18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Bizar afslutning på tennis finale :)

Sad lige og så Cilic vs Nalbandian på Eurosport.

Den kamp fik godt nok en noget utraditionel afslutning. Nalbandian vandt første sæt i tiebreak og der stod 3-3 i 2. sæt.

Nalbandian havde netop brudt tilbage, men bliver så selv brudt til 3-4. Han har tidligere i partiet smidt med sin ketcher, men efter at have misset en bold sparker han ud efter en reklame der er lige foran serve dommerens fødder. Det går hverken værre eller bedre, end at reklamen ryger op og rammer serve dommeren på benet, der så begynder at bløde og man kan tydeligt se på replay at det gør ondt idet reklamen rammer hans ben.

Efter at dommeren har fået behandling kommer meldingen så, at Nalbandian er diskvalificeret. Han så godt nok noget trist ud, den gode Nalbandian, men man kan håbe at han fremover lærer at styre sit temperament bedre. :)

At jeg så må nøjes med et cancelled bet, som jeg var på vej til at vinde (over 23,5 partier), det har mindre betydning. That's life.

Mvh.
Mickey66

8 Kommentar

Tilføj kommentar