18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

mousesports-FaZe Clan (13/03)

3 kommentarer
1 Visninger
Jeg synes bestemt odds 2,25 hos Betfair Sportsbook på at Mousesport vinder dette map (map 1) er fint betalt.
Der spilles på Mirage - et map som Mousesports har udviklet sig som specialister i.

FaZe har ift. firepower det bedste hold, men Mousesports er virkelig dygtige på begge sider på dette map, og bør kunne true FaZe på det taktiske plan her.

Begge har flot win % på mappet, men der er alligevel forskel. På det seneste har Mousesports slået hold som NaVi, Liquid, G2, Cloud9, SK, Astralis og Fnatic på mappet, mens FaZe har slået Fnatic, North, Order, NaVi og TyLoo.

Jeg er tæt på at sige at mappet er 50/50 i min bog, hvilket giver massiv værdi. En lille favoritværdighed til FaZe kan godt forsvares, men jeg synes ikke det er meget.

3 Kommentar

Tilføj kommentar