Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Gave-odds på Atalanta
- Chance
- 75%
- Betvalue
- 2107,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,33
- Rigtig/forkert
Atalanta tager imod bundklubben fra Brescia i et opgør, som ligger op til en masse mål fra hjemmeholdet.
Atalanta:
Man står uden Robin Gosens, men ellers er resten af truppen klar til kamp. Atalanta har scoret hele 87 mål i denne sæson og er i en rigtig fin form, hvor man senest fik et uafgjort resultat mod Juventus. Derudover har man vundet resten af kampene siden Corona-pausen, hvor man nu har sikret sig Champions League næste sæson.
Brescia:
Det ligner et hold, som skal spille Serie B næste sæson, hvor man har flere skader. Her kan Mario Balotelli nævnes, som ellers kunne havde været en spiller, der kunne havde sørget for et enkelt trøstemål i denne kamp. Man har lukket 12 mål ind i de seneste 4 kampe, hvor man har en score på 12-3.
Dommen:
Det ligner unægteligt en Atalanta sejr, og en stor én af slagsen. Derfor undrer det mig at oddset er så højt på at de fører i halvlegen og vinder kampen.
Alternativt odds:
Der er masser af alternative odds man kunne prøve af i denne kamp. Alejandro Goméz assist eller et Luis Muriel mål. Mit bud på et rigtig fint alternativ ville være Atalanta scorer over 2,5 mål, hvilket giver odds 1,50 hos 888sport.
Resultat:
4-0 til Atalanta
Held og lykke derude!
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar