Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 28-29-43%
- Betvalue
- 2107,7%
- Spilbar ned til odds
- 1,65
- Rigtig/forkert
Spillet:
Asian 0 betyder, at man får indskuddet retur, hvis kampen ender uafgjort.
I dette tilfælde betyder det, at vi vinder oddset, hvis Barrow vinder. Ender kampen uafgjort får vi pengene igen, mens pengene er tabt, hvis Histon sejrer.
Histon sluttede som nummer 18 i sidste sæson (hjemme: 6-9-7 24-28)
De gode gamle dage savner de nok i Histon, der ligger nær Cambridge. For et par sæsoner siden legede holdet med i oprykningskampen og havde stor succes i FA Cuppen, men det har elendig ledelse fået sat en stopper for. På trods af at klubben blot praktiserer deltidsprofessionalisme er der kommet et gigantisk hul i klubkassen. En del skyldes helt sikkert, at klubben lider under meget svage tilskuertal. Selv da det gik godt kunne man ikke samle meget over 11-1200 på lægterne og i sidste sæson røg man næsten ned på det halve. Conference League klubber er ekstremt følsomme over for svigtende tilskuerindtægter og det betaler Histon prisen for.
Over de sidste par år har klubben mistet både sin legendariske manager og stort set samtlige profiler på holdet, der nu er meget udvandet. Hele trupsituationen er svær at hitte hoved og hale i, men det ser ud til, at der kun er fire tilbage fra sidste sæson. Til gengæld er en del lotto kuponer hentet ind og det er aldrig en sikker situation.
Det positive er, at mange folk har en masse gåpåmod og mange gerne vil bevise sig, men overordnet roder det i Histon og truppen er usammenspillet.
Trupnyt/status:
Følger.
Formen:
Tabte senest til Dag&Reds reserver med 2-0 i en træningskamp.
Barrow sluttede som nummer 15 i sidste sæson (ude: 6-4-12 23-28)
Lille Barrow er bestemt ikke en klub, der klinger af særligt meget – ej heller i Conference League sammenhæng, men klubben har formået at holde sig i den femtebedste række og uden hastværk har man bygge både klub og trup op. Man var i store problemer i sidste sæson, men satte pludselig ind med en sejrsstime, der definitivt sendte klubben ud af nedrykningskampen. Man vandt tilmed FA Trophy på Wembley, hvilket var en kæmpe triumf.
Trupmæssigt ser man stadig lidt tynde ud i bredden, men så længe man er skadefri, har Barrow et hold, der ikke bør ryge ned i bundkampen igen. I bedste fald kan man ende i top 10 ellers ligner det i hvert fald en sæson, hvor nedrykningsspøgelset aldrig gemmer sig i skabet.
Man har en ganske spændende trup, hvor det virker som et scoop, at man har lejet Skotlands U21 målmand Alan Martin i Leeds. En spiller som Nick Chadwick, der har spillet Premier League er også en mand, der kan blive en vigtig profil.
Åbningskampe er altid svære at spå om, og Barrow skal stadig bevise, at man ikke er et typisk bundhold, men meget taler for Barrow i denne kamp. Histon har dog altid været kendt for et fightergen, så intet bliver foræret.
Asian 0 med pengene igen ved uafgjort virker som et fornuftigt spil.
Trupnyt/status:
Følger. Man har dog netop sikret sig en god venstre back og en spændende central forsvarer.
Formen:
Slog senest Boltons reserver med 2-1.
Indbyrdes:
24/04-2010 Histon Barrow Conference 2-2
29/03-2010 Barrow Histon Conference 0-0
10/03-2009 Barrow Histon Conference 1-0
24/02-2009 Histon Barrow Conference 2-0
I seneste møde fik Histon heldigt 2-2 på et selvmål i overtiden.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar