Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 90%
- Betvalue
- 4126,9%
- Spilbar ned til odds
- 1,11
- Rigtig/forkert
Hej gutter som sagt igår kommer vi fremover til at køre med stjernebedømmelser i analyserne så jeg også kan finde overskud til at poste de mange tips der kommer nu her hvor vejret bliver bedre.
Dagens første spil:
14.45, Sedgefield, STREAMTWON/GLACED OVER til at vinde. Odds for vind: 1.62/12.00. Halvgardering: 1.43 - kommission = 1.41.
Selvom jeg er imod 10+ hestes løb, har jeg alligevel taget dette 11-hestes løb med, som jeg har skrevet i min bog, så er det 2 heste mod 9 æsler der løber her! Spøj til side, lad os håbe det bliver sådan, analysen:
STREAMTOWN/GLACED OVER: +++- / +++
STREAMTOWN/GLACED OVER i forhold til de andre: ++++-
Begges form i forhold til de andre: +++ (Glaced Over trækker lidt ned)
Begges trænere i forhold til de andres: +++
Begges jockey i forhold til de andre: ++++
Begges rating i forhold til de andre: +++++ (Det jeg mente med heste mod æsler!)
Begges hurtighed i forhold til de andre: ++++ (Også noget af det jeg mente med heste mod æsler!)
Ser fint ud på papiret, kom så i to!
Note: Streamtown er vant til lange tunge løb med noget flere heste i, hvor den på formen er den eneste der bare har gjort det helt fint og været med i nogle placeringer. Nærmeste er Lady Ida som også er med. Resten har knap nok gennemført løbene. Dog har vores hest Glaced Over nogle fine stats og derfor er den foretrukket frem for Lady Ida. Jeg tror dog at Streamtown snupper dette løb!
Pøj pøj.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar