Spiltip af Sputnik
den
2 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
ESC 2017 til Kiev
- Chance
- 64%
- Betvalue
- 2106,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,56
- Rigtig/forkert
Betting tip
Derfor skal du spille den:
- Kiev har arenaen hvor ESC kan afholdes, mens de andre kandidaters bud baserer sig på at et stadion skal have et overdækket tag bygget ligesom med Parken i 2001.
- Infrastrukturen er langt bedre i Kiev end i de andre byer.
- Kiev går også planer om at smide et overdækket tag på Olimpiyskiy Stadion, og dermed afholde et større show end det vi afholdt i Parken i 2001.
- Med Palace of Sports, har Kiev arenaen som er afprøvet til både med ESC i 2005 og JESC i 2009.
- Som regel afholdes ESC i landets hovedstad. Siden år 2000, har kun Düsseldorf og Malmö været værter af ikke hovedstader.
Det skal du være opmærksom på:
- Ukraine er et uroplaget land, som kunne få arrangementet flyttet længere vest på til Liev.
- At man fra ukrainsk side måske ønsker at vise en anden by frem, i stedet for Kiev som allerede har afholdt ESC i 2005 og JESC i 2009.
- Hvis en af de andre kandidatbyer skynder sig at smide et tag på et stadion, så har de har de større tilskuere faciliteter end Kiev.
Oddset: er desværre noget at falde en del, men jeg finder stadigvæk værdi i spillet. Findes under specialspil - Eurovision 2017 på Betfair Sportbook.
Bemærk: Indsats på 750 kr er blevet accepteret.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar