18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Blackburn - Liverpool: 1

3,75Bet365
Spiltip af MortenRF den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
28-25-47%
Betvalue
1105%
Spilbar ned til odds
3,57
Rigtig/forkert
Læs Bet365-anmeldelse
Betting tip

Blackburn tager imod Liverpool FC. Liverpool har været inde i en rigtig kedelig stime med kun 1 point de sidste 4 kampe, og selvom Blackburn heller ikke har været prangende så er det ved at være sidste udkald for Rovers hvis de gerne vil spille Premier League næste sæson. Og "heldigt" for dem er at Liverpool har en FA Cup semifinale i vente i weekenden, så det forventes at der bliver sparet på lidt positioner og nogle af de unge kræfter får chancen fra start.

 

Blackburn kæmper med næb og klør i den nederste del af Premier League for overlevelse, og ligger pt. a point med Q.P.R som ligger på den anden side af stregen pga. bedre målscore. Blackburn har dog et godt hold synes jeg og jeg tror skam heller ikke at det bliver dem som ryger en tur ned i Championship. Men det kræver dog 3 point i kampen mod Liverpool til aften.

 

Hjemme på Ewood Park er det da også der de har hentet de fleste af deres point. 5 af deres 7 sejre for sæsonen er kommet på eget græs (5-1-10 : 22/29). Men her skal Rovers udnytte Liverpools fokus på FA Cuppen (selvom Dalglish har været ude og sige andet), da de gerne vil hente 2 trofæer på en sæson.

 

Trupnyt Blackburn:

Anthony Modeste (angriber/fast-rot) er ude af opgøret efter at have set rødt i deres sidste kamp imod West Bromwich, og de må undvære låne-angriberen de næste 3 kampe. Martin Olsson (forsvar-fast) er tvivlsom til opgøret efter at have fået en skulderskade i samme kamp, men kunne dog klare resten af kampen - Han er dog med i kamptruppen til kampen, men om han starter inde er der sat spørgsmålstegn ved. Michel Salgado (forsvar) og Vince Grella (midtbane) er fortsat ude med deres langtids skader.

 

Steve Keans udvalgte:

Blackburn (from): Robinson, Orr, Dann, Hanley, Martin Olsson, Lowe, Nzonzi, Pedersen, Hoilett, Dunn, Yakubu, Kean, Bunn, Givet, Formica, Petrovic, Rochina, Marcus Olsson, Goodwillie, Vukcevic, Henley.

 

Liverpool er kommet ind i en rigtig rigtig kedelig stime. Dels har forsvaret sejlet i manglen på Daniel Agger & Glen Johnson samtidig med at angrebet er alt alt for ineffektivt trods massivt spilovertag de seneste kampe. Der er noget galt i truppen, og der var da også tydelige frustrationer i seneste kamp imod Aston Villa hvor de, trods spilovertaget, måtte tage til takke med 1 point hjemme på Anfield.

 

Liverpool er også til at snakke med når det gælder udebaner. Kun 6 gange i sæsonen er Dalglish tropper taget hjem med alle 3 point og har lidt hele 9 nederlag (6-1-9 : 17-21). Det er ikke godt nok for en klub som gerne vil lege med i toppen igen og tror da også at hvis den dårlige stime fortsætter og de IKKE kommer i FA Cup finalen, at Dalglish tager afsked med truppen og nyt blod kommer til. Men pt. virker Liverpool ikke som et hold i harmoni og misbruger alt for store chancer. Og imod et Rovers hold der har ryggen mod muren kan det atter en gang komme til at koste.

 

Trupnyt Liverpool:

På plus siden er Daniel Agger (forsvar/fast) ved at være fit for fight og fik de sidste 30 min. imod Aston Villa og takkede for tilliden med en assist via overliggeren. Andy Carroll (angriber-rot) forventes i startopstillingen til denne kamp efter at have fået 3 ud af 4 kampe på bænken og brugt som indskifter. Reina (målmand-fast) er dog stadigvæk ude med sin karantæne. Dertil mangler Kelly (back-rot) Glen Johnson (back-fast) & Charlie Adam (midtbane-fast) stadigvæk samt den langtidskadet Lucas Leiva (midtbane-fast).

 

Dalglish udvalgte:

Liverpool (from): Doni, Flanagan, Carragher, Skrtel, Agger, Enrique, Gerrard, Spearing, Downing, Bellamy, Carroll, Suarez, Jones, Coates, Aurelio, Shelvey, Rodriguez, Henderson, Kuyt.

 

Held & Lykke allesammen!

 

Et andet spilforslag kunne være (Asian 0, +0,5 Blackburn) : 1 tallet til 2,05 hos Mermaidbet hvilket også holder fin værdi med mit CV.

 

 

Velkomstbonus
Bet365
Omsætningskrav
1x
Min. Odds
1.20
Min. Bonus
50 kr
Anmeldelse
100 % velkomstbonus op til 1.000 DDK
Omsætningskrav: Væddemålskreditter fra 50 kr, op til 1.000 kr. Min. odds og væddemålsundtagelser gælder. Gevinster er eksklusive indsats for væddemålskreditter.
Bonuskode: Benyt bonuskoden BETX1000 når du opretter en konto hos Bet365 for at opnå den bedste bonus Yderligere vilkår

Kun tilgængeligt for nye kunder.

Regler og vilkår:  Vi henviser til Bet365 hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.