forventer at Burnley pakker sig til dette opgør og ikke selv er super skarpe. Mange spillere har været i aktion i midtugen og Aguero har det med at blive taget ud efter 65 minutter. City har i snit scoret 3.25 på hjemmebane. Det bliver formentlig en belejring og senest førte det kun til en 2-0 sejr mod Brighton I 5-0 sejren ude mod Cardiff klikkede ALT - Sådan har det dog ikke set ud i alle kampe for City endnu. Man har således vundet over Fulham 3-0, og Newcastle 2-1. Kevin De Bruyne og Mendy er tilbage og det kan dog måske give City lidt mere kolorit offensivt.

Wolves v Watford: Over 2.5 mål @ 2.12
Uddybning kan ses her:
https://www.betxpert.com/tips/…

Jeg forventer et mindre defensivt kollaps af Watford - Cathcart som skal holde styr på midterforsvaret har set særdeles sløj ud på det seneste. På de andre 3 pladser ved siden af ham findes nye spillere, der skal sammentømres. Samtidig spiller Watford direkte på kontra. Wolves er dog fornuftige til at lukke ned defensivt. Alternativt kan der måske også være værdi i Hjemmehold over 2.5 @ 4.2

Huddersfield v Liverpool: Liverpool til at vinde 1-0 eller 2-0 @ odds 3.1 hos Nordicbet
Der er tvivl om Salah og Mané, og Huddersfield har det svært ved at score. Det kan ligne en ny Crystal Palace kamp, hvor der bliver forsøgt hårdt, men hvor Huddersfield absorberer det meste og Liverpool på samme tid lukker af bagude.

Everton v Crystal Palace: Begge hold til at score @ 1.85
Matchuppet mellem Jonjoe Kenny og Zaha ser farligt ud for Everton - På samme tid vil form-spilleren Davies formentlig skulle hjælpe til mod Zaha når han tar løb ind og ud af banen og han er ikke nogen oprydder. Everton har på samme tid godt gang i offensiven, hvor Gylfi er blevet omdrejningspunkt og senest suppleret rigtig godt af nyindkøbet Bernard.

Arsenal v Leicester: Arsenal -1.25 @ 2.10 hos Bethard
Leicester spillede senest mod Everton en kamp, der gik meget frem og tilbage fordi man var så usikre i de simple afleveringer bl.a midt på banen. Arsenals Lacazette ser godt skarp ud, og jeg tror at Leicester vil kunne blive straffet af et pasningsstærkt mandskab.


.. Af andre kampe jeg ikke har fundet værdi på endnu hælder jeg til disse:
Chelsea v Man Utd: Afventer markederne
Cardiff v Fulham: Begge hold til at score
Newcastle v Brighton: Begge hold til at score @ 2.05
West Ham v Tottenham: 2 @ 1.86

2 Kommentar

Tilføj kommentar