18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

God Jul fra den spanske redaktion

Med gårsdagens kamp imellem Barcelona og Atl. Madrid lukkede den spanske efterårssæson dørene, og ligaen går nu i hi indtil 2007.

På redaktionen har det været et år med både op- og nedture, men alligevel synes vi at 2006 efterlader et overvejende positivt indtryk.

Daniel har de seneste måneder været travlt optaget at sine studier, hvorfor der ikke har været så mange tips fra hans hånd (hvilket også kan forklare de mange spil IMOD "hans" hold FC Barcelona). Daniel er dog klar igen efter nytår - så kan Barca-fansene herinde igen få ro i sjælen ;o)

Med ansættelsen i det private erhvervsliv, har undertegnede pludselig mere tid til analyser end da min travle studietid stod på. Derfor har det ikke skortet på analyser fra min hånd den seneste tid - og nogle få af dem har endda ramt (!).

Én ting er sikkert: Når der står 07.01.2007 på kalenderen, så vågner den spanske redaktion op fra sin dvale, og så står den igen på håbløse langskud, sikre forbiere og vigtigst af alt - en masse kroner på kontoerne rundt omkring. Vi vil i hvert fald gøre vores bedste til at gøre både vort eget og Jeres betting-år til et indbringende ét af slagsen.

Hav en rigtig god jul og et godt nytår alle sammen - vi ses d. 7 januar til en ny halvsæson!

/ Daniel Svendsen & Martin Verwohlt
- Xperter, La Primera Division -

6 Kommentar

Tilføj kommentar