18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Nations League kampprogram

Opdateret
BetXpert TipsEkspert BetXpert Tips
Spilforslag leveret af denne profil er udvalgt af tipredaktør Frank Pilantra og BetXpert-redaktionen.
Vis mere
Vis mindre

UEFA Nations League A Grp. 1 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/09 20:45 Portugal-Kroatien

Lisbon

05/09 20:45 Skotland-Polen

Glasgow

08/09 20:45 Kroatien-Polen

Osijek

08/09 20:45 Portugal-Skotland

Lisbon

12/10 18:00 Kroatien-Skotland

Zagreb

12/10 20:45 Polen-Portugal

Warsaw

15/10 20:45 Polen-Kroatien

Warsaw

15/10 20:45 Skotland-Portugal

Glasgow

15/11 20:45 Portugal-Polen
15/11 20:45 Skotland-Kroatien

Glasgow

18/11 20:45 Polen-Skotland

Warsaw

18/11 20:45 Kroatien-Portugal

Zagreb

UEFA Nations League A Grp. 2 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
06/09 20:45 Frankrig-Italien

Paris

06/09 20:45 Belgien-Israel

Brussels

09/09 20:45 Israel-Italien

Haifa

09/09 20:45 Frankrig-Belgien

Lyon

10/10 20:45 Italien-Belgien
10/10 20:45 Israel-Frankrig

Haifa

14/10 20:45 Italien-Israel
14/10 20:45 Belgien-Frankrig

Brussels

14/11 20:45 Frankrig-Israel

Saint-Denis

14/11 20:45 Belgien-Italien

Brussels

17/11 20:45 Italien-Frankrig
17/11 20:45 Israel-Belgien

Haifa

UEFA Nations League A Grp. 3 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
07/09 20:45 Holland-Bosnien-Hercegovina

Eindhoven

07/09 20:45 Tyskland-Ungarn

Dusseldorf

10/09 20:45 Ungarn-Bosnien-Hercegovina

Budapest

10/09 20:45 Holland-Tyskland

Amsterdam

11/10 20:45 Bosnien-Hercegovina-Tyskland

Zenica

11/10 20:45 Ungarn-Holland

Budapest

14/10 20:45 Bosnien-Hercegovina-Ungarn

Sarajevo

14/10 20:45 Tyskland-Holland

Munich

16/11 20:45 Tyskland-Bosnien-Hercegovina

Freiburg

16/11 20:45 Holland-Ungarn

Amsterdam

19/11 20:45 Bosnien-Hercegovina-Holland

Sarajevo

19/11 20:45 Ungarn-Tyskland

Budapest

UEFA Nations League A Grp. 4 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/09 20:45 Danmark-Schweiz

Copenhagen

05/09 20:45 Serbien-Spanien

Belgrade

08/09 18:00 Danmark-Serbien

Copenhagen

08/09 20:45 Schweiz-Spanien
12/10 20:45 Serbien-Schweiz

Belgrade

12/10 20:45 Spanien-Danmark
15/10 20:45 Schweiz-Danmark
15/10 20:45 Spanien-Serbien
15/11 20:45 Schweiz-Serbien
15/11 20:45 Danmark-Spanien

Copenhagen

18/11 20:45 Spanien-Schweiz
18/11 20:45 Serbien-Danmark

Belgrade

UEFA Nations League B Grp. 1 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
07/09 18:00 Georgien-Tjekkiet

Tbilisi

07/09 20:45 Ukraine-Albanien

Kyiv

10/09 20:45 Tjekkiet-Ukraine

Prague

10/09 20:45 Albanien-Georgien

Tirana

11/10 20:45 Ukraine-Georgien

Kyiv

11/10 20:45 Tjekkiet-Albanien
14/10 18:00 Georgien-Albanien

Tbilisi

14/10 20:45 Ukraine-Tjekkiet

Kyiv

16/11 18:00 Georgien-Ukraine

Tbilisi

16/11 20:45 Albanien-Tjekkiet

Tirana

19/11 20:45 Albanien-Ukraine

Tirana

19/11 20:45 Tjekkiet-Georgien

UEFA Nations League B Grp. 2 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
07/09 18:00 Irland-England

Dublin

07/09 20:45 Grækenland-Finland

Athens

10/09 20:45 England-Finland

London

10/09 20:45 Irland-Grækenland

Dublin

10/10 20:45 England-Grækenland

London

10/10 20:45 Finland-Irland

Helsinki

13/10 18:00 Finland-England

Helsinki

13/10 20:45 Grækenland-Irland
14/11 20:45 Grækenland-England
14/11 20:45 Irland-Finland

Dublin

17/11 18:00 England-Irland

London

17/11 18:00 Finland-Grækenland

Helsinki

UEFA Nations League B Grp. 3 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
06/09 16:00 Kasakhstan-Norge

Astana

06/09 20:45 Slovenien-Østrig

Ljubljana

09/09 20:45 Slovenien-Kasakhstan

Ljubljana

09/09 20:45 Norge-Østrig

Oslo

10/10 20:45 Norge-Slovenien

Oslo

10/10 20:45 Østrig-Kasakhstan

Linz

13/10 15:00 Kasakhstan-Slovenien

Astana

13/10 20:45 Østrig-Norge

Linz

14/11 16:00 Kasakhstan-Østrig

Astana

14/11 20:45 Slovenien-Norge
17/11 18:00 Norge-Kasakhstan

Oslo

17/11 18:00 Østrig-Slovenien

UEFA Nations League B Grp. 4 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
06/09 20:45 Wales-Tyrkiet

Cardiff

06/09 20:45 Island-Montenegro

Reykjavik

09/09 20:45 Tyrkiet-Island

Izmir

09/09 20:45 Montenegro-Wales

Podgorica

11/10 20:45 Tyrkiet-Montenegro
11/10 20:45 Island-Wales

Reykjavik

14/10 20:45 Island-Tyrkiet

Reykjavik

14/10 20:45 Wales-Montenegro

Cardiff

16/11 18:00 Montenegro-Island

Podgorica

16/11 18:00 Tyrkiet-Wales
19/11 20:45 Montenegro-Tyrkiet

Podgorica

19/11 20:45 Wales-Island

Cardiff

UEFA Nations League C Grp. 1 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/09 18:00 Aserbajdsjan-Sverige

Baku

05/09 20:45 Estland-Slovakiet

Tallinn

08/09 18:00 Slovakiet-Aserbajdsjan

Kosice

08/09 20:45 Sverige-Estland

Stockholm

11/10 20:45 Estland-Aserbajdsjan

Tallinn

11/10 20:45 Slovakiet-Sverige
14/10 18:00 Aserbajdsjan-Slovakiet
14/10 20:45 Estland-Sverige

Tallinn

16/11 15:00 Aserbajdsjan-Estland
16/11 20:45 Sverige-Slovakiet

Stockholm

19/11 20:45 Sverige-Aserbajdsjan

Stockholm

19/11 20:45 Slovakiet-Estland

UEFA Nations League C Grp. 2 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
06/09 20:45 Litauen-Cypern
06/09 20:45 Kosovo-Rumænien

Pristina

09/09 20:45 Rumænien-Litauen

Bucharest

09/09 20:45 Cypern-Kosovo
12/10 15:00 Litauen-Kosovo
12/10 20:45 Cypern-Rumænien
15/10 20:45 Litauen-Rumænien
15/10 20:45 Kosovo-Cypern
15/11 20:45 Rumænien-Kosovo
15/11 20:45 Cypern-Litauen
18/11 20:45 Rumænien-Cypern
18/11 20:45 Kosovo-Litauen

UEFA Nations League C Grp. 3 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/09 20:45 Nordirland-Luxembourg

Belfast

05/09 20:45 Hviderusland-Bulgarien
08/09 15:00 Luxembourg-Hviderusland

Luxembourg City

08/09 18:00 Bulgarien-Nordirland

Plovdiv

12/10 18:00 Bulgarien-Luxembourg

Sofia

12/10 20:45 Hviderusland-Nordirland
15/10 20:45 Hviderusland-Luxembourg
15/10 20:45 Nordirland-Bulgarien

Belfast

15/11 20:45 Luxembourg-Bulgarien

Luxembourg City

15/11 20:45 Nordirland-Hviderusland

Belfast

18/11 20:45 Bulgarien-Hviderusland

Sofia

18/11 20:45 Luxembourg-Nordirland

Luxembourg City

UEFA Nations League C Grp. 4 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
07/09 15:00 Færøerne-Nordmakedonien

Torshavn

07/09 18:00 Armenien-Letland

Yerevan

10/09 20:45 Letland-Færøerne

Riga

10/09 20:45 Nordmakedonien-Armenien

Skopje

10/10 20:45 Færøerne-Armenien

Torshavn

10/10 20:45 Letland-Nordmakedonien

Riga

13/10 18:00 Armenien-Nordmakedonien

Yerevan

13/10 20:45 Færøerne-Letland

Torshavn

14/11 18:00 Armenien-Færøerne

Yerevan

14/11 20:45 Nordmakedonien-Letland
17/11 15:00 Nordmakedonien-Færøerne
17/11 15:00 Letland-Armenien

Riga

UEFA Nations League D Grp. 1 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/09 20:45 San Marino-Liechtenstein

Serravalle

08/09 18:00 Gibraltar-Liechtenstein

Gibraltar

10/10 20:45 Gibraltar-San Marino
13/10 18:00 Liechtenstein-Gibraltar

Vaduz

15/11 20:45 San Marino-Gibraltar

Serravalle

18/11 20:45 Liechtenstein-San Marino

Vaduz

UEFA Nations League D Grp. 2 kampe

Dato/tid Resultater TV / By
07/09 18:00 Moldova-Malta

Chisinau

10/09 20:45 Andorra-Malta

Andora la Vella

10/10 20:45 Moldova-Andorra

Chisinau

13/10 18:00 Malta-Moldova
16/11 18:00 Andorra-Moldova

Andora la Vella

19/11 20:45 Malta-Andorra
Feedback