Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 52-25-23%
- Betvalue
- 3111,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,92
- Rigtig/forkert
Wrexham er rigtig godt spillende for tiden, og har i lørdagens kamp muligheden for at komme 11 point foran Fleetwood, og dermed næsten sikre sig en play-off plads med kun 9 kampe tilbage. R&D har spillet 3 kampe mindre end Kidderminister der pt. indtager den sidste play-off plads, men er også 8 point efter.
Wrexham er inde i en god udvikling. Dean Saunders har fået holdet spillet sammen, der er nye ejere og dermed nye penge på vej ind i klubben, og alt ånder fryd og gammen.
R&D er altid farlige, og scorer ofte mange mål. Klubben har i mange år haft en god spilletrup og klarer sig altid hæderligt, dog med store udfald i løbet af sæsonen.
En lille sjovt statistik er at hvis man tager resultaterne ud fra august og september, ville Wrexham rent faktisk ligge nummer 1 foran millionærerne fra Crawley. Wrexham har spillet rigtig fint, og lavet gode resultater på det seneste.
FORM:
Wrexham har vundet 6 af de sidste 10 kampe, og med undtagelse af vanvidskampen mod Gateshead er de ubesejret på hjemmebane siden 9. oktober 2010.
R&D har spillet 7 af de sidste 8 kampe på hjemmebane, og mon ikke de er ved at være lidt for vant til at spille i hjemlige omgivelser. R&D er ikke skidt kørende. De har vundet 5 af de sidste 10 kampe og kun tabt en af de sidste 10. Men kun en af de 10 sidste kampe har været mod et hold fra den bedste halvdel af rækken, og ja, den tabte de.
INDBYRDES:
Wrexham 4 sejre, 14 mål, 4 uafgjorte, R&D 2 sejre, 10 mål.
TRUPNYT:
Wrexham: Midtbane Jay Harris (fast) har karantæne.
R&D: Aaron O'Connor (anfører), Curtis Osano (forsvar) er tvivlsomme, mens Sam Smith (angriber) er ude resten af sæsonen.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar