18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Baník Sokolov - Chrudim: Dobbeltchance: X2

8 Visninger
OPDATERING, FREDAG MIDDAG, 1 DAG FØR KICK-OFF:
Henover de seneste dage er oddset på hjemmeholdet faldet ret drastisk, mens oddset på Chrudim omvendt er steget tilsvarende. Spillet kan nu fås til ikke mindre end 2.50 hos Bet365. Asian handicap begynder også at se interessant ud, hvis de tjekkiske bookies' linje på odds 2.00 for Chrudim +1 også overtages af de internationale spiludbydere, når vi nærmere os kampstart.

Chrudims træner understreger i klubbens kampoptakt de 3 karantæner nævnt i analysen. Han siger intet Reznicek, men omtaler dog, hvordan truppen efterhånden generelt er mærkede af det hårde kampprogram. Han er ikke afvisende overfor, at man vil bruge de sidste to kampe til at afprøve nye spillemæssige tiltag frem mod næste sæson. Ej heller udelukker han, at reserverne såvel som et par unge talenter kan få spilletid. Ikke desto mindre understreger han også, at sæsonen endnu ikke er overstået for Chrudims vedkommende, og at man vil slås for at forbedre sin placering i tabellen så meget som muligt.

Disse udmeldinger, men ikke mindst markedsudviklingen er selvfølgelig bekymrende i forhold til den CV, jeg oprindeligt har sat for spilforslaget. Når dét så er sagt, finder jeg, at favoritværdigheden tildelt Sokolov er helt hen i hegnet. Hvis der ikke allerede var værdi i at se udeholdets vej - hvilket jeg da ærligt skal indrømme, at jeg selv kan blive i tvivl om, efter markedet sådan har rykket sig - så er der i hvert fald nu.
Denne tråd er relateret til Sokolov - MFK Chrudim

Tilføj kommentar