Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vil Fernandes få muligheder mod rivalerne?
I dette Der er lagt op til et spændende Manchester derby, og jeg tror på at Bruno Fernandes også vil lege med, hvilket han har gjort et par gange før.
- Chance (Over-Under)
- 55-45%
- Betvalue
- 2107,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
- Bruno Fernandes har et snit på 2,7 skud pr. kamp og heraf rammer 0,6 af hans skud målet i PL. Derudover så går Bruno Fernandes ind til dette opgør med tre mål i hans seneste seks PL kampe. Så han bør have mod på mere.
- Man. Utd. har fået en ny manager i Amorim, og han vil holde i bolden og spille med de store hold. Det vidste han i Sporting, og det forventer jeg også han vil gøre i Man. Utd. så jeg tror ikke vi kommer til at se et Man. Utd. pakke sig eller stille sig lavt. De vil presse højt og ligge højt til tider, og det kan give Fernandes gode muligheder.
- Bruno Fernandes tager både straffespark og frispark fra farlige positioner.
- Man. City kæmpe med tingene lige i øjeblikket, og det kan give Man. Utd og Bruno Fernandes mod på at angribe.
- Man. City har mange folk ude i den defensive afdeling (se holdinfo).
- Bruno Fernandes skal også yde et stort arbejde defensivt, hvilket kan gøre det svære for ham at komme op og blive farlig i den anden ende.
- Kigger man på Bruno Fernandes stats under Amorim, så er han ikke så udødelig mere ift. at blive skiftet ud. Han snitter generelt 84 min. pr. kamp, og i de seneste fem PL kampe er han blevet skiftet ud i det 76. 90. 66. 90. og 90. min.
- Man. City er stadig et rigtig godt organiseret mandskab, og i PL har de blot tilladt 9 skud imod sig pr. kamp hvoraf 3,60 ender på mål.
- Det har været meget op og ned for Man. Utd. i denne sæson, og jeg kan være lidt bekymret for det udtryk de kommer med i dette opgør. Jeg kunne sagtens forestille mig at det var et mere defensivt udtryk, og hvor de vil spille med meget lav risiko, og det kan give få skud.
Oddset på at Bruno Fernandes har fået et nyk op ift. oddset på at han får et skud på mål, så i dag kan man få 1,95 hos unibet, som jeg er gået på med dette spil.
Holdene:
Manchester City: Stones, Ake, Akanji, Bobb, Lewis og ikke mindst Rodri er alle ude af dette opgør.
Ederson; Walker, Dias, Simpson-Pusey, Gvardiol; De Bruyne, Kovacic; Silva, Foden, Nunes; Haaland
Manchester United: Shaw og Evans er begge ude af dette opgør.
Onana; Mazraoui, De Ligt, Martinez; Diallo, Ugarte, Mainoo, Dalot; Fernandes, Garnacho; Højlund
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar