18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Rusland - Danmark: Away no bet: X

7 kommentarer
188 Visninger
Sjovt så forskelligt man kan se på det. Jeg er selv gået på dansk sejr til odds 1,8 og overvejer også -1 asian. Rusland har fine offensive kvaliteter, men er hullede som en si i defensiven. Var virkelig dårlige imod Belgien på hjemmebane, og var på hjemmebane også heldige med ikke at lukke mål ind imod Finland, da Pohjanpalo var noget der lignede 1 cm offisde.
Danmark har været gode længe, men jeg tror at vi skal tilbage til 1998 for at finde en bedre spillet dansk landskamp end den i går, og 1. halvleg var uden tvivl det bedste jeg har set. Belgien havde det ekstraordinære på bænken, men er vi på bare nogenlunde samme niveau imod Rusland, så smadrer vi dem!

Edit: Det gik lige op for mig at du også skriver, at odds 1,8 på dansk sejr er for højt. Jeg læste det i første omgang omvendt, og blev overrasket over denne variant fra dig, da jeg selv ser den største værdi på dansk sejr til 1,8.
Denne tråd er relateret til Rusland - Danmark

7 Kommentar

Tilføj kommentar